ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2010

Către satisfăcător
Sub orice critică
Sub orice critică

Hotel cu servicii de max. 2*

Aleg destinatiile ghidandu-ma si dupa preturile oferite pe "last minut" insa diferenta extraordinara, in minus, ex. dintre hotel BELLA VISTA 4* din HURGADA-EGIPT si acest Club Laluna este foarte mare.

Daca doriti sa va simtiti mai putin confortabil puteti alege aceasta locatie unde servirea mesei se face intr-un spatiu deschis, neventilat, nu sunt pahare, exista numai un fel maxim doua de mancare, carnea este de multe ori din soia, ospatarii sunt needucati ca sa formulez termeni elevati, plaja are seslong-uri fara saltelute si dupa insistente am putut sa-mi iau o bere pe plaja sau un suc fiindca asa cum am ami scris nu au pahare.

In alta ordine de idei in Bodrum vin cu preponderenta englezi, irlandezi si altii din zona lor, nordici, francezi, etc. care sunt multumiti de preturi - bautura la ei este scumpa, inunda terasele cu karaoke si se imbata la max.

In final pot afirma ca turcii autohtoni au un caracter infect cautand sa platesti cat mai mult pentru nimic. In final afirm ca hotelul la care am locuit sapte zile nu are normal mai mult de max. 2*. Nu repetati gresala mea!!!

Trimis de VYK68 in 14.08.10 15:05:17

VIZUALIZĂRI: 1339 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (VYK68); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ancamariagadea*
[14.08.10 15:26:58]

In final pot afirma ca turcii autohtoni au un caracter infect

Astfel de cuvinte urate nu pot decat sa ma dezamageasca.

Daca conditiile de cazare au fost proaste si mancarea cu probleme, hotelul este de condamnat, intr-adevar, si va compatimesc. Aveti tot dreptul sa va plangeti si sa scrieti negativ.

Dar... haideti sa nu mai aruncam cu noroi in toti locuitorii unei regiuni/tari doar pentru ca am ales aiurea hotelul, pentru ca am avut alte asteptari sau pentru ca nu suntem torelanti cu traditiile lor, cu lumea lor si nu ii intelegem. Negocierea pretului (tocmeala) face parte din cultura lor si trebuie luata ca atare! Nu vrea nimeni sa jecmaneasca pe nimeni... Negocierea se practica in toata lumea musulmana!

Este asa greu de inteles ca suntem atat de multe si diferite popoare pe lumea asta?

Haideti sa fim toleranti, fara a-i condamna pe toti locuitorii unei tari pentru experientele noastre neplacute! Cand strainii ne baga pe toti romanii in aceeasi oala, spunand ca suntem niste hoti, noi cum ne simtim?

pepsi70ro
[14.08.10 20:05:35]

Pe mine ma uimeste nota minima pentru Distractie si relaxare. Nu pot crede, zau asa.

[16.08.10 10:14:55]

De la negociere pana la caracter este ceva distanta, sunt de acord ca nu este bine sa generalizam insa eu am facut referire strict la cei din aceasta regiune. In situatia in care o persoana isi permite sa faca reclama pentru a atrage turisti in asemenea locatii, cu certitudine are de castigat dupa efortul depus. Nimic nu se mai poate adauga.

[16.08.10 10:17:01]

Este nota data conditiilor de relaxare si distractie oferite de hotel.

droniucm
[16.08.10 12:01:48]

Buna ziua VYK68

Referitor la ceea ce ai scris: " turcii autohtoni au un caracter infect cautand sa platesti cat mai mult pentru nimic" dami voie sa te contrazic.

4 ani la rand am fost in Bodrum la o pensiune de 3 stele, am platit 30 euro/zi/camera (fara mancare) dar m-am simtit extraordinar. Am fost tratata extrem de bine, a fost super frumos si curat.

Pot sa iti spun ca am 2 prietene maritate cu turci care locuiesc acolo si au niste soti super de treaba si nu au caracter infect. Noua nu ni s-au luat banii pentru nimic. Chiar ne-am simtit foarte bine in locatia respectiva. Eu cred ca daca te interesai inainte de aceasta locatie poate nu o alegeai si te duceai la un alt hotel unde te simteai foarte bine si atunci nu mai aveau turcii caracter infect.

Si noi am patit-o urat de tot anul trecut deoarece am schimbat locatia, am vrut sa nu mai facem atata drum pana in Bodrum si am ales statiunea Ayvalik unde ne-am simtit extrem de prost atat noi cat si o alta familie de romani din Piatra Neamt. Ne-am tot interesat noi de locatie dar nu am gasit deloc impresii despre acest hotel, asa ca am riscat si... Asta nu inseamna ca pot sa bag in aceeasi oala toti turcii. Daca ai sa ii cunosti indeaproape, daca ai sa le cunosti obiceiurile, cred ca o sa iti schimbi impresia.

Una peste alta, imi pare rau ca v-ati simtit prost in acest concediu. Si noua ne-ar pare rau sa dam o gramada de bani si sa ne simtim prost in concediu. Noi plecam in septembrie iarasi in Bodrum, pentru al 5-lea an, dar acum plecam la un hotel de unde avem recomandari foarte bune, atat de pe "am fost acolo" cat si de la prietenii nostri din Bodrum.

Sper sa iti schimbi parerea despre ei!

[29.09.10 18:17:50]

@VYK68: te rog sa arunci o privire peste hotelul Abacus La Luna [4*, din Gumbet] si sa-mi spui daca nu cumva tot la acel hotel ati fost si voi. (in acest caz as muta review-ul la acea rubrica)

[30.09.10 11:34:13]

Buna ziua!!! Nu eu am facut afirmatii despre hotelul ”CLUB LA LUNA 4*”, atentie pe unele siteuri istetii ce ne ofera servicii (agentiile de turism) il prezinta si hotel ”LA LUNA”

Cornel, droniucm, VYK68