ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2010
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    ÎNSCRIS: 18.06.09
    AUG-2010

Hotel OK, dar...

Speram ca acest review sa fie de folos celor care vor sa mearga la acest hotel. Daca nu aveti prea multe pretentii, acest hotel este OK.

Am plecat din Buc. pe data de 5.08.2010 cu masina personala, deoarece ne-am dorit sa vizitam si cateva obiective turistice. Sunt foarte multe de spus despre hotel, despre servicii, dar per asamblu a fost bine pt banii care i-am dat.

Nu ne-am asteptat la mare lux, cu toate ca prezenttarea pe site (noi asa l-am gasit) arata de 5 stele, iar noi nu il cotam mai mult de 3 stele+.

Mancarea buna, suficienta, dar saraca in carne si fructe.

Camerele curate (curatenie zilnnic), mini-bar aprovizionat zilnic cu 1 sticla de 1L apa si cam atat...

Plaja cam nasoala (de fapt foarte nasoala), bolovani in apa si pietre pe plaja. Daca nu aveai incaltaminte speciala de apa, te puteai lovi foarte usor. Apa f. curata si calda, peisaj frumos, nu ingramadeala si trezire de vreme pt. ocupare de sezlong.

Per asamblu nota 8.50, recomandat in special celor care nu fac prea multe mofturi.

P.S. nu uitati sa puneti un mic bacsis in pasapoarte la cazare pt. o camera buna.turcii sunt mari amatori de bacsisuri!De preferat sa va luati lire turcesti din tara si sa cunoasteti f. bine paritatea euro-dolar-lira turceasca,pt ca va pot insela f. usor la paritate

Trimis de andugolf* in 14.08.10 11:43:32
    • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4601 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andugolf*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 plaja cu apa limpede

mica_lu
    [15.08.10 17:03:34]

Buna, vad in descrierea profilului tau ca ati fost si cu copii. Te rog frumos sa imi spui cum v-ati descurcat in hotel cu mancarea? review-urile de aici sunt putine, iar pe Tripadvisor sunt foarte controversate... ba e mancare putina si inecata in ulei, ba sunt diverse feluri de mancare de nu te mai saturi... Deci, daca plec aici cu baietelul meu de 1 an, am ce sa ii aleg din bufetul suedez??? Ca el este inca la faza cu mancarea piure si iaurturi si lapte... multumesc anticipat.

[15.08.10 20:21:11]

buna,

la capitolul asta cu piureuri stau cam prost dar gasesti la meniu diet la bufet paste, peste fiert, piure de cartofi, orez fiert, lapte gasesti dar iaurt decat ayran-ul lor specific. Iar la supe, gasesti doar crema

tdinulescu
    [06.03.11 23:25:23]

-- cum e intrarea in mare lina sau abrupta?

-- erau fructe si sucuri proaspete de fructe?

Alb
    [28.05.11 12:39:23]

Stiti ca in Turcia sunt hoteluri de 5 stele foarte diferite, de altfel diferenta este pretul. Mirada del Mar nu este un hotel scump, deci nu va asteptati sa vaeti conditiile de la nu stiu ce fitza de hotel de 5 stele, din Lara sau Belek,

Mirada este un 5 stele mai modest. De ex hotelul Calypso sau Adam & Eve este dublu ca pret fata de Mirada del Mar, si este lesne de inteles ca si conditiile sunt altele, mancarea mai variata etc.

Mie mi-a placut Mirada del Mar, noi am fost in extrasezon si mancarea mi s-a parut buna, probabil in plin sezon sunt mai zgarciti... Eu oricum, am mai fost in Turcia dar nu o recomand in sezon ptr ca este foarte cald si aglomeratie, si vorbesc de Turcia in general.

Cel mai bine este de vizitat primavara sau toamna, si din cauza pretului, temperatura este mai buna, este mai liniste si nu asa nebunie si aglomeratie.

Iar ptr cei care se duc ptr all inclusive, exclusiv sa manance mult (desi este cam aiurea), tot in extrasezon este mai bine... ca nu este atata bataie pe mancare, nu???

bitnic
    [28.05.11 19:44:54]

Multumim pentru precizari. Noi plecam pe 18 iunie la Mirada del Mar, pentru 2 saptamani si voi reveni cu informatii noi cand ne intoarcem. Este al 4-lea sejur in Turcia (Antalya, Fethiye, Bodrum), asa ca avem cu ce compara.

Alb
    [29.05.11 02:36:06]

Este o perioada foarte buna si o sa fie bine, nu va asteptati la lux extrem, dar asteptati-va la un hotel decent. Poate reusiti sa luati o camera la un etaj superior cu vedere la mare, sa mergeti in excursia cu barca de 1 zi, va duce la Tekirova si la niste plaje izolate. Kemerul mi-a placut mult, este foarte verde, mergeti si pe traseele montane.

[27.06.11 14:54:26]

pentru tddinulescu; intrarea in mare era lina iar cu sucurile si fructele stateau cam prost dar nu iti face probleme vei gasi ce iti trebuie

[05.07.11 10:02:28]

cu agentia care am fost noi am avut multe excursii optionale. noi am ales raftingul. il recomand tuturor cu multa placere deoarece este un sport frumos si de echipa. pretul era de 45 de euro de pers vreo 5 ore de rafting adica 20 km pe rau cu 1 masa si o oprire la jumatatea drumului

iar la mirada aqua parkul nu este chiar asa de splendid. copii peste 11 ani nu au voie la el cu toate ca sunt tobogane destul de mari

bitnic
    [05.07.11 21:40:53]

Am sosit de la Mirada sambata si am intrat in plin la servici asa ca nu am timp sa scriu impresii, dar promit ca in acest weekend ma pornesc pe scris pentru ca am destule de povestit

[05.07.11 21:48:33]

aha okokok

Alb, andugolf*, bitnic, mica_lu, tdinulescu
    Alte impresii din această RUBRICĂMirada Del Mar Resort (ex Sultan Saray) [Goynuk]: