Delphin De Luxe Resort [Okurcalar]

SEP-2008
ADULŢI: [?]
+ COPII: 6

ARTICOL ARHIVAT

Relaxare si distractie la superlativ

Un hotel superb de la camera, la plaja, de la mancare, la distractie, este o varietate imensa cat sa multumeasca pe toata lumea.

Nu ai ce reprosa decat daca esti carcotas... sunt alte aspecte care personal nu mi-au placut ce nu tin neaparat de calitatea serviciilor...cum ar fi

....sunt foarte, da' foarte multi nemti trecuti bine de 60 de ani... ceea ce nu confera o imagine tocmai placuta ochiului... si te duce imediat cu gandul ca vei ajunge si tu ca ei, dar cu siguranta nu iti vei mai permite un concediu de 5 stele...

Datorita ponderii f mari de nemti, apoi de rusi, se vorbea in aceste limbi mai peste tot, fiind blocati personalul cand le cereai sa iti vorbeasca in engleza... pe care o stiau mai putini...

... printre altele, unii din personal sunt mai putini impacati cu sapunul... si asta deranjeaza...

... si in final este un omulet care debaraseaza pe la piscine, care e enervant, singurul din tot sfaful de acolo care nu mi se parea ca era amabil deloc... nu te lasa sa muti umbrela sau sezlongul dupa bunul plac... ca era "problem"... dupa cum spunea... ca nu cred ca stia alte cuvinte sa scoata de pe gura....

In alta ordine de idei, noi am avut camera cu vedere la gradina, ceea ce a fost ok, pt ca a fost liniste, intr-adevar spre partea cu hotelul Mukarnas este un generator care produce ceva zgomot in momentul in care porneste si se intampla f rar chestia asta, doar cand au probleme cu curentul... iar geamurile la camera antifoneaza orice zgomot

... animatorii sunt super ok, in special Michael care e un nebunache, e prezent peste tot, la tot felul de distractii

... plaja e ok, are niste pietre dar sunt rotunde, personal nu m-au deranjat la picioare, apa incepe sa fie adanca dar nu f tare si direct, e mai problema pt copilasi decat pt un adult

....apa avea 30 de grade, era ca un ceai, era super senzatia...

Noi am avut fructe in camera si mini barul de care nu prea ne-am atins, pt ca era mancare peste tot si tot timpul, asa ca nu aveai cum sa mori de foame

Cand am ajuns acolo ni s-a dat camera la ora 11, si am predat-o la ora 17... sunt f amabili si incearca sa iti ofere tot confortul

In concluzie e un hotel ok, unde puteti sa va relaxati, dar sa va si distrati... Si nu va duceti singuri... e mai distractiv cu mai multe cupluri, noi mergand 3 cupluri si un bebe de 6 luni care s-a comportat exemplar....

Aaa....si sa faceti baie turceasca, care e cu bani, cea completa, dar care merita din plin, e un adevarat rasfat

Impresii încărcate de claudya in 25.09.2008 04:29:18

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (claudya); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

[25.09.08 15:59:54]

daca a fost bine, de ce te vaiti? ce treaba are minibarul cu mancarea?

- claudya
[26.09.08 07:31:07]

...observasem in discutiile altei persoane ca atunci cand a ajuns la hotel a fost nevoita sa manance o punga de alune si o ciocolata(adica doar atat)...cand probabil nu stia ca era mancare prin hotel pe la orice bar , si la orice ora....nu mai zic de roomservice....

...asa pare ca ma vait.....eu doar imformam lumea de conditiile de acolo....

[26.09.08 10:18:16]

scuze ca intreb! ai fost prima data la turci, in acest sistem all?

- claudya
[26.09.08 11:31:13]

e prima oara in Antalya, am fost in Bodrum, Kusadasi si Instambul....prietenii cu care am mers au 4 ani la rand de mers in Turcia, serviciile 5 stele sunt ok ca iti ofera multe activitati in jurul hotelului, dar sunt servicii f bune la 3 , sau 4 stele si te mai si plimbi prin Turcia..depinde de fiecare ce isi doreste sa faca in vacanta...

[27.09.08 08:34:00]

ok! acum inteleg cam tot! daca vrei poti sa te uiti ce am scris eu despre rixos premium, delphinul asta de care povestesti, cornelia, pappilon zeugma, xanadu, sau... ella quality resort! si vezi si ceva poze! bafta la anul!

- danamar*
[06.03.09 14:44:37]

As vrea sa merg anul acesta in Turcia.Prima data.Si v-as ruga daca cineva imi poate recomanda un hotel de 5 stele , unde apa marii sa nu devina brusc adanca.Mie imi place in apa marii, dar nu stiu sa inot.Va multumesc anticipat.Si inca ceva:daca am dori sa mai si vedem cate ceva din Turcia, sunt mai potrivite hotelurile de 3 sau 4 stele?

[06.03.09 15:46:55]

Statiunea Alanya [unde este situat Delphin De Luxe - hotelul la care ai scri], nu este potrivita pentru cei pentru care plaja si intrarea lina in mare se numara printre principalele prioritati ale concediului. Orienteaza-te spre hotelurile din Belek sau Lara pentru astfel de plaje si intrare lina. Insa e greu de recomandat un hotel fara sa stii un buget macar orientativ - foarte mule hoteluri se incadreaza in ce ai spus tu, insa preturile difera mult. Cum ai vrea sa mergi, pe cont propriu sau cu avionul? Ce buget orientativ ai in vedere? Cate persoane, iar daca aveti copii, ce varsta au copii? Ai o anumita perioada in minte sau indiferent?

Daca vrei, noteaza-ti id-ul de messenger tm67bru si putem sta de vorba mai pe larg acolo. Iar concluziile le putem posta aici, cine stie, pot fi utile altora.

[06.03.09 19:09:23]

daca vrei intrare lina in mare, singura statiune de pe coasta Antalyei in care plaja este de asa natura este Side! Recomand hotelul Royal Dragon!

- criss65
[06.03.09 19:16:13]

si la limak lara este intrarea lină în mare, fără pietre şi cu nisip f fin

- danamar*
[07.03.09 19:26:09]

multumiri criss65, eduard1 si tm67bru

- adinabubulina
[11.04.09 09:35:06]

si la delphin palace lara la fel cred ca toate din lara sunt la fel

[26.04.09 09:31:09]

Se recomanda sa merg cu un copil de 2 ani sau sa aleg Botanik

[26.04.09 15:38:50]

Mai degraba Delphin decat Botanik; camerele sunt mai bune, hotelul mai luxos.

Poti sa ceri inclusiv lapte, seara, la barul de langa receptie; ti-l si incalzesc, de vrei... : -)

[26.04.09 18:28:33]

99% merg la Delphin Deluxe Resort.Am citit pe site ca sunt cam naspa camerele la Botanik.Mergem impreuna cu nasii.Sper sa fie misto.

[26.04.09 19:20:18]

camerele pe care le-am vazut eu la Botanik au fost departe de a fi naspa; poate il alte corupri de cladire or fi altfel (sunt multe astfel de corpuri la Botanik) -- totusi, Botanik este un hotelmai vechi decat DeLuxe-ul, astfel un pic de uzura se simte...

[28.04.09 21:09:54]

Am o nedumerire: Ce bani sa imi iau la mine Euro sau Dolari? In ce se plateste acolo? De exemplu cat costa un pachet de tigari si in ce il platesti?

Va multumesc!

[02.05.09 16:18:28]

poti plati in ori in Euro, ori in dolari, in orice. Insa trebuie sa tii cont ca la transformare aproape intotdeauna vei plati mai mult. Cel mai bine ar fi sa platesti in banii lor, in lire, iesi de departe cel mai bine astfel.

Cum faci rost de lire? Ori schimbi la casele de schimb valutar, ori (metoda folosita de mine) scoti direct lire din bancomate. Ideal ar fi sa scoti o singura data toata suma (incerci sa aproximezi cam de cat ai nevoie pe acolo) - exista un comision fix (nu mai stiu exact valoarea, dar ceva in jur de 2.5 - 3.5 euro), care se aplica indiferent de suma scoasa. Schimbul se face la cursul oficial, astfel ca iesi (mult) mai bine decat daca cumeri euro apoi ii schimbi in lire.

[02.05.09 20:37:41]

Ai idee ce preturi sunt pe acolo?Ma intereseaza cat costa un pachet de tigari

- Admin
[03.05.09 21:00:15]

3 - 3.5 euro, parca cu atat am luat. Poti negocia, insa doar daca mai iei si altceva.

In mod evident mai bine te aprovizionezi de acasa sau din duty-free de pe aeroport (daca mergi cu avionul), acolo un cartus de Marlboro e 18-19 euro. Am vazut, tot in duty-free, LM la 12-13 euro / cartusul.

Publicitate    [19.06.19 13:22:47]