ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2010

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Departe de asteptari

Am plecat pe cont propriu, prin 20 iunie 2010 in Neos Marmara, un pic nelinistiti de ultimele stiri din Grecia. Am zis sa nu luam un sejur prin agentie (gindindu-ne ca sigur criza lor a afectat si serviciile) si am inchiriat pentru 8 nopti un studio; si bine am facut, asa am putut pleca inapoi dupa 4 zile. Dupa multe peripetii, gen incapacitatea de a trece Dunarea la Bechet si un ocol de 300 de Km pe la Giurgiu, am ajuns dupa 14 ore la destinatie.

Locatia semana cu pozele de pe internet, dar mizeria era de neinchipuit, mai ales la baie; dupa dezinfectia realizata, am zis sa trecem peste si sa mergem mai departe; in ceea ce priveste masa, restaurantele erau destul de goale iar oferta culinara destul de saracacioasa; se vede ca sunt in mare criza; nu as mai recomanda nimanui sa mearga anul acesta in Grecia; am fost si in anii trecuti in Halkidiki, in alta locatie (Vourvourou) si nu s-a comparat cu ce am gasit anul asta. Norocul nostru, sau ghinionul?! a fost ca vremea a fost si ea potrivnica si am prins doar o zi si jumatate de soare, in rest a plouat si asta ne-a determinat sa scurtam sejurul si sa plecam spre casa (a contribuit la decizie si ideea unor prieteni de a pleca in Maramures pentru citeva zile, ceea ce ne-a indreptat spre o alta varianta, pentru a nu inchide tragicomic prima parte din vacanta de vara)... Am uitat sa povestesc ca eram singuri in toata vila (12 studiouri), iar in ultima seara m-am intilnit pe culoar cu un liliac care era si el dezorientat saracu' in momentul care am aprins lumina si ne feream unul de altul.

P.S. Norocul nostru ca sa nu ratam vacanta a fost sejurul de 5 zile in Maramures, despre care o sa povestec ulterior.

Trimis de ANAMA in 11.08.10 11:12:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki - Vourvourou, Paralia, Thassos- Potos, Paradisos Beach

VIZUALIZĂRI: 2557 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ANAMA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• SOCIALs