ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2010
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 [ani]

Sub orice critică

De cosmar

Drumul spre Bulgaria nu a fost greu, nu am avut probleme, l-am parcurs in 8 ore Bacau-Albena! Dar surpriza! Eram 6 persoane, 4 adulti si doi copii, si am avut rezervare din aprilie pe apartament, living +2 dormitoare+2bai+3 balcoane, insa am primit 2 camere duble spunand ca a doua zi vom primi apartament! Dar de unde a doua zi au spus ca nu-i posibil, ca nu mai sunt apartamente, etc! Ce mai, ne-au dus cu presul! Neseriosi!

In camere erau gandaci, lenjeria cu fire de par, baia murdara si cu un mozaic pe jos de-ti venea sa versi! groaznic! Am dormit cu lumina aprinsa sa nu se urce gandacii pe noi! Zilnic au schimbat prosoapele, cu care oricum nu te puteai sterge ca erau galbui si puteau!

Toti am avut indigestie de la mancarea lor imputita de pe o zi pe alta! Cel mai rau afost fetita mea care a varsat tot drumul de la niste peste care era de cu o zi inainte pregatit! GROAZNIC, OAMENI BUNI! Fiti oameni si nu mergeti acolo! Veti fi tratati ca animalele!

Singurul lucru de 3 stele e holul de la intrare! Fatada hotelului arata ca dupa razboi! Personalul e antipatic si nu suporta romanii! Eu vorbesc fluent germana si engleza si abia o fata de la receptie ce mai putea conversa in engleza, in rest 2-3 cuvinte, dar te injura in bulgara la greu! Stiu, pt ca am o prietena bulgaroaiaca care stie germana si ne-am vazut acolo si mi-a tradus tot ce au zis!

Fratilor, daca aveti un pic de respect pt voi insiva NU alegeti PANORAMA SAU KOMPAS, ALBENA! PLEASE! Alegeti alt hotel, caci Albena e o statiune frumoasa cu padure si mare, marea e curata, plaja la fel, doar Panorama sau "Panarama" cum am numit-o noi dupa concediu, e groaznic!

Imi pare rau ca nu am facut poze, dar oricum nu aveam timp, pt. ca aveam de vanat gandaci!

Trimis de angie80 in 10.08.10 00:29:38
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2914 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (angie80); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

expert [10.08.10 11:23:23] »

Nu mai alegeti Bulgaria mai bine, au devenit niste nesimtiti cand au vazut ca le merge, plus ca nu suporta romanii si isi bat joc de ei. Mai bine la noi macar stiti cum merg lucrurile sau in Grecia sau Turcia. Evitati bulgarii, nici acum nu ati inteles???

pepsi70ro [10.08.10 11:29:36] »

@expert, la care hotel din Bulgaria ai fost si nu te-ai simtit tratat cum se cuvine? Este bine ca atunci cand lansezi astfel de afirmatii sa ai un suport bine documentat, nu?

expert [10.08.10 11:35:22] »

@pepsiro tu citesti impresiile de mai sus?? Eu nu am fost in Bulgaria si nici nu ma voi duce vreodata, am auzit numai impresii negative de la prieteni, forum etc. Rar un hotel bun, in general dispret si aroganta si servicii proaste. Lipsa parcare, mancare proasta in 90% din cazuri chiar si in cele pozitive.

Da-mi exemplu te rog de un hotel bun din Bulgaria in care sa ai parcare, mancare buna, sa fii tratat civilizat, loc la piscina, sa nu stai la cozi, sa nu fie ingramadeala, sa fie curat, etc

pepsi70ro [10.08.10 11:43:42] »

Iti pot da exemplu hotelurile unde am stat eu. Nu-mi permit sa emit concluzii daca n-am fost intr-un anumit hotel sau loc. Si cred ca este de bun simt sa nu pomenim si mai ales sa ne dam cu parerea daca N-amFostAcolo indiferent ce impresii citim.

Pentru linistea ta, daca n-ai consultat usercardul meu, am stat in Nisipuri la Astera si Kristal doua hoteluri excelente pentru care pot emite concluzii pentru ca AmFostAcolo!

Admin [10.08.10 11:44:38] »

@expert:

Duni Royal Resort - oricare hotel de acolo

Si poate mai sunt si altele, nu stiu -- dar pe acestea le stiu personal, am fost doi ani la rand acolo.

NU te mai lansa in generalizari aiurea, cu atat mai mult daca nu ai fost deloc acolo (!!?? ), ORICAT de... expert te-ai crede

Corina70 [10.08.10 12:06:44] »

expert, te rog nu mai generaliza "din auzite"...

si Grecia, si Turcia si Bulgaria au destinatii despre care se scrie la superlativ, dar exista si hoteluri/statiuni despre care s-a scris "de rau" foarte mult anul acesta

confirm si eu cele spuse de WM, Duni Royal Resort e super; userul Marie tocmai a postat impresii despre Club Miramar din Obzor, sustine ca se aseamana foarte mult cu Duni, asa ca eu pun mai mult pret pe parerea unei persoane care A FOST ACOLO si poate face o comparatie cat de cat obiectiva, care poate descrie plusurile si minusurile...

expert [10.08.10 12:11:05] »

Bine, m-ati convins, trebuie sa ma duc sa ma conving cu ochii mei. Aveti dreptate. Asa e toate destinatiile au si locuri bune si locuri proaste, trebuie doar sa te informezi inainte. Cred ca eu am avut prieteni ghinionisti. Multumesc

Corina70 [10.08.10 12:22:24] »

de curiozitate intreb: prietenii tai nu s-au documentat pe AFA inainte sa-si aleaga destinatia de vacanta? experientele lor au avut loc anul acesta sau in anii trecuti? pentru ca nu numai eu, ci si altii, am sesizat ca multe dintre hotelurile de 4 si 5 stele, din Bulgaria, au decazut destul de mult anul acesta fata de anul trecut, din diverse motive (schimbare management, iesire de sub sigla marilor touroperatori, renuntarea sau nerespectarea conceptului AI, etc. )

ma crezi pe cuvant daca iti spun ca anul acesta m-am documentat pe net/acest site aproximativ 2 (doua) luni inainte de a lua decizia sa merg in concediu la Duni Royal Resort? nu m-am aruncat orbeste la oferte suspect de ieftine sau agentii no-name, am preferat sa am toate informatiile inainte de a da banutii... si iata ca nu am gresit deloc...

cosminap [10.08.10 19:55:16] »

Royal Marina Palace(Duni),Sol Nessebar Bay,Laguna Garden,Ralitsa si chiar Oasis(Albena) care-i de 3 stele!Ajung exemplele?!?

Ionutz_10 [21.08.10 22:23:30] »

Rubin/ Constantin si Elena...asa cum spuneau si predecesorii, trebuie sa te interesezi minimal pe destinatia aleasa...si la ei au lucruri bune si lucruri proaste! Pana acum, de 3 ani de cand merg in Bulgaria am avut parte numai de BUNE)

angie80, Corina70, cosminap, expert, Ionutz_10
    Alte impresii din această RUBRICĂPanorama Hotel: