ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2010
ÎNSCRIS: 09.08.10
AUG-2010

ARTICOL ARHIVAT

O atmosfera mirobolanta

Am hotarat sa petrec cateva zile linistite la munte impreuna cu sotia. Dupa o simpla cautare in google a unui hotel de 4 stele in Sinaia, am gasit acest hotel.

Ce pot sa spun despre el? A fost magnific... ne-am simtit cu adevarat rasfatati la un pret mai mult decat acceptabil

Am ales una din ofertele de pe site-ul oficial al hotelului si anume cea de trei zile cu pensiune completa. Am trimis un mail la hotel pentru rezervare si am primit raspuns in circa 30 de minute.

Am platit suma de 830 de ron din care 400 au fost pentru masa. Practic ne-au facut un cont (pe camera) si puteam consuma absolut orice la restaurantul sau la barul hotelului. Noi ne-am incadrat in suma, dar daca am fi depasit puteam plati la sfarsitul sejurului.

Receptia:

Am ajuns la hotel in jurul orelor 10 dimineata si am fost intampinati cu zambetul pe buze de o domnisoara de la receptie. Camera era deja pregatita, asa ca dupa ce am completat formularul ne-au fost inmanate cartelele si am urcat in camera. Totul a durat circa 10 minute.

Pe toata durata sejurului fetele de la receptie ne-au stat la dispozitie raspunzand foarte amabil tuturor solicitarilor noastre (inclusiv la cele telefonice)

Camera:

camerele sunt destul de mari si foarte foarte curate. Patul foarte mare, lenjeria impecabil de curata, mocheta superba si foarte bine aspirata. In prima zi am patit un mic accident si am murdarit un pic lenjeria cu vin (sper sa iasa la spalat)... insa a doua zi a fost schimbata... si asta fara sa le-o cerem noi.

Baia

Baile sunt cam micute dar suficiente pentru nevoile noastre. Sunt prevazute cu cada, uscator de par, priza pentru masina de ras... Nu au fost probleme cu apa calda. Prosoapele de la baie au fost schimbate in fiecare zi chiar daca nu erau folosite. (n-am sa inteleg niciodata de ce)

Piscina

Piscina se afla la mezaninul hotelului. E cam micuta dar suficienta mai ales ca nu prea se inghesuia lumea acolo. Apa, calduta si foarte curata, are adancimea de 0, 5 m pana la 1, 5 m. Piscina este prevazuta cu diverse sisteme care sufla cu putere aer pentru masaj.

Au 2 saune insa mergea numai una, un jacuzzi mare, un solar, un cabinet de masaj, 2 cabine de dus si un wc, scaune (cu niste perne foarte confortabile) si masute in jurul piscinei.

Problema e ca gresia din jurul piscinei aluneca si trebuie sa fiti foarte atenti.

pentru piscina (pentru spa in general) gasiti in camera 2 halate albe si papuci de unica folosinta. Acestea nu ne-au fost schimbate pe perioada sejurului dar cred ca daca solicitam asta, le schimbau. Tot la piscina gasiti si prosoape curate, asa ca nu este nevoie sa le carati pe cele din camera.

Restaurantul.

Mancare foarte buna, bine prezentata si nu foarte scumpa. De ex pe noi ne costa un pranz circa 60 de ron.

Micul dejun a fost inclus in pretul camerei... deci nu era scazut din cei 400 de ron.

Ospataritele frumusele si foarte zambitoare... ne-au stat la dispozite... intrebandu-ne in permanenta daca mai afem nevoie de ceva. Retineti: intrucat plata se facea din contul rezervat pe camera... nu am dat niciun bacsis fetelor (desi il meritau cu prisosinta). Cu toate astea, nu am observat o schimbare de atitudine vis a vis de noi.

Internetul a functionat in tot hotelul (WIFI) mai putin la piscina.

Mai trebuie mentionat ca am avut loc de parcare in fata hotelului... gratuit, ca toaletele de la parterul hotelului sunt dotate cu aparate cu senzori (deci nu trebuie sa puneti mana pe nimic... doar sa o apropiati de ele si aveti spuma pentu spalat, hartie pentru sters mainile. etc. Exista chiar si un sistem care spala capacul wc-ului inainte de folosire.

Ar fi mai multe de spus dar... in mare cam asta a fost.

Recomand cu caldura acest hotel. N-o sa regretati.

Felicit totodata personalul pentru efortul depus

Trimis de vsg1901 in 09.08.10 16:53:11

VIZUALIZĂRI: 2569 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vsg1901); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 44.00 EUR pe cameră

aida.alecu*
    [09.08.10 18:07:12]

Bravo! Frumos rw...felicitari! pe mine cel putin m-ai convins, daca mergi in Sinaia chiar merita vazut si de ce nu incercat! Mai rar gasesti ceva de calitate! Oricum ai un vot de la mine!

[09.08.10 21:51:21]

Multumesc! nu am scris acest review ca sa obtin vreun vot.. e purul adevar! Crede-ma ca si eu m-am hotarat sa merg la acest hotel dupa ce am citit ce au scris altii despre el pe acest site. Si daca oamenii sunt seriosi, de ce sa nu-i promovam? de ce sa nu-i facem cunoscuti? Sunt convins ca, dupa ce va veti convinge singuri de conditiile si atmosfera de acolo ... veti scrie si voi.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [09.08.10 21:56:24]

nu ai scris pentru voturi, dar dacă le meriţi, acceptă-le! aşa cum şi tu ai scris acest review drept mulţumire pentru un sejur plăcut, acestea sunt mulţumirile comunităţii pentru nişte info utile şi bine structurate.

danaches2003
    [10.08.10 08:50:54]

Multumim pentru impresiile atat de elaborate. Intrucat in septembrie intentionam sa ajungem la Zilele orasului Sinaia vom incerca sa vanam o oferta de la acest hotel pentru perioada respectiva.

Multumiri si un vot!

[10.08.10 09:25:25]

multumesc pentru vot... dar mai important pentru mine ar fi sa fiti multumiti macar atat cat am fost eu. si daca veti fi multumiti... postati aici. Conteaza mult parerea celor care au trait experiente placute sau neplacute.

Repet, eu am ales hotelul in urma unui review de pe acest site.

mirelab
    [10.08.10 09:34:38]

@vsg1901, ma bucur ca ati avut un concediu reusit la acest hotel. La momentul cand am creat sectiunea pe site si am urcat primul review ma gandeam daca oare am fost suficient de exigenta la acordarea notelor. Dupa ce citesc ca si altii s-au simtit foarte bine acolo, rasuflu usurata

Da, intr-adevar, personalul de acolo este greu de gasit in alta parte. Am fost in week-end-ul trecut intr-o alta locatie care mi-a placut ff mult, poate chiar mai eleganta la Rowa, dar...parca ceva nu era la fel de cald, de familiar (revin cu amanunte in zilele urmatoare).

Vacante minunate in continuare!

[10.08.10 09:50:57]

si eu iti multumesc mirelab. in urma review-ului postat de tine am ales acest hotel. sper ca si altii il vor alege dupa tot ce am scris noi acolo. Poza cu pestii e facuta pe holul hotelului la unul dintre acele acvarii

aida.alecu*
    [10.08.10 20:52:42]

Ma bucur sa aflu ca informatiile sunt conforme cu realitatea si ca ghidandu-te dupa acest site nu iei"tepe"! Inca o confirmare ca sunteti un site serios! De asta va citesc si va scriu la randul meu, iar voturile sunt o multumire insignifianta pe langa multumirea ca ai tras un semnal de alarma iar oamenii te-au ascultat sau ai indreptat pasii calatorului intr-un loc care merita!

aida.alecu*, danaches2003, vsg1901
    Alte impresii din această RUBRICĂCarpathia Hotel (ex Rowa Dany) :