ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2010

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Dezamagire totala!

Este a doua noastra experienta in Turcia si a treia cu certitudine nu va mai exista! Ne-a ajuns aceasta din urma!

Prima a fost superba la hotelul Delphin de luxe tot din Alanya de unde am ramas cu amintiri superbe care nu le vom uita niciodata spre deosebire de acest hotel care pentru noi a fost o dezamagire totala iar amintirea lui vrem sa dispara!

AM MERS CU SUFLETELE PLINE DE SPERANTA SI AM VENIT DEZAMAGITI TOTAL!

In primul rand am ales Turcia pentru copiii, pentru topoganele cu apa si pentru serviciile lor care de anul trecut stiam ca sunt excelente!

In schimb am gasit exact opusul!

Ne-am dat seama ca hotelul e de doi lei de la intrarea in el. Afara era f cald, de-abia asteptam racoarea unui hotel veritabil de 5 stele! Cand colo era putin mai racoare dar tot cald, nu stiu asta a fost una din cele mai urate lucruri care pe noi ne-a dezamagit total, caldura din hotel, de la restaurant si din lift. Se lipeau hainele de noi, transpiram de curgea transpiratia automat cum ieseam pe hol din camera noastra un de setam la 22 de grade aerul conditionat. Nu stiu, ori faceau economie ori nu facea fata aerul conditionat! Eram cu copil in carucior in lift aproape nu puteam respira! La restaurant puteam manca doar inauntru unde mergea aerul conditionat cat de cat, dar veneam mai pe la sfarsit ca sa nu prindem aglomeratia si ei cu 15 min inainte de terminarea programului inchideau aerul de nu mai puteai manca.

Cand am ajuns la hotel era f cald si eram f obositi. Am intrat in sauna de hotel unde erau multe canapele si fotolii pline de rusi ce asteptau sa se cazeze. Nu mi-au oferit un loc desi eram cu copilul in brate, iar personalul hotelului nici nu ne-a bagat in seama. Dupa ce am dat spaga de rigoare pentru camere m bune ne-au spus ca ne vor da camerele doar dupa ora 14. Era ora 12 si noi eram rupti de oboseala si cu hainele lipite de noi de transpiratie. A fost un calvar. In orice hotel din lumea asta cazarea se face de la ora 12, mai ales la un hotel de 5 stele, care dupa parerea mea nu era mai mult de 2-3 stele.

Ne-au dat o camera m buna si una m nasoala, nefiind multumiti de cata spaga le-am dat. A fost oribil! Am vrut sa le mai dam bani, i-am intrebat cat vor sa ne dea inca o camera buna, dar era un turc salbatic la cazari care intrase in crize. Turci dezlantuiti, am avut sansa sa vedem circ turcesc pe banii nostri la hotel de 5 stele!

Dupa ce am asteptat cele 2 ore infioratoare, am reusit sa intram in camera care era minuscula. Am asteptat inca o ora sa ne aduca patutul de copil, au adus un patut defect. Am mai stat o jumatate de ora au adus altul pe care nu au stiut sa il monteze. Eram atat eu cat si sotul meu in pragul unei crize de nervi. Au chemat pe cineva, vorbeau numai TURCESTE, RADEAU IN CAMERA NOASTRA NOI PARCA ERAM PLANTE ACOLO.

NU NE-A RAMAS SPATIU IN CAM4ERA, SAREAM CA SA AJUNGEM IN PAT, A FOST CA-N FILMELE DE GROAZA!

Am adormit si ne-am trezit dupa ora 21. Scria ca exista un snack bar, am cautat de ne-a venit rau ceva de mancare dar n-am gasit nimic. De la 24 la 1 noaptea dadeau o supa de rahat. Daca nu mancai pana la ora 21 nu mai aveai nici o sansa sa mananci! Cu 3 copiii dupa noi si fara mancare la hotel de 5 stele ne doream sa ajungem acasa!

Am incercat sa nu le transmitem copiilor starea noastra de nemultumire ca sa nu le stricam si lor vacanta. Era greu, pentru ca dupa un pas pe holuri ne lua depresia de la sauna in care intram!

Ne-am bucurat de animatia din jur creata de animatori care era singurul lucru bun din acel hotel, dar nu suficient pentru un hotel ce se considera de 5 stele.

Am mers intr-o zi la doamna de la relatii cu publicul sa ne facem rezervare la singurul restaurant la care am mancat in conditii decente, adica fara sa transpiram ca ogarii, la restaurantul a la carte. Era o acritura de femeie ca sotul meu a intrabat-o daca stie sa zambeasca, pentru ca e cea care ar trebui sa fie tot timpul cu chipul zambitor in acel post cheie.

Deci hotelul a fost catastrofal din punctul nostru de vedere, iar serviciile de 2 lei. Topoganele, un lucru esential pentru care am ales Turcia erau deschise 2 ore dimineata, doua ore dupa amiaza in rest erau decor.

Mancarea a fost ok din punctul nostru de vedere, dar noi nu mergem in concediu doar sa mancam ci sa ne simtim minunat si sa ne rasfatam dupa un an de munca si sacrificii ca sa strangem bani sa mergem cu totii la un hotel de 5 stele cu ulta all inclusive cica!

Nici pomeneala de ultra all inclusive! Anul trecut am vazut cu adevarat ce inseamna ultra all inclusive, bauturi locale si internationale, sucuri naturale, cocktaiuluri de toate felurile cu sau fara alcool, inghetata, fructe din plin, aici erau niste zeme de sucuri la aparat de ne venea sa vomitam, am baut sprite si fanta pe care l; e cereai la bar. Bauturi straine pe bani, cocktailuri la fel, inghetata lipsa, fructe doar pepene si prune plus niste portocale verzi, eram cu copil de 1 an si ceva si n-am avut un fruct ca lumea-o banana, o piersica sa ii fac cu cereale! Mancare pentru cel mic din parti, noroc ca am luat de acasa cate ceva si mai cumparam.

Am fost total dezamagiti, mai ales ca anul trecut am vazut ce inseamna un veritabil hotel de 5 stele cu un regim de ultra all inclusive! Aici era o bataie de joc pe banii nostri!

la plecare care a avut loc la 6 si 15 dimineata am rugat sa ne faca pachete pentru copii mai ales sa avem pe drum. Seful restaurantului ne-a asigurat ca la 6 dimineata incepe servirea micului dejun. Am intrat sa iau niste patiserie pe drum si m-au luat paznicii si personalul ca nu e voie, restaurantul se deschide doar la 7. Le-am zis ca am vorbit cu seful lor si asa ne-a zis, le-am spus ca era platit si acel mic dejun pentru toti, dar mai ales sa sse gandeasca ca mergem la drum cu 3 copiii si e normal sa ne dea ceva de patiserie pe drum. Nu au vrut sa auda si ne-au lasat sa plecam fara nimic.

Deci noi nu recomandam nimanui acest hotel care este unul de 32-3 stele romanesti cu regim subtire de all inclusive! Si cu personal fara pic de respect si bun simt!

Trimis de lacrimihai in 08.08.10 22:03:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Alanya-Delphin de luxe

VIZUALIZĂRI: 3638 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lacrimihai); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.08.10 22:23:01]

cam mare pasul inapoi de la Delphin (unul dintre cele mai bune lanturi de hoteluri din Antalya) la Club Insula, unul dintre cele mai ieftine... Daca ati fi reusit sa va ajustati asteptarile la raportul dintre cele doua preturi, aveati, in opinia mea, o sansa in pus sa va bucurati, cat de cat, de concediu...

Cati copii ati avut cu voi, pana la urma? In fisa tehica sunt trecuti 2 adulti + 4 copii, iar in review sunt amintiti 3...

[08.08.10 22:33:16]

Subscriu, webmaster. Ai facut un pas foarte mare, de la Delphin la Club Insula. Acesta e un hotel din clasa medie a celor de 5 stele si nu se compara nici pe departe cu Delphin. Daca ar fi sa luam in considerare raportul calitate-pret, ar trebui sa ne multumim cu cat am primit aici. Fructe aveai corcoduse (nu prune), pepene galben si rosu, portocalele alea verzi sa stii ca erau dulci si mere, iar mancare era destula incat sa gasesti ceva sa le dai copiilor. Hotelul este "de 2 lei" pentru ca ati fost obisnuiti sa stati "in puf", cum s-ar zice, la Delphin. Se zice ca daca alegi un hotel intr-un an, anul viitor trebuie sa alegi unul cel putin pe masura celui din anul anterior. Stiu ca acum e si problema la bani, dar la pretul pe care l-ati platit n-ar trebui sa cereti imposibilul...

Ps: Nu stiu de ce ai oferit un punctaj atata de mic la distractie si relaxare pentru ca la capitolul asta, in afara de topogane, chiar nu cred ca ai ce reprosa.

[09.08.10 17:01:37]

Draga mea, anul trecut la acelasi pret ca si aici am gasit bilete la Delphin si am luat pachet de 14 nopti.

Nu ne pasa de rautatile voastre, noi scriem ce am trait noi si dorim sa tragem un semnal de alarma sa nu pateasca si altii la fel.

O zi buna draga mea!

[09.08.10 21:34:45]

Ok, daca tu zici ca ai gasit la aceiasi bani la Delphin.. asa o fi. Multumesc pentru raspuns.

lizika
[10.08.10 20:20:43]

oameni buni, am fost si eu la club insula, m-am intors de 2 sapt. Stiu ca sunt hoteluri de 5 stele mult peste acesta, dar la pretul platit, ma declar supermultumita de hotel, servicii, mancare, animatie (foarte tare echipa).

Dupa mai multi ani de cand intru pe site-uri cu review-uri si impresii despre hoteluri, unde gaseam tot felul de critici inspaimantatoare de nici nu-mi mai venea sa merg acolo, m-am hotarat sa nu mai tin cont de ele, in special de cele negative, care de fiecare data erau exagerate si nu corespundeau cu realitatea de la fata locului (una pozitiva).

Nu va lasati descurajati de ofticati si nemultumiti la care totul "le pute" (scuzati exprimarea). Lor le-as recomanda mai bine sa mearga la Mamaia, unde sigur totul va fi pe placul lor.

[10.08.10 20:40:30]

Lizika, te rog mult scrie si tu un review pentru ca hotelul asta nu merita sa aiba atatea critici mofturoase si nu merita sa-si piarda clientii din cauza a 2-3 si fac apel la toti cei care au fost multumiti de orice hotel, sa-si scrie multumirea aici. Stiti vorba aia... unde-s multi, puterea creste! Ps: azi sunt fix 2 saptamani de cand ne-am intors si noi (21-28 iulie).

[11.08.10 01:11:37]

Nu toti putem avea aceleasi pretentii si aceleasi standarde in viata. Iar unii oameni nu pot accepta ca altii au pareri diferite decat a lor!

Trist dar adevarat!

[11.08.10 01:14:01]

Am uitat sa ma prezint, sunt ultima care a postat impresii despre acest hotel. Si o sustin pe doamna care a fost dezamagita. D-voastra sunteti ironica si asta m-a facut sa iau atitudine pentru ca dansa chiar are dreptate, am fost si eu acolo! Si cu copiii dupa ei au fost si mai dezamagiti ca noi! Totusi au dat note mai mari! Noua nu ne-a placut chiar nimic!

[11.08.10 01:35:26]

Greu, foarte greu de crezut aceasta afirmatie. Delphin si Club Insula nu sunt deloc similare la pret (as zice, fortand un pic lucurile, ca sunt chiar din lumi diferite), chiar in configuratii particulare in care nu ati plati pentru copii (la Delphin)! Asta doar daca nu cumva compari un pret cu reducere foarte consistenta de EarlyBooking (la Delphin) cu pretul de lista (fara nicio reducere) de la Insula, adica mere cu pere Sau daca nu cumva ati fost inselati grosolan de agentie.

Spune-mi te rog, pretul de 2400 de euro indicat in fisa reveiw-ului a fost pentru doua camere, corect? Cat ai platit, anul trecut la Delphin si pentru ce tip de camera (camere)?

lizika
[11.08.10 14:10:23]

salut simonaaa, abia ma familiarizez cu site-ul si o sa incerc sa pun la review-uri postarea, acu' ma miram de ce nu e pe acolo, insa ea era la ecouri....

[11.08.10 17:11:02]

reprezinti cumva vreo agentie de turism si faci publicitate mascata? sau esti de la SRI?

webmasterXY*
[11.08.10 17:18:40]

@fiore , cu mine vorbesti ?

[11.08.10 19:17:17]

Cred ca tu esti de la o agentie turistica de esti asa in tema cu hotelurile si cu preturile. Ai cam mult tupeu si regulamentul sitului il cam incalci.

Totusi pentru ca eu sunt o doamna am sa iti raspund, pentru ultima oara pentru ca eu am o viata de trait si n-am timp de prostii.

Am spus tot ce aveam de spus si pentru mine acest hotel este un capitol incheiat.

Fiore, multumesc ca ma sustii si vezi lucrurile la fel ca mine!

Nu am voie sa scriu nume de agentii dar am sa-ti dau toate datele ca sa te convingi ca am dreptate si sa incetezi cu agresiunile verbale la adresa mea.

Am fost in perioada 26 iunie - 10 iulie pachet de 2 saptamani, 2 adulti si un infant si am platit 1800 de euro pentru toti, fara avionul sotului care a venit din alta parte. Era 1200 14 nopti de persoana, cu toate taxele. Infantul doar vreo 20 de euro.

Daca luam bilet de avion si pt sotul meu era exact 2400 de euro, ca si acum.

Daca doresti sa cercetezi esti invitatul meu, eu sunt om serios, este o agentie de voiaj in Bucuresti pe str. Smardan si cerceteaza acolo. Ai toate datele necesare!

Nu am luat cu early booking ci era o oferta speciala pentru f multe hoteluri. Noi l-am ales pe acesta si bine am facut!

Camera era standard.

Sper ca ti-am satisfacut curiozitatile si poti carcoti cat doresti cu altii eu te rog sa nu ma mai deranjezi, am copii de crescut si n-am timp de prostii.

Am spus totul, de acum va las pe voi ca poate va plictisiti!

La revedere!

[14.08.10 21:48:39]

Aveti va rog in vedere si recomandarile de aici in evaluarea impresiilor de mai sus.

arisalina
[15.08.10 11:01:03]

Cei care s-au simtit bine la acest hotel sunt oameni fara pretentii pe banii lor sau sunt platiti de [o agentie de turism] sa faca reclama. Te sustin si ai foarte multa dreptate legat de tot ce tine de acest hotel. O zi buna.

[15.08.10 12:40:05]

Bine si eu cred ca sunteti platiti de Udrea sa faceti anti-reclama hotelurilor din strainatate

arisalina
[15.08.10 17:50:21]

Din partea mea faceti ce vreti cu banii vostri, nu imi pasa. Daca unii s-au simtit bine la acest hotel asta nu inseamna ca s-a simtit toata lumea. Va rog sa ma lasati in pace ca nu mai raspund la ceea ce imi scrieti. Celor care sustin sus si tare e super tare acest hotel le doresc ca toate concediile sa le aiba exact cum a fost al meu la acest hotel. O zi buna si o viata frumoasa.

Cocolina
[18.08.10 00:26:51]

Lacri... chiar dupa sosirea ta in tara mi-ai scris un mesaj in care imi spuneai sa merg linistita in aceasta vacanta... ce s-a schimbat?

Apropo... acum e f tarziu... maine am sa adaug aici propriile mele impresii...

[18.08.10 11:33:14]

Nu am vrut sa iti stric vacanta. Asta era parerea mea sincera, dar ti-am dat doar detalii tehnice, cum sa iti fie mai bine acolo. Am dorit sa nu stii ce am trait eu ca sa nu te sperii. Am asteptat sa pleci si apoi am postat. Chiar sincer eu mi-as fi dorit voi sa va simtiti bine!

Eu am mai scris un comentariu pe acest site pentru un hotel in Egipt unde unii il faceau varza, iar noua ne-a placut f mult!

Dar scriam si acolo, scriu si aici, fiecare simte pentru el si fiecare are pretentiile lui!

Sincer, din suflet eu sper ca te-ai simtit minunat!

[18.08.10 11:35:35]

Asta e tare! Pe bune! Webmaster, nu iei atitudine? E lezata d-na ministra a turismului!

fanespoitorul
[22.08.10 22:09:48]

Salut,

Ma amuza ca acest eseu are acelasi nume cu unul dat de mine. Fratilor hotelul asta are procentajul mai mic decat cel la care eu am postat impresiile si m-au facut toti fitzos, frustrat, agresiv ( webmaster ) etc. Mi se pare corect ca fiecare sa-si spuna impresia si cel care vrea sa plece sa tina cont. Poate altii nu au avut parte de "zone" proaste dar se poate intampla. What's up. Unde am postat eu cei care au venit acum spun chestii si mai grave pe care noi nu le-am avut. Oare asta inseamna sa nu-i cred sau sa-i fac fitzosi sau etc ??? Eu am ales hotelul dupa impresiile postate in 2009, dar asta nu inseamna ca i-am acuzat sau acuz site-ul. Anul trecut poate au avut alt personal. Se poate intampla doar se lucreaza cu oameni nu cu roboti.

arisalina, Cocolina, fanespoitorul, fiore*, lacrimihai, lizika, Simonaaa*, tilinka
Alte impresii din această RUBRICĂPalmeras Beach Hotel (ex Club Insula) [Konakli]: