ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2010
ÎNSCRIS: 25.07.08
JUN-2009
2 AD. + 1 COPII -- v: 14 [ani]

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Loc superb, implicarea mistico-spirituala e o alternativa de vazut la fata locului

cuvinte de lauda pt impresia data de organizarea si apectul foarte ingrijit si bine pus la punct al castelului.

ospitalitatea ghidului si incercarea de a da lamuriri cu privire la istoria locului. nu toti cred ca sint patrunsi la fel de spiritul mistic al locului, dar oricum este un punct de atractie turistica demn de luat in seama, pe linga muzeul N. GRIGORESCU din apropiere.

Trimis de titzian in 08.08.10 20:16:13

VIZUALIZĂRI: 1891 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (titzian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

balasa violeta [08.08.10 20:36:46] »

Am votat cu placere !

Nu am inteles, muzeul Nicolae Grigorescu de ce nu l-ati vizitat ?

Ma bucur ca ati plecat din Campina cu impresii placute.

In luna iulie, mai exact pe 2, se serbatoresc cele doua iulii. Se asculta muzica clasica, se recita si au loc discutii. E frumos.

titzian [08.08.10 20:49:37] »

am vizitat si muzeul GRIGORESCU, la fel de impresionant si dragut. merita tot efortul de a le vedea ambele obiective, si poate altele care nu le-am cunoscut in zona respectiva.

aida.alecu* [22.08.10 12:19:15] »

interesant! Despre celalalt muzeu nu ne spui?

titzian [22.08.10 18:01:44] »

d-lule web master nici ca se putea mai bine sa ma leg iar de blana ta. pentru o vizita de 2-3 ore cu gasirea locatiei, ceea ce nu-i tare greu, ce comentarii voiai sa fac sa primesc bonusul de puncte? oricine are o alta opinie fata de a ta, sau ma rog a majoritatii, este drastic sanctionat? EU ca persoana nu m-am simtit patruns de nici un spirit mistic sau fantomatic in vizita prin castel. daca altii mai slabi de inger au simtit ceva din toate astea, bravo lor///. m-am bucurat doar sa fiu un fin observator al locului, nu neaparat sa zindar fantomele in cur. de date tehnice e plin site tau asa ca nu am considerat necesar sa le reiau si sa copiez cine site ce bazaconii spuse de altii. admir intentia celui care a conceput castelul, si celor care il ingrijesc, si se ingrijesc de soarta lui. dar nu concep in ruptul capului sa cred in tot felul de ineptii care au acum o expilcatie pur stintifica. desi am o profesie care nu mi-ar permite sa cred in magie sau deochi=furt energetic=sau transfer energetic o cred si am simtit-o pe propria pele, dar nu aici la castel.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Admin [22.08.10 18:25:06] »

titzian: ai depasit masura in ce priveste limbajul si atitudinea (deplasata), motiv pentru care primesti doua zile de suspendare de pe acest site.

balasa violeta [22.08.10 22:31:05] »

titzian,

Buna seara !

Campineanca fiind, am vizitat de multe ori aceste obiective si sincera sa fiu , de fiecare data m-am dus pentru arhitectura castelului, pentru gradina (o adevarata oaza de verdeata), pentru frumoasa poveste dar niciodata pentru spiritismul care te infioara. Probabil tatal nu a putut sa se obisnuiasca cu lipsa fiicei si astfel a cautat fel de fel de refugii. Cred ca e groaznic sa traiesti disparitiei copilului(nici macar nu pot gandi). Intotdeauna vad FRUMOSUL MEU.

La casa memoriala Nicolae Grigorescu, totul e frumos. Caldura, culoare, peisaje frumoase...soare.

Imi pare rau pentru polemica.

O seara buna !

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]