ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2010
single

ARTICOL ARHIVAT
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Bucurestiul vazut de la etajul 20

Nu ar fi foarte mult de povestit aici - doar recomandarea mea de a incerca o asemenea experient.

Am avut norocul sa am acces in varful unei cladiri de 20 de etaje si privelistea a fost de nota 20 - chiar daca nu la fel de organizat ca alte orase mai vestice, Bucurestiul arata interesant.

Va las in compania fotografiilor.

Trimis de C05T1N in 08.08.10 11:52:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 2229 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (C05T1N); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Bucurestiul vazut de sus - partea 1
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[08.08.10 11:57:55]

şi care e clădirea cu pricina? sau e 'informaţie confidenţială'...

C05T1NAUTOR REVIEW
[08.08.10 12:08:02]

E vorba de Cathedral Plaza (inca e in constructie).

Nu voiam sa fac reclama, nu e secret

[08.08.10 12:08:23]

cladiri cu 20 de etaje in bucuresti gasesti, insa nu stim ce acces avem acolo.

totusi, cele de mai sus nu arata a impresii personale, doar niste poze, sa le vedem validate.

inseamna ca ne uitam ca la un album foto.

balasa violeta
[08.08.10 12:10:49]

COST1N,

Tu ai vizualizat aceste poze de la etajul 20 ?

Fiecare din ele, m-au facut sa tes fel de fel de povesti.

Tot ce este legat de natura este frumos.

Nu am inteles de ce la grad de relaxare n-ai punctat. Te-au lasat rece ?

Am votat cu placere !

C05T1NAUTOR REVIEW
[08.08.10 12:11:49]

Nu stiu cata poezie pot face dintr-un asemenea subiect - cert e ca mi s-a parut o experienta de recomandat si am vrut sa impart in primul rand fotografiile cu voi.

[08.08.10 12:12:30]

aha, turnul de langa Catedrala Sf. Iosif, mai mult sau mai putin legal construit, dar care sigur afecteaza constructia catedralei.

din punctul meu de vedere autorizatia de construire trebuia retrasa, daca a existat vreodata, sau turnul trebuia demolat.

este plin bucurestiul de constructii cvasilegale in detrimentul constructiilor de patrimoniu.

rusine celor care aproba astfel de constructii.

[08.08.10 12:13:50]

@balasa violeta, ai vazut deja pozele facute din turn?

unde?

webmasterXY*
[08.08.10 12:15:45]

multumiri pentru invitatia ta, vom privi pozele si vom incerca sa retraim putin din experienta ta.

Si totusi, pentru ca exista un regulament si pentru ca cele cateva randuri nu pot fi numite review, ma vad nevoit sa retrag PMA, pe care sunt ferm convins ca le vei recapata in momentul in care cititorii iti vor aprecia pozele.

balasa violeta
[08.08.10 12:19:03]

cosminp,

m-ai bulversat ! Pozele din dreapta...nu sunt ce a vazut de la etajul 20? De aceea m-am si mirat ?

Nu sunt din Bucuresti, am crezut ca asta a vazut el.

E clar, inca dorm !

[08.08.10 12:20:28]

este gradina botanica dintr-un alt review.

Cristian_h*
[08.08.10 15:21:44]

dar chiar nu arata rau Targul lui Bucur vazut de acolo de sus!

[08.08.10 16:22:09]

poate nu arata rau, dar nici bine nu arata. cladiri care mai de care mai pestrite, arhitecturi tot mai diferite in acelasi cvartal, acoperisuri ruginite, cladiri nereconditionate.

RobertCodescu
[28.09.10 08:35:46]

GATA!!! Şi cu 400 PMA de la mine s-a făcut mia de PMA-uri dar aşa cum spunea webmaster pentru poze nu pentru review!!!

balasa violeta, C05T1N, cosminp
Alte impresii din această RUBRICĂLa pas prin Bucureşti: