ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2010
    JUL-2010

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 1 MIN

Rezonabil

Hotelul este rezonabil din punct de vedere al camerelor care sunt curate, bine si prompt ingrijite, al serviciilor (curatenie, oferta sezlonguri gratuite la plaja -- care altfel ar costa 10-20 euro pe zi). Baia este foarte mica. Desi are doar un dus si perdea (fara cabina) nu este nicio problema pentru are scurgere buna si este foarte curata.

Sala de mese seamana mai mult cu o cantina, dar mancare e buna si vesela curata. Seara se canta live si barul care se afla in fata hotelului este mereu plin.

Marea seamana cu marea noastra: nu este prea limpede, are alge (nu multe) si pesti dar este calda. Pe plaja esti asaltat de tot felul de oferte de la vanzatorii ambulanti, care desi nu sunt de nesuportat sunt uneori cam insistenti.

Daca nu sunteti deranjati de aglomeratia din Lido di Jesolo, de lumea pestrita, de marfa scumpa si nu prea de calitate si usor chitchoasa este o destinatie rezonabila.

Trimis de elaela* in 08.08.10 00:30:13
    • A fost prima sa vizită/vacanță în ITALIA

VIZUALIZĂRI: 2978 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elaela*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

creivean
    [08.08.10 00:32:54]

Zi-ne şi despre bani (cât te-au costat cele 7 nopţi) şi dacă ai avut incluse mesele.

[08.08.10 00:55:48]

A costat 574 de euro cu demipensiune fara AC.

In camera nu era frigider, neplacut pt caldurile din perioada in care am fost, dar normal la 3 stele.

Mentionez ca pretul a fost oferta pt ca mai aveau doar 2 camere de 2 locuri in perioada in care am fost noi.

valentina
    [08.08.10 13:12:25]

Povesteste-ne un pic despre drum: cum ati ajuns acolo, cu masina sau avionul si ce traseu?

[08.08.10 15:22:16]

Aaaa..asta este o alta poveste..Noi am mers cu wizzair pentru ca ...era ieftin (cca 150 euro 2 persoane dus intors cu un bagaj de cala) Timisoara-Treviso...Surpriza insa a fost acolo, dat fiind faptul ca n-am avut transfer. Avionul a avut intarziere si exista un autobuz, dar peste...cca 4 ore si jumatate. Aeroportul nefiind in oras , n-am avut incotro si am luat un taxi (pe care am avut noroc ca l-am gasit, pt ca nu e ca la noi, plin de taxiuri care abia asteapta sa te duca). Totul a fost ok. Calatoria a dutat 45-50 de minute pana in fata hotelului (de retinut ca Lido di Jesolo are cam 15 km lungime). Pe drum ne-am dat seama ca ne va costa mult pt ca ceasul mergea si noi inca nu ajunseseram. Deci ne-a costat ..80 de euro!!! Dragut, nu? Am verificat in timpul sejurului sa vedem daca n-am fost pacaliti. Se cerau intre 75 si 80 de euro pentru cei 35-40km (firmele de taxi), iar o cunostinta ne-a spus ca ne-a luat putin, ca in mod normal e mult mai scump. Eh, acestea fiind zise ne gandeam cu groaza la intoarcere. Evident ca se putea si cu tranportul ATVO, dar trebuia sa schimbam 3 mijloace. Asa am facut cand am plecat, dar toata miscarea a durat 4 ore. A costat 22 de euro. Deci domnia...se plateste, la fel ca si timpul... Evident, daca ajungi la Venetia pe aeroportul Marco Polo lucrurile sunt mult mai simple indiferent daca mergi cu autobuzul (sunt legaturi mai bune) sau chiar cu taxi, am inteles ca e in jur de 50 euro sau asa ceva, dar nu stiu sigur. Cu masina personala este cel mai simplu daca hotelul are parcare, altfel totul devine o problema pt ca e foarte mare taxa de parcare... Oricum, noi ne-am simtit bine si am luat partea buna a lucrurilor.

indiaconu
    [11.04.11 14:32:05]

buna ziua, elaela! as vrea sa te intreb si eu ceva... si apoi iti explic de ce... noi am fost in vacanta acolo, in iulie 2007. stiu, e mult de atunci, dar ce ni s-a intamplat ne-a lasat cu un gust amar si o impresie deplorabila asupra atitudinii politiei locale si mai ales a managerilor, care erau copii patronului hotelului... sunt curioasa, daca mai stii... la receptie era o doamna in jur de 50 de ani sau poate mai mult (care ar fi sotia patronului si mama celor 2 baieti) sau 2 tineri in jur de 25-30 de ani, blonduti cu parul putin cret? vreau sa stiu pt ca eu am scris, dupa atatia ani, si pe site-ul www.tripadvisor.com. e un site cu acelasi obiectiv ca si acesta de informare... iar ei au fost foarte deranjati ca am scris asa ceva, spunand ca nu e adevarat, ca in 2009 oricum s-a schimbat conducerea si toate camerele au ac si frigider, etc... nu stiu daca e adevarat si daca m-ai putea ajuta apreciez... multumesc anticipat...

[11.04.11 16:52:28]

Adevarat. Conducerea s-a schimbat si la receptie erau tineri, dar nu blonzi, bruneti. Exista si doamna care a fost foarte draguta cu sotul meu cand i-a cerut detalii pentru drumul de intoarcere.

Adevarat, hotelul e renovat si arata destul de bine. Camera noastra era printre ultimele libere, deci era mica si fara frigider, dar era curat si rezonabil. Am fost destul de multumiti, avand in vedere ca nu suntem persoane foarte pretentioasa. Stiam ce am platit si la ce mergeam.

Am nimerit si mai prost la 5 stele si pot sa spun ca stiu cu adevarat cum trebuie sa arate un hotel civilizat si la 4 si la 5 stele pentru ca am avut ocazia sa stau la 4 stele care-si meritau stelele si la 5 stele (vezi review-ul pt cazarea din Turcia) care nu merita nici 3 stele.

Deci acum arata bine pe interior. AC era in camera, dar trebuia sa platesti pentru el pe zi, dar nu mai tin minte cat. Pozele spun cam cum arata camera.

elaela*, indiaconu, valentina
    Alte impresii din această RUBRICĂVerdi Hotel: