ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2010
ÎNSCRIS: 06.08.10
AUG-2010

Sub orice critică

Taverna Sarbului / Servire groaznica

Am facut greseala ca fiind cazat la un hotel in zona Drobeta Turnu Severin sa iau cina la Taverna Sarbului pe malul Dunarii. Cunosteam locatia din Bucuresti, luand masa de cateva ori acolo si plecand cu o impresie foarte buna. Locatia din Severin este exceptionala, mancarea foarte buna dar totul a fost distrus de un chelner arogant, needucat si mincinos. Fiind seara am vrut sa mancam mai lejer iar cum portile de la Taverna sunt foarte mari (stiam asta din Bucuresti) am intrebat daca putem lua o portie de mititei la 2 farfurii cu garnituri si salate (o portie contine 10 mititei). Chelnerul ne-a intampinat intrebarea cu o aroganta de neinchipuit nici macar la o cantina de cartier, spunand: "Asa ceva nu se poate! "? ! (am aflat ulterior de la receptia restaurantului ca cererea noastra a fost normala si de obicei se onoreaza si astfel de comenzi...) In acest caz am decis sa il intrebam pe domnul ospatar, care nici macar nu se uita la noi (probabil eram prost imbracati? !! ) daca au alte portii de mancare ceva mai mici de 300 de grame (fara garnitura! ) raspunsul scurt a fost "La Taverna Sarbului toate portiile sunt peste 300 de grame! "... cam asa a inceput experienta noastra la aceasta locatie... Mi-a cam pierit pofta de mancare, dar cum cel mai apropiat restaurant era in drobeta la 7-8 km iar noi nu aveam nici un fel de recomandare am decis sa mancam o ciorba si sa plecam cat mai repede de-acolo.

Din nou spun pacat de mancare, pacat de renumele restaurantului, mare pacat pentru locatie, servirea ne-a lasat un gust amar... probabil doar pe litoral am fost serviti si tratati atat de rau... PACAT

Vreau totusi sa mentionez faptul ca managerul restaurantului s-a comportat corect intr-o astfel de situatie si si-a cerut scuze in numele colegului... sincer apreciez gestul dansului dar gustul acestei experiente il voi resimti o perioada...

Trimis de radusuciu in 06.08.10 22:37:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în DROBETA TR SEVERIN. A mai fost în/la: Valea Prahovei, Secuime, Litoral, Marginimea Sibiului

VIZUALIZĂRI: 8658 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (radusuciu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[06.08.10 22:55:58]

s-a comportat corect?!? pai in situatia aia CORECT era sa va faca cinste cu portia aia de mici si cu ceva beri din partea casei, ca sa spele rusinea ne...calificatului de ospatar...

aida.alecu*
[07.08.10 11:31:16]

Prea multa impertinenta! Eu cred ca ceream o apa plata cu lamaie (asta daca locatia chiar merita) si plecam inca 7-8 km sa iau masa in alta parte!

Dragos Ai dreptate, eu am primit o portie de clatite cu capsune la un restaurant, iar eu cerusem cu dulceata de visine (e o mare diferenta), cand i-am spus ca mi-a adus alta comanda nu a recunoscut si i-am desfasurat clatita in fata! Erau bucati de capsune in loc visine! A venit patronul si ca sa ma impace a spus ca imi face cinste din partea casei tot ce mancasem in seara respectiva!

Diaura*
[07.08.10 19:17:36]

Imi pare rau sa aud ca nu v-ati simtit bine la taverna. Si au am trecut anul acesta pe acolo si am fost la fel de multumita ca in Bucuresti si ca in Sinaia ( unde am mai fost eu ). Pacat.

elyn*
[20.08.10 11:07:11]

Probabil unii dintre voi ati nimerit vreun chelnar mai ciudat, care a avut o zi mai proasta ,sau unii sunteti greu de multumit.

Cum eu frecvent merg pe ruta Timisoara- Bucuresti am oprit de multe ori la Taverna Sarbului de cand s-a deschis si de fiecare data am fost extrem de bine tratata chiar si atunci cand am comandat mai putin.

Portiile de mancare sunt exagerat de mari dar fara nici o problema poti cere sa ti se puna la pachet daca nu poti manca tot, mancarea este foarte gustoasa si nu risti sa mananci ceva alterat, meniul este foarte diversificat, curatenia este exemplara si nu in ultimul rand chelnarii sunt OK.Totul este ca si in locatia din Bucuresti, ireprosabil.

radusuciuAUTOR REVIEW
[20.08.10 11:43:36]

@elyn, Chiar tin sa precizez ca ma multumesc cu putin, dar nu sufar aroganta unui chelner. Sincer, faptul ca laudati cu atata siguranta acest loc si faptul ca sunteti sigur/a ca mancarea pe care o consumati e nealterata (?!) si de asemenea faptul ca mi-ati cautat celelate posturi de pe site pentru a imi cunoaste pretentiile, si la fiecare post al meu, m-ati atacat, ma face sa presupun ca dumneavoastra incercati o reclama mascata pe acest site pentru locatia respectiva sau un macar un contraatac la reviewul meu pentru restaurantul in cauza.

Multumesc pe aceasta cale administratorilor siteului pentru promptitudine!

1024
[09.09.16 12:32:24]

Pe data de 26.08.2016 am sosit la taverna impreuna cu fostii mei colegi de facultate, 18 in total. Pe scurt : 3 fatuci cu meniul in brate, alta servea si alta strangea mesele. Aglomeratie mare! Din 18 persoane 16 am facut indigestie, toti mancand peste, exceptie cei le doua care au scapat intregi.

Taverna Sarbului este o bomba cu preturi nesimtite, nu se compara cu taverna deschisa cu multi ani pentru prima data in Sinaia.

1024, aida.alecu*, Diaura*, radusuciu
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Drobeta Tr Severin? :