ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2010
ÎNSCRIS: 25.06.09
APR-2010

ARTICOL ARHIVAT

Frumoasa si primitoare pensiune

Este un loc unde poti avea o vacanta reusita. Pensiunea este deosebit de frumoasa si are stilul sau:

- receptia si restaurantul sunt amenajate intr-un stil (nu stiu cum se numeste... nu sunt arhitect) cu pereti, stalpi placati cu caramida, barne frumos lacuite si multe obiecte vechi de ornament... ce mai... acea caramida da o senzatie de caldura, prin urmare de ospitalitate chiar cand ai primul contact cu pensiunea, si anume receptia

- la demisol se afla piscina, sauna, jacuzzi, biliard, darts, tenis de masa

- camerele sunt spatioase, nu le lipseste nimic, ce mi-a atras atentia au fost tocurile usilor generoase si cu niste... nu stiu cum sa le spun... au asa forma parca ar fi intrarea in camera, intr-un palat.

Parcarea este maare, au teren de fotbal / tenis plus o terasa frumoasa din acelasi lemn masiv intalnit peste tot in arhitectura pensiunii.

Personal deosebit de amabil pentru Ro, si ma refer la faptul ca salutau cand veneai la mic dejun/ intrai in pensiunede cateva ori pe zi:) , si de orice ajutor am avut nevoie am rezolvat cu ei.

Pentru poze mi-e greu sa scotocesc acum prin dvd-uri, oricum ce este pe site-ul lor veti gasi si acolo.

Trimis de marcela in 06.08.10 16:58:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN.

VIZUALIZĂRI: 3213 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marcela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 45.00 EUR pe cameră

pepsi70ro
    [06.08.10 17:15:00]

Nimic critic, totul 100%? Ar fi fost de preferat cateva poze facute de tine, nu pot crede ca ai zeci de dvd-uri de poze si nu le gasesti pe nicaieri.

Nu vreau sa intru pe site-ul lor, acolo imi ofera aceleasi generalitati care le-ai spus si tu, poate reusesti sa gasesti pozele totusi...

trandafir 1970
    [06.08.10 19:03:57]

Sunt putin confuza - directionata fiind de tine pe net, am gasit 2 pensiuni "Gentiana": una de 2 stele (in Pestera) si alta de 4 stele, in Bran, care are o piscina interioara, dar si niste preturi... 300 lei/ camera!

Care din ele este pensiunea descrisa?

Niste poze ne-ar fi de ajutor si niste preturi, sa ne facem si noi o idee... Multumim si asteptam vesti!

marcelaAUTOR REVIEW
    [06.08.10 21:30:46]

pepsi: uite ca nu merg prin pensiuni ca sa fac poze de postat pe diverse site-uri, si da am multe DVD-uri; pozele sunt cu familia sau prieteni si nu sunt de acord sa fie publice, ci personale. Critic am scris despre pensiunea din Busteni, si de aceea am hotarat sa mai scriu despre muultee alte locuri frumoase din Ro ,unde te poti simti bine, semn ca se poate si la noi.

trandafir: vorbesc depre Gentiana de 4* din Bran, si preturile sunt la fel si la receptie

krondia*
    [06.08.10 22:25:40]

Pe site-urile unităţilor de cazare se găsesc, de multe ori, fotografii şi informaţii care nu sunt conforme cu realitatea (înţeleg că nu este cazul aici), de aceea eu şi mulţi alţii apreciem impresiile personale şi fotografiile proprii. Am observat, totuşi, că doar unul dintre reviewurile dvs. este însoţit şi de fotografii, ceea ce ar confirma afirmaţia dvs. din ecoul de mai sus.

cosminp
    [08.08.10 12:18:09]

ati luat masa acolo? cum este micul dejun? bogat, sarac, gasesti cafea, ceai, iaurt, etc. ? cum a fost dejunul sau cina?

care este meniul si ce preturi au la masa?

p.s.: poate gasesti totusi macar o poza, doua cu cadru general sau la care sa blurezi fetele, in acest fel putem sa vedem si noi ceva de la fata locului.

pbogdan
    [24.08.10 19:26:21]

micul dejun este bogat. Legumele, branzeturile, mezelurile asezate toate separat + oua(ochiuri sau omleta) + lapte, cafea, suc, ceai, iaurt, diverse gemuri si ceva dulciuri in foietaj, exact cum ar trebui sa arate un mic dejun bufet, nu lipseste nimic. Cat despre restaurant "a la carte" este ok, nu este cu specialitati sau fel de fel de figuri, mancaruri normale generice dar preparate foarte bine.

[24.08.10 19:51:35]

Sunt convins ca intre userul @pbogdan si aceasta pensiune exista o legatura mult mai profunda si interesata, probabil un angajat sau chiar patronul doresc si inteleg sa-si faca reclama astfel.

O astfel de abordare este inacceptabila pe acest site, Admin-ul ofera posibilitatea tuturor proprietarilor de pensiuni drept la replica dar si colaborare in folosul atat al turistilor cat si al patronilor.

"Reviewul" userului @pbodgan a fost invalidat si acesta a primit cartonas pentru acest debut "in forta" cu vadit interes pe acest site.

cosminp, krondia*, marcela, pbogdan, trandafir 1970
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Gențiana: