ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2010
ÎNSCRIS: 25.06.10
AUG-2009

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

De vazut

daca doriti o informatie. spuneti ce anume doriti

hotelul destul de bun dar resortul era foarte aglomerat in incinta existand si unul de 4*

piscina foarte aglomerata aceasta ducand la practicarea rezervari de sezlonguri cu prosopul foarte de dimineata

un plus pt. statiune croazierele cu vaporase de lemn f. foarte frumos,

drumul pana acolo necesita o escala,

pt .alte info. astept sa scrieti.

Trimis de cristi68 in 06.08.10 14:25:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: belek rixos premium

VIZUALIZĂRI: 6428 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristi68); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina si hotelul de 5*
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[06.08.10 15:08:45]

impartit textul in paragrafe, era foarte dificil de lecturat altfel...

rentea
[11.01.11 18:39:32]

Cum este sistemul de allinclusive? cam ce se serveste? Sunt si restaurante a la carte sau numai bufet suedez?

cristi68AUTOR REVIEW
[13.01.11 06:56:05]

La masa de dimineata mezeluri, branzeturi, miere, lapte, ceai, salate, omlete la cerere la pranz mancare gatita nu lipsesc cartofi prajiti si gratarele care se fac afara pe terasa (vita, peste, oaie, pui) iar seara aprox. ca la pranz si binenteles prajituri la fiecare masa, bauturi bere dozator si vin la butoi, a la cart exista unul dar nu iti ia ochi, preferabil sa mananci in marmaris si pt. alt ambient.

lv67x
[18.01.11 19:52:32]

Va salut. Suntem o familie de 3 persoane (parintii si fiul nostru de 15 ani) si studiem daca merita sa mergem la acest hotel. Noi am fost 2 ani la rand la Hotel Grand Efe/Kusadasi/Ozdere **** si a fost foarte bine. Sotia e mai tematoare si ar vrea tot acolo, pentru ca atr un raport pret calitate excelent, dar eu, mai plimbaret si pasionat de fotografie, as vrea sa mai vad si alte locuri. Noi anul acesta vrem sa mergem in august 10 zile.

Intrebari punctuale (incerc :

1. Cum vi s-a parut statiunea Marmaris? agitata, linistita, te poti si odihni sau acolo mergi mai ales pentru viata de noapte?

2. Este verdeata multa?

3. Care sunt principalele obiective/vizite/excursii care se pot face si vizita?

4. Am inteles ca hotelul nu are plaja. E adevarat?

5. Cat costa plaja publica?

6. Ce tip de turisti ati vazut ca predomina la acest hotel? cupluri, cu copii etc?

7. Ce natii ati vaut mai des? Sunt romani multi?

8. Cum vi s-a parut mancarea?

9. Cum vi s-a parut camera? Vreun view deosebit? Are balcon?

10. Personalul a fost amabil?

11. Sunt probleme de parcare?

12. Exista un bazar/magazine care v-au placut?

13. Aveti recomandari privind cumparaturi onorabile ca raport pret/calitate (piele si aur ne-ar interesa) ?

14. Ati gasit vreo agentie de turism locala serioasa pentru excursii?

15. Cum se poate petrece timpul cat mai placut in Marmaris - statiune?

16. Cam ce program aveau bancile?

17. Piscina hotelului pare destul de intinsa. Era suficienta pentru turistii hotelului (Grand Efe avea 3 piscine, de aceea intreb) ?

Daca aveti alte comentarii si recomandari.

Va multumesc anticipat si imi cer scuze pentru pleiada asta de intrebari, poate unele hazlii sau iritante, dar noua ne place si siguranta atunci cand plecam in concediu.

Cu stima si prietenie,

Laurentiu Vaduva

Bucuresti

18 ian 2011

ps - daca va fave placere puteti scrie si la adresa mea de email - lv67x [@] yahoo.com sau daca va e mai usor si comod va pot suna eu.

Inca odata multe multe multumiri si astept cu interes mesajul dumneavoastra.

Vacanta placuta in 2011!

cristi68AUTOR REVIEW
[19.01.11 13:30:36]

am incercat email sa las tel. dar nu merge lv67x [@] yahoo.com revin cu email daca o sa permita adresa daca este buna. cu respect cristi

lv67x
[19.01.11 21:37:26]

Va multumesc foarte mult pentru raspunsul prompt.

tel meu este 0741-21.23.17 sau fix Romtelecom 021-687.53.38

Cu prietenie,

Laurentiu Vaduva

elenaroxana
[05.07.11 14:12:45]

Buna,

Poti sa-mi recomanzi ce locuri de vizitat sunt mai interesante si pe la ce preturi? PLecam si noi acum in iulie si vroiam sa stim mai multe! Multumesc

larao*
[05.06.12 21:11:21]

Buna ziua,

M-ar interesa si pe mine raspunsurile care le-ati dat domnului lv67x. Dumnealui cuprinde cam tot ce ne intereseaza sipe noi.

In special cam cat ajung excursiile, costul sporturilor acvatice snorkeling, scuba diving si ce merita vazut si ce nu. Mai ales de unde ati achizitionat excursiile, din cate ma inteles nu sunt recomandate cele de la hotel ca sunt mult mai scumpe.

Incazul in care nu doriti sa postati aici raspunsul, mailul meu este lc4laura@yahoo.com

Va multumesc pentru atentia acordata si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoatrsa.

cristi68, elenaroxana, larao*, lv67x, rentea
Alte impresii din această RUBRICĂGreen Nature Resort & Spa Hotel: