Papillon Belvil Club Hotel [Kadriye]

AUG-2008
ADULŢI: [?]
+ COPII: 1

ARTICOL ARHIVAT

Dpdv al turcilor superOK, dar...

Am citit cu placere review-urile despre acest hotel, amintindu-mi de vacanta minunata petrecuta acolo. Intr-adevar, din punctul de vedere al turcilor, totul a fost ok. Un minus poate pentru ora de curatenie (3 pm - cand copiii dorm), dar de inteles pt. un hotel cu atatea camere... Umiditatea foarte ridicata si marea foarte sarata au fost socante pentru noi, dar te obisnuiesti (nu poti sa nu te gandesti ce conditii minunate ofera din aceste puncte de vedere litoralul nostru si cum ne batem joc de ele)...

Minusuri multe pt. ce a depins de partea romaneasca, in special comunicarea greoaie cu agentia prin care am plecat. Rezervarea facuta prin amfostacolo.ro a fost ok ca principiu, dar in relatia directa cu agentia nu ne-a spus nimeni ca ne dau zboruri suplimentare, care pleaca din Buc. cu o ora mai devreme, dar mai ales ca pleaca din Antalya la 9 dimineata, ceea ce a insemnat o zi de plaja pierduta fata de programul afisat (bineinteles la acelasi pret). Am vazut doar pe bilet, mi-am exprimat nemultumirea, dar singura lor solutie era sa renunt. Asta in conditiile in care nu eram legati de o anumita data, deci se putea gasi o solutie mai buna cu un dialog minim...

De la hotel am facut o excursie minunata (Aspendos si Side cu Maria - superghid) pentru care ne-au pus sa platim si pt. copil de 5 ani, cu scuza ca li s-a parut ca are mai mult de 7 ani (era asa greu sa intrebe cati ani are?).

Problemele inerente de orar le inteleg, dar sa nu dea un telefon sa anunte, accept mai greu. Valabil si in excursie, dar mai grav in dimineata plecarii, cand am asteptat 40 minute de la ora stabilita de ei (5.50 dimineata!!!!) si-am dat noi telefoane sa ne asiguram ca n-au uitat de noi...

Am scris toate acestea in ideea de informare, dar poate citeste si agentia si se mai schimba cate ceva...

Concluzia generala este totusi pozitiva: o amintire foarte frumoasa, cu dorinta de a ne intoarce in Antalya (poate cu alta firma...).

Impresii încărcate de pruncu in 17.09.2008 03:21:14

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pruncu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- simona71
[20.01.09 14:40:01]

Fara a supara pe cineva spuneti-ne cu ce firma a-ti colaborat pentru a avea grija la acele detalii despre care ne-ati scris.

- pruncu
[21.01.09 01:08:47]

impresiile erau f. proaspete cand am scris, acum deja acele minusuri sunt f. vagi...

rezervarea facuta prin acest site te trimite automat la agentia mama (sau tata - dupa nume)

- Admin
[21.01.09 01:26:26]

o lamurire: in ideea de a oferi cat mai multe lucruri utile vizitatorilor, am incercat sa ofer pe site - pe langa informatii detaliate despre o destinatie sau alta - si posibilitatea de a rezerva direct sejurul. Pentru aceasta, am ales pe fiecare destinatie cate un tour operator, iar alegerea mea a fost facuta in functie de cat am fost de multumit de conditiile oferite de agentie, in sejururile mele "anonime", ca turist obisnuit ce sunt :). Acestea sunt motivele pentru care am setat programul sa trimita automat cererea catre o agentie sau alta, nu pentru ca ar fi mama/tata :).

Pentru Turcia, am ales AliBaba, personal fiind foarte multumit de modul cum am fost tratat. Pe de alta parte, sunt convins ca nici o agentie nu poate garanta lipsa totala a unor minusuri precum cele semnalate de pruncu [am citit, de exemplu, nenumarate astfel de reviews-uri cu aspecte critice la adresa gigantului Thomas Cook]; important, la final, ramane 1) ca acestea sa nu se dovedeasca... regula si 2) pe cat posibil sa nu lasi ca aceste - la urma urmei - amanunte sa-ti afecteze prea mult vacanta.

- pruncu
[21.01.09 01:46:40]

pur si simplu n-am vrut sa dau nume, de-aceea am spus-o mai pe ocolite... cred ca in general problema agentiilor tine de comunicare/timp afectat clientului... nu zic ca e o regula, poate pur si simplu n-am avut eu noroc.

cat despre site-ul acesta, numai de bine! timp sa ai, sa treci prin toate informatiile pe care ti le ofera...

Publicitate    [20.10.19 00:28:21]