ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2010
ÎNSCRIS: 24.01.10
JUL-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 [ani]

O varianta buna pentru litoralul Bulgaresc

Am plecat spre Duni intr-o duminica dimineata din Bucuresti in jurul orei 5.00 iar dupa 6 ore eram in fata intrarii de-la Duni Royal Resort unde am fost intampinati de un portar, care dupa ce ne-a verificat voucerul si ne-a descoperit in tabelulul lui ne-a condus spre parcarea din cealalta parte a resortului. De acolo am fost luati cu o masina de golf si adusi in fata hotelului iar dupa aproximativ 3 minute (dupa ce receptionera a vazut voucerul si am completat un formular) eram in camera. Incredibil de repede pt ca citisem de tot felul de probleme intampinate de alti turisti. De mentionat ca fiind 2 familii am cerut sa primim camere una langa cealalta si am primit fara nici un comentariu si fara nici o atentie.

Am stat la etajul 4 camerele 5436si 5438 cu vedere in fata hotelului nu la mare dar au fost ok. Conditiile de cazare sant de 4 stele fara dubii, locatia si resortul sant deosebite, romanii sant minoritari, o fi bine o fi rau nu stiu pe mine nu m-au deranjat cu toate ca pana nu isi dau unii in petec nu se simt bine. Moda cu prosoapele s-a schimbat, nu mai vin dimineata sa ocupe in primele randuri la plaja ci le lasa de seara ca sa nu se mai scoale de la 6-7 dim.

Mancarea este in general ok, avand in vedere ca am fost de 5 ori in vacante in Bulgaria, Kaliakra din Albena bate tot la mancare si bautura, asta este parerea mea. Bautura, avand in vedere ca este doar all inclus si nu ultra all am avut bauturi autohtone care erau in cele mai multe cazuri oribile inclusiv berea.

Animatia de nota 8 si spectacolele de la amfiteatru de 8.5, erau si doi romanasi pe acolo. Resortul arata foarte bine si celelate hoteluri si vile sant ok.

Daca va doriti o vacanta in Bulgaria, Duni este varianta de luat in calcul.

Despre mult disputatul Royal hotelul pe care se bate lumea, din cate am vazut si chiar l-am vizitat din curiozitate - nimic deosebit.

Ce ma deranjat cel mai mult, faptul ca uneori nu santem tratati cu acelasi zambet larg asa cum erau tratati turisti veniti prin marele TUI.

Trimis de bogdan 75 in 04.08.10 18:11:08

VIZUALIZĂRI: 2473 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdan 75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vedere de pe terasa camerei

[04.08.10 18:31:27]

Posibil ca o parte din explicatie sa o poti gasi mai jos:

in iulie am stat de vorba cu o familie de nemti care venea pentru al 5-lea an consecutiv acolo! E normal ca se cunosteau deja cu o parte a personalului...

Ca fapt divers, si pe mine m-a recunoscut una dintre domnele de la restaurantul RMP, si care a trecut mereu pe la noi sa ma intrebe daca nu mai dorim ceva. Mai mult, raspunzandu-i intr-o dimineata ca vreau un fresh de portocale mi-a zis "no[t] so good today" )))) si mi-a recomandat altceva...

Iar in cazul meu a fost doar al doilea sejur acolo.

[04.08.10 18:41:20]

Web, am vazut intr-o seara trecand prin receptie un grup de nemti iar in fata la lifturi ii asteptau carucioare pline de fructe si bauturi imbuteliate, probabil le duceau in camera. Noi in camera frigiderul gol.

[04.08.10 18:47:45]

am notat, dar nu inteleg totusi care-i "pointul"...

Daca cumva vrei sa argumentezi ca nemtii s-ar purta mai urat ca romani si ar primi tratament nemeritat... lol, iti spun ca din pacate te inseli amarnic...

la "ei" e vorba de ceea ce s-ar putea numi "uscaturile dintr-o padure", pe cand la noi (de multe ori) e... invers

[04.08.10 18:58:04]

NU Web, ei venisera cu autocarul de la aeroport probabil si asteptau sa se cazeze iar personalul de la hotel se agitau sa-i primeasca cum se cuvine cu fructe, bauturi etc. Pe noi romanasi nu ne asteptau cu nimic asta am vrut sa spun.

[04.08.10 19:03:37]

LOL, deci atunci *soseau* si era vorba despre ceea ce tu presupui ca era "welcome-pack"-ul!

Recunosc ca nici daca reciteam de 1000 de ori nu ma ducea gandul la asta

[04.08.10 19:10:46]

da .marea primire a vest europenilor.

Si cand te gandesti ca merg romanasi cu sutele de mii la ei in fiecare an..

webmasterXY*
    [04.08.10 21:38:24]

Au apărut şi pozele, enjoy.

luc1979
    [20.08.10 12:47:49]

Buna,

Ce traseu ati ales? Cum a fost drumul?

[21.08.10 20:11:22]

Pt luc1979,am detaliat drumul intr-un review si poti gasi acolo detalii.Daca te mai pot ajuta cu ceva ma poti intreba.

bogdan 75, luc1979
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Beach Hotel: