ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2010
ÎNSCRIS: 03.08.10
JUL-2010
2 AD. + 2 COPII -- v: 1 luna si 2 ani juma

Belville

Mi-a placut mult mai mult in Duni ca la Nisipurile de Aur, conditiile sint net superioare. Probabil ca la Sunny Beach a fost cel mai dragut dar pentru o familie cu copii Duni este mai bun in opinia mea.

Avantaje, in ordine aleatorie:

- pentru o garantie de 10 EUR achitata la receptie primesti prosop pe plaja. Garantia o primesti inapoi la sfirsitul sejurului daca prezinti cardul pe care ti l-au dat in schimbul banilor.

- sezlongurile si umbrelele pe plaja sint gratuite

- parcarea este gratuita

- este ideal pentru familii cu copii dar nu as sfatui pe cineva care vrea sa se distreze toata noaptea in club sa mearga la Duni

- se organizeaza activitati pentru copii - nu foarte multe, dar sint ok

- se organizeaza un spectacol in fiecare seara in amfiteatru - nu stiu daca la hotelurile Marina se organizeaza altceva

- mincarea a fost buna si destul de variata fara a fi exceptionala

- hotelul curat

- apa este gratuita si poti cere sticle de 1 litru jumate sa le iei in camera sau pe plaja

- exista o ghereta cu sandwichuri pe plaja in cazul in care ti se face foame cind sint restaurantele inchise - restaurantele nu sint deschise tot timpul dar prin rotatie ai ce minca

- este liniste si ai unde sa te plimbi daca mai esti capabil dupa o zi de plaja

Dezavantaje:

- drumul lung - din Bucuresti am facut 7 ore cu masina cu 2 opriri

- la dus am ales drumul cel mai scurt (nu cel prin Varna) care era foarte deteriorat (nu am vazut niciodata gropi atit de mari)

- mama a primit o camera la etajul 4 parca si ca sa ajunga acolo ar fi trebuit sa ia un lift, sa mearga pe niste coridoare si apoi sa ia un alt lift

- nu exista nici un fel de magazine sau alte puncte de atractie asa ca daca ploua nu ai decit Sozopol la dispozitie (este asemanator cu Nessebar)

- personalul nu prea vorbeste engleza dar se pricepe de minune sa comunice cu miinile: -) Unii receptioneri sint deosebit de nepoliticosi, am fost surprinsa

- daca ai cerinte speciale cu privire la camera - de nefumatori, sa fie linga alta familie, etc - trebuie sa le precizezi in momentul in care faci rezervarea la agentie altfel te poti trezi ca nu iti pot indeplini dorintele

- nu am putut culca copilul in patutul pentru copii fiindca era prea aproape de podea si mocheta mirosea a picioare murdare. Am dormit tot timpul cu fereastra deschisa fiindca altfel ar fi fost un miros greu in camera.

- sucurile sint de nebaut in opinia mea (un fel de apa cu zahar si colorant), berea am inteles ca este slaba si mai ales o servesc in pahare de 100 de ml cind li se termina cele de 250, ceea ce probabil ca nu este tocmai rau :-)

Per total am fost multumiti, raportul calitate-pret a fost corect. Nu am mincat la restaurantele unde se facea rezervare, nu stiu cum sint. Nu ne-am imbolnavit ca la Nisipurile de Aur si nu au fost nici un fel de probleme care sa ne strice sejurul.

Trimis de papadie in 03.08.10 23:07:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach - Oleander House Nisipurile de Aur - Hotel Lilia

VIZUALIZĂRI: 3525 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (papadie); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterXY* [04.08.10 00:47:35] »

papadie, bun venit in comunitatea AmFostAcolo! Sunt convins ca cele scrise de tine vor fi de folos celor interesati.

Pentru ca la capitolul Alte destinatii turistice prin care a fost ai spus:

Ehe, sint multe, imi ia o vesnicie...

Nu putem decat sa ne bucuram si sa asteptam cu interes impresiile tale

bobyrodin [04.08.10 09:45:56] »

scrie-mi te rog traseul pe care ati fost si cat era de bun pt. ca eu prefer sa mai ocolesc 20-30km decat sa merg prin gropile de care voi va-ti cam speriat

papadie [04.08.10 23:03:36] »

Noi la dus am mers Bucuresti - Giurgiu - Ruse - Razgrad - Shumen - Smyadovo - Aytos - Burgas - Duni (spre Sozopol) dar nu sfatuiesc pe nimeni sa o ia pe acolo decit daca intre timp nu au reparat drumul. Erau niste cratere in asfalt, in Romania nu am vazut niciodata asa ceva, nici macar dupa revolutie cind drumurile erau proaste. Partea proasta este ca drumul este explodat pe o portiune de vreo 30 de km cel putin...

La intoarcere insa am luat-o Duni - Burgas - Nesebar - Varna - Shumen - Ruse - Giurgiu - Bucuresti unde sint gropi dar nu chiar asa de mari. Am mai intilnit un cuplu acolo care o luase pe acelasi drum ca noi si nici ei nu se mai intorceau pe acolo. Am facut tot 7 ore si la intoarcere desi drumul este mai lung cu vreo 60 km din cite stiu eu.

Drum bun!

cornel_turnea [15.06.11 12:52:20] »

prin ce agentie ai luat cu pretul asta in iulie?

bobyrodin, cornel_turnea, papadie
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Belleville Hotel: