ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2010
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 ani

VIOLET Cafebar&Lounge

VIOLET Cafebar&Lounge

Str. Nufărului, nr. 30, în incinta LOTUS CENTER, cel mai mare (sigurul??? ) Mall din Oradea.

Situată în una dintre cele mai bune locaţii din Oradea, adică în aripa nouă (cea cu Carrefour), din Mall-ul Lotus Center, cafeneaua VIOLET Cafebar&Lounge, reprezintă un loc unde, după o tură de shopping, poţi să te opreşti la o cafea (Pellini Top), un suc şi de ce nu, la o îngheţată.

Cafeneaua propriu-zisă, se întinde pe un spaţiu generos, în zona Food-Court, a noii aripi din Lotus, iar vara are (dispune) de o excelentă terasă.

Mie (nouă) ne place să bem o cafea, aici, fie că suntem după cumpărături, fie doar, aşa, pentru a ieşi din monotonie. Pe lângă produsele bune (pe care, poate le poţi găsi şi în alte cafenele), mi-e îmi place şi mobilierul. Au nişte fotolii, în care dacă te aşezi, parcă zeii au pus mâna pe tine, de comode ce sunt, iar canapelele cu perne pufoase, te îmbie la relaxare.

În ultimul timp, fiică-mea a descoperit îngheţata de acolo, aşa că, destul de des, mergem la o îngheţată italiană, livrată de Gellato Italliano, gata porţionată, aşa că, personalul cafenelei nu mai intervine asupra ei.

Au şi internet wifi, suficient cât să-ţi poţi verifica e-mailurile până îţi bei cafeluţa.

Ultima dată, am fost ieri, pentru a ne răcori, după un drum lung, pe care l-am făcut de la/la Moneasa, unde am participat la a 10-a ediţie a Festivalului Clătitelor, despre care, cei interesaţi pot citi, dând click aici şi am savurat 3 îngheţate (soţia cu vanilie, nuci şi miere, fiică-mea o îngheţată tiramisu, iar eu o Tartufo Ciocolata), două cafeluţe espresso, 2 cola şi o apă minerală, total de plată: 60. 20 lei RON.

AmFostAcolo, o să mai merg şi vă recomand şi vouă, să vă aşezaţi la o cafea pe terasă, ori chiar în interior, la iarnă.

Notă pentru webmaster: Fără puncte standard, te rog, la review şi poze. Mulţumesc.

Trimis de creivean in 02.08.10 22:39:15

VIZUALIZĂRI: 2183 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 VIOLET Cafebar&Lounge
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

presario
[03.08.10 10:54:06]

Deci - per ansamblu - ati avut clatite cu inghetata .

pepsi70ro
[03.08.10 11:21:52]

Cat este o cafea acolo?

creiveanAUTOR REVIEW
[03.08.10 11:46:28]

@presario

Şi când te gândeşti că, mă plângeam de lipsa de varietate a clătitelor la Moneasa

@pepsi70ro

La Violet 4, 8 lei RON, iar la Livingroom Cafe, despre care am scris aici 4 lei RON, asta dat fiind că, patronul are şi distribuţie de cafea Moak şi Manuel.

magdalena
[18.08.10 09:30:59]

Inca nu mi-am luat micul dejun, dar as vrea sa fiu acolo acum si sa comand o cafea si inghetata!!!

creivean, magdalena
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Oradea și împrejurimi: