ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2010
    DIN: bucuresti
    ÎNSCRIS: 21.06.10
    JUL-2010

Sub orice critică

Vera Santa Maria... Rusine!!!

Salutare tuturor!

Probabil ca inca mai asteptati niste impresii mai placute despre acest hotel din pacate trebuie sa va dezamagesc.

Sa o luam cu inceputul am plecat din bucuresti la ora 06: 00 pe 16. 07. 2010 cu autocarul de la restaurantul Cina, avandu-l ca ghid pe Marius, daca i se poate spune ghid... tot drumul nu ne-a vorbit despre nimic nu ne-a povestit nimic absolut a mers ca un simplu turist. noroc ca mai intrebau asa cand si cand turistii.

am fost cazati o noapte la canakale... super hotelul Truva deosebit... si in sfarsit in jurul orei 14: 00 ajungem la faimosul Hotel Vera Santa Maria.

ajunsi acolo (noi un grup de 12 persoane) a trebuit sa asteptam ceva pana ne-au dat camere, bine inteles o parte dintre noi au fost trimisi in cladirile alaturate celei centrale... e dezastru acolo, camerele sunt de cel mult 2 *... dar bineinteles vorbind cu "Madalina" ghidul nostru de acolo (care tot sejurul nu ne-a intrebat nimic)intr-un final s-a rezolvat..

sa incep sa va zic in mare mancarea=foarte proasta noi din 12 persoane, 11 ne-am stricat la stomac neaparat sa aveti ceva de stomac la voi, aceeasi mancare in fiecare zi, niste pahare care miros oribil, sucul de la dozator la fel, prajiturile care se dau la desert sunt aceleeasi doar glazura si forma este diferita continutul fiind la fel la toate.

sa nu indrazniti sa ii reprosati ceva managerului pentru ca este egal cu 0, prietenului meu i-a intrat un cui in picior in timp ce juca ping-pong pe scena, ne-am dus si i-am zis managerului si a zis OK, a 2 zi ne-am dus sa vedem daca a remediat problema, nici vorba de asa ceva. parerea mea ar fi sa renuntati acum la bilete decat sa ajungeti si sa va imbolnaviti!!!

plaja ce sa zic... o porcarie. aveti grija pe plaja si pe ponton pentru ca sunt cioburi nu umblati desculti.

despre bazar ce sa va zic... nimic frumos, preturile foarte mari... aveti grija daca va luati rahat din bazar luati-va dala care se vede prin el, nu va luati dalea in cutie pentru ca sunt cel mult 10 cuburi de rahat... o alta teapa a turcilor!!!

deci acest hotel nu merita nici maca 2*, curatenia lasa de dorit, serviciile la fel, mancarea la fel... Asta e... iar referitor la cei carora le-a placut *****sters de webmaster77*****

va pup, distractie placuta celor care plecati!

Trimis de GAZULITZA* in 31.07.10 17:40:04

VIZUALIZĂRI: 2564 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (GAZULITZA*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.07.10 17:58:44]

@GAZULITZA, data viitoare te rog sa te rezumi la impresiile proprii, pe acest site nu aruncam cu invective in cei ale caror pareri nu coincid cu ale noastre. considera aceasta un ultim avertisment verbal!

[01.08.10 09:35:13]

Este masa de biliard in hotel?

[01.08.10 10:41:31]

dorin77: eu nu am vazut in hotel masa de biliard

[01.08.10 11:05:56]

nu este masa de biliard...este doar de ping-pong

alex1968
    [01.08.10 12:05:14]

Internet exista (cu plata) la hotel? Multumesc.

[01.08.10 13:46:38]

internet exista jos la receptie 1 ora =3 euro, sunt 2 calculatoare dar ai grija ca doar din cel dinspre receptie merge mai binisor..oricum tastele sunt inversate, iar anumite site-uri nu ti le deschide...

soryn21*
    [01.08.10 19:46:56]

Mare dreptate ai gazulitza, la cei care spun ei ca lea placut si ca afost super probabil au un contract cu hotelu sau cu firma care duce acolo.

[01.08.10 21:37:47]

mai nu zic nimic poate sunt persoane carora le place...din pacate mie nu mi-a placut nimic acum depinde de fiecare....oricum foarte important cei care se duc acolo sa isi ia totusi pahare de unica folosinta ca sa nu suporte plasticele lor!!!

sorin_buliga
    [02.08.10 15:41:16]

Ma bucur ca mai sunt si persoane realiste si cu capul pe umeri,care sa spuna ce e acolo!!! Cand am postat impresiile mele au sarit ricardos si clayton repede ca e super ,etc.

[02.08.10 15:43:47]

da sorin... asta e fiecare cu parerea lui... eu am scris pentru k altii kre se vor duce acolo sa nu se astepte la ceva super... mai ales k acest hotel este intr-un camp uitat de lume!!! nu ai acces decat la o benzinarie...

kelyboy
    [02.08.10 15:45:23]

Are wi-fi in loby , parola se cere de la receptie iar daca ai norocul sa fii cazat in cladirea principala in apropiere de loby poti prinde si in camera.

cris_bv_2007
    [03.08.10 10:37:55]

impresiile tale corespund in totalitate cu ceea ce am scris si eu... oricum imi pare rau ca atunci cand am ales hotelul am luat in considerare numai impresiile bune ale hotelului considerand ca restul poate sunt (mult) mai pretentiosi.

Intr-un final m-am convins pe pielea mea ca acest hotel nu merita stelele pe care le are, si pe viitor, cand voi mai alege un hotel de destinatie pt vacanta, voi lua in considerare si comentariile negative

sniperm007
    [03.08.10 17:58:49]

Iti multumesc ca ai fost sincer. Si eu am postat impresiile mele pe acest site. Ce nu inteleg este cum au putut posta cei care au fost acolo numai impresii bune. Am ales acest hotel datorita celor care au spus ca s-au simtit minunat, am lasat deoparte carcotasii.

Eu am fost acolo in perioada 13.07. - 20.07. Ne-au taiat bratarile de la mana, de fapt ne-au fugarit sa ni le taie. Asta e. Rusine Vera santa.

[12.08.10 16:11:32]

Interesant... In ziua in care am plecat noi de acolo, intr-adevar ni s-au taiat bratarile pe la ora 12.30, dupa care aproape toti cei fara bratari au luat linistiti masa de pranz, fara sa le spuna nimeni nimic.

[12.08.10 23:20:39]

Mda ce zici nenea sniperm...ce zice dorin77....Doamne Doamne poate se mai uita si la Lume....Apropo eu si cei din grupul nostru ne am dat bratarile jos prin autocar la intoarcere...sa iti fac o poaza? ca am pus o in sertar ....

soryn21*
    [13.08.10 19:22:25]

Mai oameni buni astia care "aruncati" cu impresiile astea bune despre acest hotele Vera, voi nu ati vazut ce sa intamplat cu un grup de turisti ajunsi la hotel acuma 2 - 3 zile si nu i-au primit in hotel? mai nu mai dati cu impresii bune despre acest hotel ca induceti oameni in eroare, chiar asa ne batem joc noi de noi?

[13.08.10 20:15:27]

D-le webmaster, poate ar trebui sa va sesizati in legatura cu indivizii (sau individele) fara scoala care, neavand ceva mai bun de facut, se chinuie sa "scrie" tot felul de prostii aici. Sa nu uitam de rolul site-ului pe care il administrati. Va multumesc.

cris_bv_2007
    [14.08.10 00:02:12]

Dorin77,poate ar trebui sa te controlezi si sa nu jicnesti oamenii daca au sau nu au scoala,la urma urmei cred ca cine are scoala nu jigneste...indiferent de scoala pe care o ai banii pe care i-a dat fiecare au fost munciti...fiecare e liber sa spuna ce vrea si fiecare considera in felul lui conditiile oferite...daca tie ti s-a parut f frumos,ma bucur pentru tine,este parerea ta personala insa chiar si tu ai spus,acesta este un site unde fiecare isi poate spune parerea personala si fiecare este liber sa aleaga daca isi va petrece sau nu concediul acolo deaceea trebuiesc luate in considerare si impresiile bune si cele rele...

acesta nu este un site in care sa facem reclama hotelului si nici sa il defaimam asa ca nu ar trebui sa te deranjeze comentariile altora care poate nu s-au simtit chiar OK la acest hotel.Fiecare are parerile lui si nu cred ca ai nici un drept sa judeci omul si sa-l jicnesti...

[14.08.10 11:04:17]

"Acesta nu este un site in care sa facem reclama hotelului si nici sa il defaimam"... Exact asta e si punctul meu de vedere si chiar nu inteleg de ce unii poarta o adevarata campanie impotriva acestui hotel. Bani pe bilete au dat si cei carora le-a placut acolo si cei carora nu. Asa ca, d-le cris_bv, eu stiu sa ma controlez si nu am vrut sa "jicnesc" pe nimeni. Am vrut doar sa atrag atentia asupra comentariilor malitioase care nu-si au rostul aici (ma rog, nu prelungite la infinit) si asupra persoanelor care, din plictiseala, starnesc certuri pe aici. E adevarat, poate ca m-am implicat mai mult decat e cazul, dar tocmai de aceea mesajul anterior era adresat webmaster-ului, nu vreunei persoane anume.

[29.08.11 11:37:16]

sorin! pe 12 august 2010 au sosit la vera turisti cu vilextur din r. valcea, care au avut surpriza neplacuta sa nu poata sa fie cazati acolo. vina a fost a agentiei care s-a ocupat de cazarea truristilor pentru ca nu au platit cazarea si, normal zic eu, nu au avut confirmarea celor de la vera! aceasta a fost cauza adevarata problemei despre care vorbesti in comentariul tau si nu alta! din contra, cei de la vera i-au ajutat pe acei turisti cu cazarea la alte hoteluri din kusadasi... si, atentie, cazare la categorie SUPERIOARA! eu nu ii apar sau ii disculp pe cei de la vera, dar e bine sa scrieti si ce a fost bine acolo nu numai impresii negative pentru ca stiu foarte bine si stiu si toti care au fost acolo ca este loc si de mai bine acolo, ca peste tot.

sniperm007
    [31.08.11 20:10:02]

Oameni buni, cand doi iti zic ca esti beat trebuie sa te duci sa te culci. S au scris o gramada de impresii negative despre acest hotel, dar unii vad ca s au simtit bine. Este problema lor. Eu nu m am simtit bine cu acele pahare infecte de plastic, care puteau, curatenia lasa de dorit, etc. EVITATI HOTELUL VERA SANTA MARIA, mergeti in Romania decat la acest hotel.

[31.08.11 21:11:00]

scuze sniper007! ai facut un calcul simplu... cate impresii negative sunt si cate pozitive?

cat despre pahare de plastic sa stii ca tot asa au si la 5 stele in antalya! anul asta au adus din polipropilena, sa stii! si alea de plastic de bere sa zicem, pe care scria efes pilsen le schimbau sistematic, am vazut eu, aveau o camera plina cu pahare noi din care carau mereu la pool - bar si lobby - bar! asta am spus-o asa ca sa stii ca lucrurile nu prea stau asa cum descrii tu!

anul asta am fost a treia oara consecutiv acolo si crede-ma ca nu am interes sa arat ca acolo este bine si totul roz! am scris mereu ce nu mi-a placut acolo! dar ce ma intereseaza pe mine este raportul calitate-pret! nu altceva. a fost, cel putin in perioada in care am fost si noi, hotelul ocupat in proportie de peste 80% de romani si nu am auzit... se aude? ... unul sa fie nemultumit! daca tu nu ai fost, e problema ta si nu cred ca e corect sa ai opinii in 2011 pentru ca tu nu ai fost multumit in... 2010! e parerea ta si o respect! dar am observat ca de cate ori face cineva comentariu pozitiv despre vera, inclusiv eu, tac-pac o negativa de la tine! oamenii aia de acolo nu merita asa ceva! ei isi dau toata silinta... uneori reusesc, alteori mai putin... asta e!

si sa stii ca nu ma duc sa ma culc pentru ca imi spun mie doi oameni! acestia 2 sunt singurii care au avut impresii negative de acolo! eu tin cont de parerea celorlalti care sunt mult mai multi decat crezi!

[31.08.11 21:13:30]

si sa stii ca nimeni nu te obliga sa bei din pahare de plastic!

eu am cerut sa-mi puna bere sau suc in pahare de sticla cu picior si nimeni nu s-a uitat chioras la mine!

[01.09.11 22:10:18]

nenea bigu... lasa i pe astia ca alde sniperm et comp... si noi am baut bere din pahare cu picior si chiar am servit COCTAILURI...( moca)... dar... mai trebe sa te si descurci... si sa stii sa VORBESTI... numai bine

[04.09.11 17:10:23]

... plastice sunt peste tot, sa stii!

[04.09.11 19:25:02]

sunt in continuare foarte uimit de lipsa comentariilor celor care au fost anul acesta la Vera! si nu numai la Vera! si au fost foarte multi turisti romani in acea zona! la Pigale, Kustur, Palm Club Aparts., Grand Kurdoglu, Arora, Surtel Melike, Marti, Imbat si Tusan. am enumerat cateva hoteluri unde stiu sigur ca au fost multi romani de-ai nostri! A, si eram sa uit, Batihan Hotel! care o fi cauza? dupa parerea mea cel mai sigur e ca nu stiu de acest site, nu au auzit de el, sau pur si simplu nu le-a placut statiunea si implicit hotelul unde au fost cazati! eu astept in continuare comentarii si poze a celor care au ales ca destinatie in aceasta vara pentru petrecerea concediului statiunea Kusadasi si unul din hotelurile de acolo!

alex1968, bigu_2006_rapid, cris_bv_2007, dorin77, GAZULITZA*, kelyboy, ricardos111970, sniperm007, sorin_buliga, soryn21*
    Alte impresii din această RUBRICĂLuana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede]:

• pagină generată în 0.061911106109619 sec