ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2010
DIN: Eforie Nord
ÎNSCRIS: 03.06.10
JUL-2010

Putin sport in Eforie

Promit ca asta este ultimul review pe care il postez in aceasta saptamana, dar nu rezist sa nu mai scriu ceva, tot ca sa mai promovez putin Eforie Nord (poate reusesc sa mai schimb impresia negativa a multora dintre voi).

De regula, lumea cand vine pe litoral e interesata in primul rand de plaja (asta dupa ce si-a gasit cazare). Dar sunt multi care pe langa plaja, baie in mare, discoteca, plimbat pe faleza si prin magazine, mai vor si altceva. Pentru cei interesati de a face putina miscare, vreau sa le povestesc despre un teren de sport. Se afla pe strada Decebal, nu departe de gara, in spatele blocurilor (din strada care merge spre Techirghiol se face dreapta pe langa blocurile ANL). Acest spatiu a fost dat in folosinta in 2008 in colaborare cu Primaria Eforie. Pe acest teren a existat un teren de fotbal, unde in anii 1970 a jucat si Gheorghe Hagi, cand inca mai era junior. Insa, dupa '90, se degradase si devenise o groapa de gunoi.

Acum sunt 2 terenuri de fotbal: 60x40 m si 44x22 m, un teren de tenis 40x20 m (toate terenurile au gazon artificial si nocturna), locuri de joaca gonflabile pentru copii, iarna patinoar artificial, 2 ecrane LED de 9m2, un bar (cu aer conditionat), terasa cu mese si gratar, biliard, toalete. Inchirierea terenurilor si a biliardului este contracost.

Se poate sa faci un gratar acolo (nu costa nimic si iti ofera farfurii si tacamuri), singura conditie este ca bauturile sa fie cumparate de la bar (preturile sunt mici: o bere 3 lei).

Deci, daca vrei sa faci putin sport, sau sa faci un gratar cu prietenii, dar si copilul sa aiba ocupatie si sa nu te sacaie, in Eforie Nord este posibil.

Trimis de romanitzaa in 31.07.10 16:51:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 3782 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (romanitzaa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Unul din terenurile de fotbal

dorgo
[01.08.10 21:54:18]

E bine ca atragi atentia asupra miscarii, e mai usor sa previi decat sa tratezi! Punctaj maxim

pepsi70ro
[05.08.10 21:01:14]

Ma bucur ca mai exista cineva care promoveaza Eforie. Felicitari!

[05.08.10 21:05:30]

Multumesc frumos!

RobertCodescu
[20.02.11 21:08:53]

WOW o adevarata euforie cu al tau Eforie poate la anul te "bagi" la localele pentru Primarie!!! Ca prea promovezi orasul mai ceva ca pentru "capitala europeana" !!!

sportiv
[20.02.11 22:41:22]

Am inteles eu gresit? ! Parca nu era voie sa vorbesti, descri, arati in aceste review-uri, locurile, peisajele, obiectivele turistice, hoteluri, pensiuni, muzee, biserici, etc, din localitatile si judetele in care persoanele participante la dezvoltarea acestui site de turism isi au domiciliile!

[21.02.11 00:36:25]

@sportiv => ai înţeles chiar foarte greşit! Regulamentul nostru cred că este destul de clar: click aici

În plus, veşnicele tale remarci privind lipsa diverselor detalii de la o parte a ultimelor articole postate pe site, dar şi la unele mai vechi, cum e acesta, devin deranjante. Hai să lăsăm echipa tehnică să aprecieze aceste aspecte, sau pe utilizatorii care au eventual un real interes spre o destinaţie anume să ceară detalii punctuale.

Mulţumesc,

[21.02.11 06:42:56]

@RobertCodescu

Poti sa stai linistit ca nu o sa candidez la primarie!

Nu vad nimic rau in faptul ca incerc sa promovez o statiune romaneasca si in general litoralul romanesc.

Simt "urme" de ironie in randurile tale si nu inteleg de ce!

Te deranjeaza faptul ca mai sunt si lucruri bune in statiunile din Romania?

RobertCodescu
[21.02.11 07:21:46]

@romanitzaa imi cer mii de scuze daca ti-am parut ironic in ecoul meu si eu am scris reviewuri despre orasul meu PLOIESTI!!! Asa ca... inca odata SCUZE!!!

[21.02.11 09:02:20]

@RobertCodescu

Sincer am crezut ca esti ironic, insa m-am inselat!

Scuzele sunt acceptate!

mteoadi
[18.06.11 23:18:41]

buna,

@romanitzaa

Am si eu cateva intrebari, daca poti sa-mi raspunzi despre hotelul Vera. Urmeaza sa merg acolo in aceasta vara si as dori sa aflu cam cum sta treaba acolo: masa, cazare, plaja, etc.

Multumesc!

maria55 †
[19.06.11 03:55:19]

@ mteoadi, ai facut o alegere buna! Sa ma scuzi ca am intervenit, desi intrebarea nu-mi era adresata mie. Pot insa sa-ti spun ca este un hotel nou, modern si aproape de plaja Belona. Nu stiu insa cit de izolat fonic este, pt ca este pe artera principala a statiunii si masinile cam fac oarece zgomot

In rest mi se pare totul ok, insa mai depinde si de bugetul alocat, fiindu-mi teama ca ai dat prea mult.

Vacanta placuta

dorgo, maria55, mteoadi, romanitzaa, sportiv