Kaliakra Superior Hotel

JUL-2010
+ COPII: 1 -- varsta: 6 ani

ARTICOL ARHIVAT

Se putea si mai bine

noi am fost la pomul laudat, fiind primul concediu in bulgaria. dupa cate am auzit despre hotel ma asteptam la altceva.

Dar sa incepemcu partea buna; plaja ireprosabil, nisip curat, apa clestar, seslonguri 'cu scrumiera'

Si acum partea mai putin placuta. ; camerele nu sunt aspirate, AC cat il setezi e tot cald, prosoapele sunt toate mici, le schimba la 3 zile, hartie la wc e inlocuita zilnic, restaurantul e slabut, foarte condimentat, iar faimoasele preparate culinare nu sunt decat faimoasele condimente + reciclate.

Seful de sala face vizibil discriminari intre romani si nemti, (pe ei ii servesc personal). Personalul de la restaurant tot timpul obosit si fara zambet, singurul lor atu e faptul ca debaraseaza repade mesele.

Intrun cuvant NU E DE 4 STELE. POATE DE - 3 ROMANESTI. MAJESTIC din Mamaia e mult peste Kaliakra, dtpdv, si curetenie, 5 restaurante, loc de joaca ptr copii. gradina zoo etc.

Impresii încărcate de denisa mica in 30.07.2010 19:27:54

• A fost prima sa vizită/vacanţă în BULGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (denisa mica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  800 PMA (din 4 voturi) nota2

- alinutzza140*
[30.07.10 20:06:49]

Bine ai venit pe site @denisa mica.

Nu am inteles cum adica faimoasele preparate culinare, faimoasele condimente.

Poate ma lamuresti.

- divio
[30.07.10 20:26:19]

@denisa mica:

cu scuze anticipate, calc si eu pe urmele @alinuzza140, fiindca nici eu nu inteleg urmatoarele:

Si acum partea mai putin placuta: ... hartie la wc e inlocuita zilnic

Pentru mine, e de bine... :), mai ales acum, in vremuri de criza, iar daca mai adaugi si taierea cu 25% a salariului, e chiar fericire ca mai gasesti hartie igienica proaspat schimbata :).

Cred totusi ca de vina e supararea cu care te-ai intors din vacanta dar si viteza cu care ai dorit sa ne impartasesti impresiile calde.

- denisa mica
[30.07.10 20:40:15]

ex. supa de pui si supa de legume nu era altceva decat "delicat"cu apa, pt putina savoare foloseam patrunjel si marar din abundenta.

Iar referitor la hartia de wc, da, m-am grabit, era la partea buna a confortului, si am uitat sa spun de mirosul ingrozitor de urina de la wc-ul din receptie chiar si din camera, norocul nostru a fost un deodorant de masina pe care l-am tinut in camera.

Sunt multe de reprosat, dar nu fac altceva decar sa plec la munte cu aceleasi impresii, si nu vreau.

Credeti-ma am fost in multe locuri, si afara si in tara.

- Flaviu
[30.07.10 21:29:13]

Dumnezeule! Denisa mica, ce-ai putut sa scrii? Cum poti sa afirmi ca Majestic din Mamaia-ROMANIA!!! - e mult peste Kaliakra Superior din Albena-BULGARIA!!! -???

Modifica repede, te rog, pana nu mai citesc multi chestia asta si-ti atragi oprobiul public. Scrie si tu: Majestic din... Antalya, Alanya, Tirana, Balti, orice numai de pe litoralul romanesc sa nu fie. Tu nu te uiti la stiri? Nu ai auzit ca al nostru Litoral e invadat de dragoni de mare veninosi, mate de mare ucigase, piranha de Marea (romaneasca) Neagra, cohorte de vaduve negre, caracatite uriase? Pai in Bulgaria nu auzi de asa ceva!

Acolo, toate organele isi dau mana intru satisfacerea turistului: Politia, Paza de Coasta, Aviatia, Serviciile Secrete, SuperSecrete si UltraSecrete actioneaza pentru combatere algelor, mucurilor de tigara, pisicilor si soarecilor de mare, rechinilor ucigasi, furturilor de masini- pardon, asta nu, ca-i din alt film! Acu', ce-i drept, in restul Bulgariei mai are loc cate un asasinat, ca doar nu le poti avea pe toate da' litoralul lor e chiar trasnet!

Toate cele bune iti doresc si cat mai multe sejururi reusite oriunde ai merge!

- denisa mica
[31.07.10 10:49:24]

Da Flaviu, subscriu cele relatate de tine referitor la plaja din Bulgaria, dar mai pot spune ca un aport cat de mic este adus de noi. Acolo ne comportam altfel; ex. mucurile de tigara nu le aruncan pe plaja, resturile le strangem in pungi si la cos, semintele nu exista, iar efectul de sera este altul.

Si DA AUTORITATILE isi fac altfel datoria CU MULT SIMT DE RASPUNDERE.

Eu am reprosuri si nemultumiri legate de conditiile din hotel si restaurant, nu de plaja, poluare fonica sau apa marii.