Paradise Bay

DIN craiova
înscris/ă în 30.07.10
JUL-2010

La Paradise Bay, NU!

Cine vrea sa aibă şocul unor camere mici si întunecate si al unui grec nesuferit sa se duca la Paradise Bay.

Dragă Iuli, am fost în aceeaşi perioadă cu tine, 17 - 24 iulie, 2010. Tot ceea ce ai scris este perfect real. Am mai fost în Grecia anul trecut şi am stat în condiţii excelente, tot la 3 stele. Părerea mea este că acest hotel Paradise Bay nu merită să fie nici măcar de o stea. Agenţiile nu ar trebui să vândă bilete la acest hotel şi ar trebui să facem o reclamaţie la Protecţia Consumatorului fiindcă toţi turiştii români de la acest hotel s-au plâns de condiţii şi de modul oribil în care s-a purtat proprietarul Ianis cu ei / cu noi. În ziua în care am ajuns, nu ne-a cazat până la ora 14, 00, deşi avea camere libere. Hotelul nu a fost ocupat nici pe jumătate. Probabil că alţii mai deştepţi au citit pe orum şi nu şi-au mai luat bilete la acest hotel. Eu am văzut fotografiile cu hotelul la Agenţie şi mi-am cumpărat bilet aici, la acest hotel. Fotografiile la Agenţie erau f frumoase, deci departe de adevăr. Când am venit acasă şi am intrat pe Forum, mi-am dat seama că am greşit, dar era târziu. Sfatul meu: CÂND VĂ LUAŢI UN BILET, MAI ÎNTÂI INTRAŢI PE FORUM! EVITAŢI CÂT PUTEŢI ACEST HOTEL, PARADISE BAY, LA CARE NICI GRATIS N-AŞ MAI MERGE.

Anul trecut îmi făcusem o impresie bună despre greci, impresie pe care proprietarul grecotei mi-a spulberat-o. Un bună ziua! nu a dat în nicio limbă. Când te întâlneai cu el, se uita urât la tine, de parcă l-ai fi deranjat. DECI NU-L MAI DERANJAŢI! NU MERGEŢI LA ACEST HOTEL! La masă se uitau la tine, ca nu cumva să nu pleci cu o bucată de pâine sau cu un şerveţel de acolo. Mâncarea nu era deloc variată şi câteodată stătea bucătarul stătea lângă tava cu carne, ca nu cumva cineva să-şi pună 2 bucăţi. Prăjituri ne-au dat numai de 2 ori, în rest, pepene de care eram sătul din România. Dimineaţa, aceeaşi mâncare, iar laptele nu-l încălzeau, probabil să facă economie, deşi erau destui copii acolo care l-ar fi preferat cald. Într-o zi, i-am spus chelnerului să încălzească laptele pt. copil şi mi-a răspuns că s-a stricat cuptorul. După aceea am văzut că în restaurant apăruse Ianis şi am înţeles că s-a temut de el, că n-avea voie de la proprietarul hotelului.

DRAGI ROMÂNI, DUCEŢI-VĂ ÎN GRECIA, DAR EVITAŢI HOTELUL ACESTUI INDIVID GREC NESIMŢIT!

Impresii încărcate de danmiki.ionescu in 30.07.2010 17:38:43

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (danmiki.ionescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1300 PMA (din 2 voturi) nota2

- maximus1976
[28.10.13 23:16:26]

draga danmiki. ionescu, va spune despre noi oltenii ca suntem... mofturosi si tot timpul avem ceva de reporosat, dar nu-i asa, scrie pe acest sait tot ce simti si pe unde ai fost ca asta este in definitiv rolul lui, si stiu ce spun.

Nu cred ca din 2010 si pana acum nu ai mai fost nici unde, scrie si astfel vei ajuta si pe altii sa nu pateasca ce ai patit tu.

Publicitate    [21.06.18 15:21:32]