ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2010
ÎNSCRIS: 19.07.10
DEC-2007

ARTICOL ARHIVAT

Revelion la Miramar

Uite ca am putin timp si o sa va descriu un revelion perfect la Miramar in statiunea Obzor.

Am fost acolo 3 zile cu ocazia revelionului 2007-2008, impreuna cu fiul si nora mea si cu inca o familie de 4 persoane. Pretul n-a fost nici mic nici mare (250E de persoana) dar a meritat! Iata de ce:

- parcare rezolvata in curtea hotelului (gard si paznici)

-repartitia pe camere a durat 10 minute

-la receptie oamenii vorbeau f. b. limba engleza

-camera a fost exact cum am comandat (cu vedere spre mare, desi eram in decembrie)

- camera foarte mare, cu mobilier suficient si nou, foarte curat totul

-baie moderna cu toate accesoriile necesare

-terasa camerei avea masuta si scaune (desi inutile in decembrie)

-piscina interioara cu apa cam rece in prima zi dar apoi a fost in regula

-lobby bar bine dotat cu bauturi alcoolice (bulgaresti) si nealcoolice, cafea (de toate felurile) la liber, servite de ospatari foarte amabili pe care putei sa-i soliciti de 10 ori nu schitau niciun gest de lehamite.

- echipa de animatie - mai mult pentru copii

-avizier la intrarea in restaurant unde se descria programul pe ore (inclusiv programul de revelion)

Astea au fost chestii generale pe care le-am descris punctual pentru ca astea le-am intalnit in mai multe hoteluri. Trec acum la partea de masa si divertisment care au fost la superlativ!

In primul rand mancarea era extrem de diversificata si foarte buna. De la aperitive reci pana la pizza (facuta la comanda cu ceea ce doreai tu) si terminand cu carnuri de tot felul. Practic nu stiai ce sa alegi pentru ca toate iti faceau cu ochiul. Gratar de pui, de vitel, costite de porc, carnati, mancare gatita, peste in toate felurile, inclusiv somon intreg din care iti taia ospatarul exact cat doreai si de unde doreai. Surpriza cea mai mare au fost purcelusii de lapte pe care i-au oferit atat in noaptea de revelion cat si la masa festiva de pe 1 ianuarie.

Prajiturile, torturile, inghetata erau disponibile la fiecare masa (inclusiv de dimineata) dar si intre mese adica la 11 si la 17. Practic restaurantul nu se inchidea intre orele 7-23 iar in noaptea de revelion pana la ora 2. O sa spuneti ca s-a inchis devreme. Da, dar era deschisa discoteca unde puteai sa continui petrecerea pana la 6 dimineata.

In noaptea de revelion am avut o formatie care a cantat atat romaneste cat si bulgareste, melodii binecunoscute, dar s-a dansat amestecat fara restrictii de nationalitate. Lumea s-a distrat, s-a simtit bine ca doar era revelionul

Intr-o seara am avut la discoteca, , seara bulgareasca" un spectacol folcloric foarte reusit. In acea seara am avut musafiri de la alte hoteluri din Obzor care cumparasera bilete pentru acest spectacol. Pentru noi a fost inclus in pret

Intr-o alta seara am avut un spectacol de divertisment cu numere de circ, cu comici, cu muzica live, foarte reusit si acesta. Bineinteles ca la aceste spectacole pentru clientii hotelului consumatia era gratis. Pentru musafiri trebuia sa se plateasca.

Dupa fiecare spectacol se continua cu program de discoteca, stateai daca te tineau picioarele. Copii mei s-au simtit foarte bine si din acest motiv sareau peste masa de dimineata!

A fost atata atentie in organizare cum nu pot descrie in cuvinte. Va mai dau un exemplu: in noaptea de revelion fiecare am primit cate o caciulita de mos craciun, masca, cateva accesorii de distractie si cate o sticla de sampanie pentru 4 persoane. Astea toate au contribuit la buna dispozitie a noastra si au facut atmosfera. Managerul hotelului ne-a primit la intrarea in restaurant in noaptea de revelion si a stat tot timpul acolo cu ochii pe ospatari (va pun si poza lui).

Nu stiu daca am fost suficient de explicita in review-ul meu. Puteti incerca sa mergeti de revelion si va garantez distractie maxima. Va atasez pozele cele mai semnificative.

Inca ceva: cutiile de bacsis erau pline cu bani la plecare- semn ca lumea s-a simtit bine si a fost multumita de servicii.

Trimis de luminitab in 28.07.10 10:38:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2286 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (luminitab); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Camera de 2 persoane

pepsi70ro
[28.07.10 12:01:47]

Felicitari pentru impresii, utile si foarte placute.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[28.07.10 15:03:26]

Multumesc pentru detalii. Ma asteptam sa fi fost foarte bine de revelion. Nu m-ai lamurit daca ati avut caldura in camere?

luminitabAUTOR REVIEW
[28.07.10 15:39:28]

Da, a fost foarte bine. Sistemul de aer conditionat era facut in asa fel incat iarna functiona pe aer cald. In plus geamurile aveau niste draperii dintr-un material argintiu foarte groase care, probabil, aveau rol sa mentina caldura in camera.

ionescunic
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: