Belek Beach Resort [Bogazkent]

înscris/ă în 26.07.10
JUL-2010

Concediul cel mai plictisitor

Buna seara,

Astazi ne-am intors din Belek... a fost un concediu extrem de monoton care ne-a convins sa nu mai mergem in Turcia niciodata (am fost 17 persoane si va asigur ca nu vrem sa mai auzim de Turcia).

Hotelul este foarte curat, curatenia din camere si din incinta resortului este la superlativ dar nu este suficient.

Personalul hotelului nu vorbeste decit rusa, germana si engleza foarte putin, iar romana nu va asteptati (curiozitate: pliantul de intimpinare in lb romana, iar pe formularul de impresii esti intrebat de cum se vb in limba romana... dar nimeni nu o vorbeste in hotel).

Apa- marea curata si calda si foarte sarata, plaja cu nisip fin, intrarea in mare "pietroasa". Piscinile impecabile.

Distractia este aproape de zero: - animatori foarte absenti, muzica veche si danseaza numai copii si in discoteca aceeasi atmosfera. Lipsa de actiune totala.

Toata ziua maninci, bei, si faci blaja.

Excursiile sunt exagerat de scumpe si nu ai certitudinea ca vei primi cele promise. Aveti grija la rent a car - noi am inchiriat o masina ne-a costat 170 euro/zi si ne-am inteles pentru un anumit traseu insa soferul nu vb decat lb turca si tinea legatura cu hotelul prin telefon si primea instructiuni contrar celor stabilite: recomandare nu inchiriati sau plati doar jumatate din suma la plecare si restul la intoarcere.

Hotelul se gaseste intro zona pustie, exista un bazar in apropiere insa marfa nu este cea mai buna si preturile sunt mai scumpe decat la hotel.

Mincarea nu este cea mai buna, diversitate redusa, foarte picanta, salate cu iaurt si maioneza, aceleasi in fiecare zi, prajiturile sunt cele mai diversificate.

Daca va doriti un concediu activ pregatiti-va un buget de minim 500 eur/pers, dar nu veti avea certitudinea livrarii serviciilor propruse sau schimbati-va destinatia.

Daca va doriti liniste, soare, plictiseala continuati-va cautarile spre un alt hotel

Impresii încărcate de sophia06 in 26.07.2010 22:16:29

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (sophia06); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1100 PMA (din 2 voturi) nota2

- geni
[26.07.10 22:31:27]

Un pret al sejurului se poate?

Daca ati fost 17 persoane, sa inteleg ca nu ati reusit sa va simtiti bine desi va cunosteati? Distractia si relexarea 0%? Surprinzator!

- mandi
[26.07.10 23:28:24]

Sa fii un grup de 17 persoane prieteni, si sa zici ca a fost plictiseala, cand zici ca ati avut mancare, bautura deci ce a depins de hotel a fost ok, inseamna ca problema a fost la voi, sau ca hotelu trebuia sa se distreze in locul vostru. Scuze dar las pe alti sa traga concluziile... !!!

- Alex_Macedo
[27.07.10 10:15:41]

Toata ziua maninci, bei, si faci blaja.

... dacă aţi fi dorit să vă daţi cu... balena, rechinu' sau mai bine, sa va înghesuiţi in 331 (autobuz)... cred că era mai... "eftin"!!... şi era distracţie până'n zori!!!

P.S..... acesta este un pamflet şi trebuie tratat cu spatele!!

.....by the way : la blaja, nici eu nu mă distrez.....aşa că's d'acord cu afirmaţiunea !!

- davidn20
[27.07.10 18:51:45]

17 persoane fara distractie, sunteti cumva calugari? scuzeee dar ce asteptati de la acest hotel, sa va gadile... pardon. FARA SUPARARE... si poate aflam si noi un pret... MULTUMESC

- Adinutza12
[27.07.10 22:57:53]

... acest hotel este mai mult pentru copii... eu am 14 ani... si m-am distrat de minune... dar si parintii mei... s-au simtit mimunat... le-am cerut parerea inainte sa scriu si eu ceva despre acest hotel... mai ales cand sunteti asa de multi, nu aveti cum sa nu va distrati, si noi am fost 8 persoane si ne-am distrat si mai bine impeeuna...

- Simonaaa*
[06.08.10 21:22:11]

Daca nu te-ai distrat aici, nu inseamna ca nu te poti distra nicaieri in Turcia. Noi am ratat biletele la acest hotel, asa ca am luat in Alanya si a fost minunat. Ne-am distrat pe cinste, ca nu ne venea nici sa mai plecam. Animatorii erau peste tot; daca te bagai la inceput in jocurile lor, apoi nu te mai lasau sa stai nicio clipa. Nu peste tot e la fel, sa stii.

- fanespoitorul
[30.05.11 15:57:02]

Buna Sophia06

Nu pot sa cred ca nu te-ai simtit bine mai ales ca erati in grup. O colega de a mea mi-a facut capul mare in fiecare an ce bestiala este locatia asta, incat ne-a convins si vom pleca in iulie. Noi am fost la alt hotel din Bulgaria de 4*, care dupa mine erau maxim 3, am fost cu niste prieteni de aceeasi varsta 46-47 ani si vreau sa spun ca ne-am simtit super. In hotel am stat numai 5-6 ore. Poate ca depinde si de persoanele cu care pleci, si de asteptari.

Toate cele bune

Publicitate    [17.07.19 20:41:43]

• Belek Beach Resort Hotel (Apr.2018) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 02.05.18 de cristimicle din BUCUREșTI) - RECOMANDĂ
  • Nota 7 (Sep.2016) - punctaj satisfactie: 7.00 (scris in 23.09.16 de calatormn din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Un sejur frumos (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 26.01.17 de belcea corinel din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Recomand (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 6.85 (scris in 02.08.16 de aguero din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Belek Beach (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 28.04.16 de andreeadeea13 din GALATI) - RECOMANDĂ
  • O vacanta de vis (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 27.07.14 de TITU din ROMANIA) - RECOMANDĂ
  • Un concediu ok (Sep.2012) - punctaj satisfactie: 8.50 (scris in 13.02.13 de GabrielaUve din BUCURESTI) - RECOMANDĂ