ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2008
OCT-2006
[?] AD. + 1 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Cel mai bun hotel!

Adevarat 7 stele, conditii excelente, tot ce-ti doresti, doar pentru cunoscatori, preturile sunt prea bune pentru ce este acolo.

Camere mari, minibar incarcat cu tot ce trebuie, restaurante cu mancare foarte buna. Pe langa acestea, sunt baruri unde platesti unele bauturi, nu neaparat VSOP! De vis!

Cam subtiri cei responsabili cu animatia!

Trimis de EDUARD1 in 08.09.08 12:16:19

VIZUALIZĂRI: 6179 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (EDUARD1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

roxi
    [27.10.08 07:17:00]

BUNA,DACA TOT AI FOST ACOLO, DA- NE MAI MULTE DETALII SI CATEVA POZE FACUTE DE TINE.M AR INTERESA PT 2009.PS.AM FOST LA DELPHIN PALACE,SI AM FOST FOARTE,FOARTE MULTUMITA. MULTUMESC

[29.10.08 10:20:06]

Multumesc pentru aprecieri webmaster, am uitat sa va spun de echipa de animatie, erau cam subtiri fata de cornelia de lux sau delphin de luxe, dar probabil ca erau la inceput, insa in fiecare seara era muzica live, deoarece invitau tot felul de formatii muzicale!

roxi
    [30.10.08 04:32:19]

ITI MULTUMESC INCA O DATA.AM ADAUGAT MULTUMIRILE MELE LA DELPHIN,DAR NU STIU DACA LE AI CITIT.TOATE CELE BUNE.

[03.12.08 13:47:24]

Nu mergeti la Rixos Premium Belek, ascultati-ma pe mine! Scump, prost si plin de tatari barbari! Parcul o butaforie, distractii minime (numai niste artificii au fost mai rasarite). Ce mi-a placut, dar doar atat: Fantana arteziana cu muzica. Mancare grasa. Nu ai unde sa iesi in afara hotelului. Periculos in hotel niste guri de vizitare prin care putea sa cada un copil.

[07.12.08 07:07:08]

stu, hotelul asta este pentru cunoscatori! si ce probleme ai avut la aqua park! este cel mai bun din zona, iar mancarea este cea mai buna, doar la Xanadu mai gasesti asa ceva! ia sa ne spui tu la ce hotel ai ce face daca iesi in afara lui??? in Belek, ma refer! Raspuns unic, la nici unul! Asa ca vorbesti prostii! Unde ai mai gasit pana acum topogane la piscina interioara!? Unde ai mai gasit strada interioara cu ploaie, ninsoare, etc!? Dar mai bine lasa pe altii sa povesteasca, vezi ca este mai ieftin la Cap Aurora, deschid astia ceva anul asta la cort!

[07.12.08 10:01:19]

Eduard1: Intr-adevar, in comparatie cu Cap Aurora si cu toapele ce frecventeaza locul, Rixos este un oarecare upgrade. Mai ales ca pe tatarii de la Rixos nu ii intelegi ce limbaj au. Daca te-ai dus la Rixos numai pentru Aqua Park, scuza-ma, dar vreau sa te intreb daca ti-a iesit buletinul.

Si nu m-am dus la Belek, ci la Rixos! Toate cronicile erau excelente. Mancarea, insist, era gretoasa. Taiau porcul cu toporul unde nimereau si faceau oasele praf de iti ramaneau printre dinti. Nici de pui, nici de vita nu m-am putut apropia, erau gatite cu mult ulei. Dar depinde cum ti-a gatit mama acasa in copilarie, tine si de educatie, atunci cand aceasta exista. Si nu cred ca la capitolul mancat la restaurant si meniurile acestora poti cunoaste mai multe decat mine, crede-ma! Am mancat micul dejun fata in fata cu o baba cu basma ce isi inmuia paine in ceai la Rixos! M-am holbat timp de 15 minute, nu-mi venea sa cred! Iar din punctul meu de vedere, da, pentru mine Rixos e un cort! Si nu cred ca ai copii! Ce ai fi facut tu daca ti s-ar fi julit copilul pe tot spatele cazind din pat? Cred ca omorai jumatate din receptie! Iar daca mergi la un hotel nu doresti sa stai inchis ca in cusca atatea zile! Daca e construit in desert, macar sa ne anunte! Si mai intereseaza-te inainte de a vorbi, nici nu cunosti litoralul romanesc daca vorbesti de Cap Aurora! Si ca incheiere, iti spun ca am si eu un hotel al meu care nu se afla la Cap Aurora, si e plin vara, iarna, atfel ca te rog, crede-ma, esti amator cu mult tupeu. Chiar daca din punct de vedere financiar ti-ai permis sa mergi la Rixos, cu mine nu iti permit sa vorbesti asa! Defapt faci parte din categoria celor ce frecventeaza asemenea butaforii, care nu a vazut in viata lui Cascada Niagara sau alte minunatii create de natura, in schimb ii place sa traiasca in tara "Epocii de Piatra" numai pentru a se lauda ca a platit o caruta de bani si ca a mers la sapte stele. Sper ca nu ti-a cazut lantul de aur cu un crucifix cat o palma in piscina! Nu-mi mai raspunde, ca si asa am intrat in latrina pana la glezna scriidu-ti ce ai citit!

[07.12.08 10:21:44]

Puncte de vedere divergente asupra unui hotel sau altul vor fi intotdeauna; atata timp cat ele sunt exprimate in mod civilizat, vizavi de opiniile exprimate si nu de persoanele care le-au postat, sunt bineinteles binevenite pe site; ambele interventii de mai sus respecta doar partial aceasta cerinta. Ambii autori sunt atentionati.

Reamintesc ceea ce am scris mereu, in asemenea situatii: RESPECTATI PUNCTELE DE VEDERE ALE INTERLOCUTORILOR, chiar daca sunt [mult] diferite de ale voastre!

[08.12.08 12:25:39]

Te inteleg ca esti terminat si-ti pare rau dupa banii care i-ai platit la Rixos! Iar daca esti prima oara in Turcia, vorbesti aiureli! Rixos este printre singurele resorturi care au si porc la masa! Cat priveste cei care vin aici, sa inteleg ca la hotelul tau scrie pe usa la intrare, Nu primim alte nationalitati? Pacat ca te exprimi asa urat pe un asemenea site, unde fiecare povesteste din experientele lui, in calatoriile pe care le-a facut! Cat despre litoralul romanesc, asa este nu am mai fost de vreo opt ani! De ce? pentru ca nu-mi permit preturile! Iar despre Aqua park , este singurul din coasta Antaliei de asemenea dimensiuni! In general merg in concedii sa ma odihnesc, nu sa alerg prin magazine! Ca anticii nu s-au gandit sa lase ce a ramas din urma lor, asta este o alta problema! Daca te informai putin aveai de facut o gramada de excursii! Pacat ca vorbesti aiureli, daca ai fost in zona probabil sti ca toate resorturile sunt la fel si au adoptat acelasi sistem! Iar despre problemele cu camera nu pot sa-mi dau seama care ar fi fost ele! Dar tu sti mai bine care e treaba cu gradul de ocupare in hoteluri, din cauza asta ei se descurca cu 1000 de turisti zilnic! Iar eu vorbeam de Rixos Premium din Belek nu de celelalte! Sincer imi pare rau ca am intrat cu tine in discutii! Si poate ne impartasesti impresii din hotelul tau sau ceva imagini de la Rixos! Pentru webmaster, scuze pentru cele intamplate!

[11.12.08 02:16:38]

Am vrut doar sa scriu opinia mea despre Rixos Premuim Belek. Daca doreste cineva sa o ia in considerare, bine, de nu, eu am avut bunavoita. Nu e deloc placut sa dai atatia bani si sa nu fii multumit. Nu am dorit sa intru in dialog cu nimeni. Ai reactionat ca si cand ai fi frate cu Roman Abramovici. In momentul asta, chiar nu mai conteaza, eu intrasem pe acest site cu totul alt scop si cand am vazut Turcia - Rixos m-au apucat nervii de vacanta mea ratata. Si eu am reactionat urat, dar m-am enervat. Te gandesti ca am dat pe o vacanta 6 persoane peste 8 000 euro, cat o masina! Imi pare rau si vreau ca webmaster sa stie ca alta data (daca va mai fi o alta data) ma voi stapani. Iar da, excursii in perioada in care noi am fost era un supliciu sa le faci, am fost doar intr-una si a fost ingrozitor de cald. Si am mai fost o data pe cont propriu, cu taxiul in Belek, ca sa constatam ca sunt 3 strazi si o fantana arteziana, un mic oras nou cu bloculete cu magazine la parter cu genti si alte nimicuri contrafacute. Am crezut ca vom vizita, asa cum am facut in Antalya, cand, daca nu era excursie, luam dolmusul si ne plimbam pe unde doream, dar aveam ce vedea!

[11.12.08 02:48:19]

E... omenesc sa-ti mai pierzi cumpatul, cateodata; se-ntampla multora. Putini, insa, pot fi in stare sa sesizeze si mai ales sa recunoasca acest lucru. Apreciez ca ambii va numarati printre acesti 'putini' si acest lucru ma bucura.

ramonav23
    [16.01.09 12:32:15]

Been there, done that. Caut cu infrigurare sa mai ajung o data acolo.

AM fost in 2007 in mai, 10 zile. In fiecare zi ma minunam si exclamam: wow!!! Dpa 8 zile, inca exclamam WOOOOWWW, si ma intrebam cum anume isi scot totusi cheltuielile, pentru ca pe litoralul romanesc (sunt din constanta) te jupoaie pentru 1100 euro (atat am dat pe 10 zile si nopti). [...]

NOTA ADMIN: Textul a fost re-postat de autoare ca un review de sine statator, aici

[16.01.09 12:38:45]

"Ecoul" tau, excelent scris, merita MULT mai degraba un loc printre reviews-urile de sine statatoare.

Te-as ruga sa initiezi un review nou - cauta butonul sau linkul ADAUGA REVIEW in pagina hotelului - aici; copiaza ce-ai scris aici [copy/paste], acorda si note [=gradul de satisfactie, pe capitole] - astfel procedand, impresiile si "notele" tale vor fi contabilizate distinct la media generala a hotelului.

Daca este sau pare prea complicat, pot sa mut eu cele scrise intr-un review distinct; pentru asta, am nevoie de:

- un titlu care sa redea pe scurt experienta de la Rixos

- gradul de satisfactie, in procente, pe cele 5 categorii [servicii, camere, bucatarie, plaja & piscine, divertisment & relaxare]

[16.01.09 13:01:55]

multumesc... am mutat si pozele, ca sa fie afisate apartinand noului review.

Seara faina.

EDUARD1, ramonav23, roxi, stu