ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2010
    ÎNSCRIS: 21.07.10
    JUL-2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu recomand

In primul rand, Paleokastritsa este o statiune minunata daca vorbim despre peisaj. Insa, daca vreti sa va distrati, sa va clatiti ochii prin magazine, sa faceti shopping, nu o recomand absolut deloc. E enervant de linistita...

Despre acest hotel, care ii poarta numele, nu am prea multe laude. L-am ales dupa ce am cautat prin multe oferte si am crezut ca am ales ce era mai bun (m-am zgarcit la 70 E si nu am luat Acrotiri).

Sa va spun plusurile :

1. lenjeria si prosoapele au fost schimbate zilnic

2. receptia foarte frumoasa

3. piscinele destul de mari si cu muzica

4. parcarea incapatoare

MINUSURILE:

1.camera jalnica...pe net pare superba, insa mobilierul e foarte vechi (unul din paturi scartaia si era instabil)

2. baia este si mai jalnica (ma intrebam de ce nu apare pe net in prezentari !!!)

3. ospatari disperati dupa bacsis .

4. nu-ti dau nici o prapadita de apa gratis (2euro sticla la restaurant)

5. dimineata la masa iti dadeau nijte pahare mici mici cam cat cele de unica folosinta, si tb sa faci 10 drumuri pana la bufet ca sa iti potolesti setea

6. nu au AER CONDITIONAT la restaurant. Am murit de cald la masa. Ca sa mai ''racoreasca'' deschideau geamurile sa se faca curent !!!!!!!

7. mancarea...cat de cat ok....4 feluri seara si salate

8. am stat o data 40 de min la masa si chelnerul imi facea semn ca e tarziu...:))) in ideea in care in 20 de min urma sa se inchida restaurant....totusi nu stresezi omul , zic eu

In concluzie, nu recomand acest hotel. Puteti alege Akrotiri care mi s-a parut mai ok. Cel putin asa am auzit de la altii!

Trimis de aleexa* in 21.07.10 01:24:24

VIZUALIZĂRI: 4051 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aleexa*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 POza facuta de la balconul nostru - et.2

Diaura* [21.07.10 08:17:59] »

In pretul acesta ati avut demipensiune? Acesta era pretul "normal" pentru sejur, sau a fost o oferta lastminute?

valy1c [21.07.10 09:39:21] »

618 reprezinta lei sau euro?

aleexa* [21.07.10 10:54:33] »

1. A fost pretul normal pt sejur - fara transport.

2. 618 euro

georgica [21.07.10 22:55:54] »

Buna seara!

V/as ruga mai multe amanunte legate de hotel... ma intereseaza cat este de curat. O prietena a fost acum 2 ani si a fost multumita... mi/arecomandat sa iau o camera mai sus, caci e mai fain. Mancarea e recomandata si copiilor? Multumesc mult!

dragos1985 [22.07.10 00:10:25] »

Salutare!

As avea si eu niste comentarii, daca nu sunt prea indiscret>

@aleexa -1. Pretul apei de la restaurant a fost evidentiat de toti care au scris despre acest hotel.......deci puteai sa pleci cu temele facute!

2. Daca vroiati sa alegeti un concediu de relaxare, si nu de explorat(asa mi se pare mie Corfu) trebuia sa fi ales un resort de 4-5 stele(parerea mea).

3. Pana la urma ce conteaza daca e mobilierul vechi sau nou avand in vedere cat a costat cazarea, atata timp ca petreci foarte putin timp treaz in camera!

@Georgica - In ce perioada plecati in concediu ? Noi plecam pe 8 august cu christian din bucuresti!

aleexa* [22.07.10 11:31:22] »

D-l Dragos, acestea au fost impresiile mele legate de acest hotel. Si degeaba spui de mobila... dar nu e posibil ca o camera sa arata altfel decat pe internet.

Si pt k asa ne-am obisnuit noi romanii sa trecem peste, eu nu pot sa trec. Pt k nu am fost la hotel de o stea sa zic k deh... am fost la hotel de 3*+ si am dat 618 euro - 2700 ron fara transport. Deci, scuza-ma, daca ti se pare ok sa fii tratat ca un nimeni pt banii astia, este parerea ta.

aleexa* [22.07.10 11:33:11] »

Este curat! Din acest punct de vedere, este ok.

Stiti k nu accepta copii cu varsta sub 12 ani...acu' daca are peste 12 ani eu zic ca mancarea este buna pt ei

Admin [28.07.10 01:28:32] »

completat "euro" la Pret sejur

florip [29.07.10 21:58:45] »

Am sosit de cateva zile de la acest hotel si sunt inca uimita. Statiunea e uimitoare ca peisaj, foarte bogata in plante de toate felurile si foarte linistita... chiar iti doresti sa mai auzi o muzica mai tare sau o discutie mai aprinsa. Hotelul este ok, curatenie in camera in fiecare zi, schimbat de lenjerie si prosoare - ok, peisaj - super ok - toate camerele au vedere la mare, mai bine zis la golfuri. Hotelul are foarte multe reguli: piscina se deschide la 10. 30 si se inchide la 18. 30, masa seara se imparte in doua grupe de turisti de la 18. 30-17. 30 si de la 20. 00-21. 00, toata bautura se achita si intr-adevar o apa de 1 1/2 litru costa 2 eur, un capucino 3 eur, o bere 4 eur, nu iti dau decat dimineata cafea, ceai sau suc, restul zilei platesti tot, nu poti sa stai cu bautura ta pe terasa. Statiunea e foarte linistita, nu ai altceva de facut decat sa te plimbi si sa cutreieri strazile. Este o oaza de liniste careia o sa ii duc dorul.

webmasterXY* [29.07.10 22:01:44] »

@florip, iti propun sa initiezi propriul review, astfel avand posibilitatea de a acorda propriile note care vor conta pentru media generala a hotelului.

aleexa* [30.07.10 00:43:26] »

Eu nu m-am plans de statiune, poate decat ca era linistita.

In schimb, am ramas fffff placut impresionata de peisaj si nu numai. Nu degeaba este cea mai frumoasa statiune din Corfu. Si daca ma mai duc o data in Corfu, tot Paleokastritsa as alege. As schimba doar hotelul

aleexa*, chelie_d, Diaura*, dragos1985, florip, georgica, valy1c
    Alte impresii din această RUBRICĂPaleo Art Nouveau (ex Paleokastritsa) Hotel: