ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2010
    ÎNSCRIS: 28.03.10
    JUL-2010
    4 AD. + 1 de 2 ani COPII

A meritat!!

Calatoria noastra nu a inceput sub auspicii bune, fetita facuse in ajunul plecarii febra 40 de grade, motiv pt care am luat urgent legatura cu agentia prin care contractasem excursia si, cu aceeasi promptitudine si seriozitate deja cunoscute, au obtinut de la hotel acceptul pt decalarea cu o zi a perioadei de sedere fara a plati nimic in plus.

Faptul ca ma informasem pe larg despre hotel poate ca m-a scutit de surprize neplacute (nu prea multe), in schimb mi-a rapit din surpriza placuta... Pe scurt, un loc cald, prietenos, EXTREM de curat si ingrijit. Nu exceleaza prin lux dar as zice ca are tot ce trebuie pt a satisface pretentiile unei familii venita la odihna si relaxare la mare, intr-un regim all inclusive care n-o fi cornul abundentei ca in Turcia dar e in regula.

Dau o nota mare personalului, curateniei, echipei de animatori, superbelor piscine, barului de la piscina, servirii si bauturilor de acolo. De asemenea, restaurantelor bulgaresc si argentinian-merita sa faceti o rezervare acolo!

Dau o nota mai putin buna mancarii, nu din cauza lipsei varietatii (e fals; erau de toate si satisfaceau toate gusturile, eu sunt o mare pretentioasa iar mancarea calda, gatita, e chiar excelenta) ci din cauza lipsei... fructelor. Foarte putine si doar la orele de masa, mi se pare inadmisibil sa nu gasesti o fructa intre orele de masa, cand existau numai snack-uri "junk food": hot dog, burgeri si cartofi prajiti.

De asemenea, mai nimic de joaca pt copiii mici; exista mini clubul pt copii de la 4 ani in sus care e ff reusit, dar pt cei mai mici nimic-nimic iar in exterior un "loc de joaca" destul de saracacios.

Comparativ cu Melia Grand Hermitage la care am fost acum 2 ani, hotel cu mai multe stele si pretentii, doar mancarea a fost ceva mai slabuta. In rest, Bolero are un avantaj clar la capitolele plaja, modalitati de distractie, personal, bauturi si organizare a spatiului.

A, P. S. :

1) nu am dat nici 1 leva spaga nimanui si nu a fost nevoie;

2) masina nu am pus-o in parcarea cu plata ci in asa-zisa "padure" din spate si nu a furat-o nimeni, sic!

Trimis de natypatras* in 19.07.10 22:13:06
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur, hotel Melia Grand Hermitage

VIZUALIZĂRI: 2420 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (natypatras*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.07.10 22:23:09]

Pentru ca tocmai te-ai intors din concediu, as vrea sa te intreb cat costa pe plaja sezlongurile si umbrelele, pentru ca am inteles ca se platesc, in ciuda faptului ca hotelul are regim de UAI.

Existau, totusi locuri in parcarea, fie ea si cu plata, de 10 Euro pe zi ? Noi plecam peste trei zile tot acolo. Multumesc. Anca

geni
    [19.07.10 22:36:10]

anca,

In privinta costurilor pe plaja iti raspund eu: 27 leva = 2 sezlonguri + 2 saltele + 1 umbrela.

In privinta parcarii, nu stiu, dar la Arabella (sora Bolero-ului) nu am platit nimic.

[19.07.10 23:08:42]

Multumesc foarte mult, geni.

natypatras*AUTOR REVIEW
    [19.07.10 23:30:14]

2 sezlonguri si umbrela erau 15 leva pe zi si nu 27, aveau reducere.

Locuri la parcarea cu plata erau, asta nu e o problema, pt noi problema a fost costul mult prea mare. Si pt ca eram convinsi ca treaba cu furatul e mult exagerata, am riscat.

Concediu placut, n-o sa regretati alegerea!

geni
    [19.07.10 23:44:12]

In dreptul hotelului Arabella, la umbrele cu stuf, acestea erau preturile: 7 leva/sezlong + 3 leva/saltea + 7 leva umbrela = 27 leva (2 sezlonguri + 2 saltele + 1 umbrela). Daca ati obtinut reducere pentru ca ati stat la Bolero, este O. K. (sau pentru ca ati stiut sa negociati).

Anca, enjoy: extracosturile vor fi mai mici! Bucura-te de vacanta, sa ai vreme frumoasa si te asteptam cu impresii proaspete!

[20.07.10 06:57:44]

Va multumesc tuturor mult de tot pentru informatii.

Sigur am sa postez un review si fotografii la intoarcere.

sbacau
    [20.07.10 11:22:51]

spune-mi te rog pe privat numele agentiei touroperatoare cu care ai fost; au facut un gest frumos cu decalarea si as fi interesat de astfel de agentii.

Multumesc!

natypatras*AUTOR REVIEW
    [20.07.10 15:19:21]

Geni, nu am negociat nimic, efectiv astea erau preturile afisate la plaja din dreptul hotelului (2 sezlonguri+2 saltele+1 umbrela=15 euro, reducere de la 26), nu cred ca are importanta ca Arabella si Bolero sunt surori, asta e deja chestie de politica proprie.

Initial nici noua nu ne-a convenit dar pana la urma am platit zilnic plaja ca deh, copilul avea mai multa nevoie de mare decat de piscina.

Oricum, remarc faptul ca in 7 zile am vazut pe plaja 1 (UN) muc de tigara si o punga de plastic ingropata in nisip. In rest, curatenie desavarsita.

celeste
    [22.07.10 12:15:42]

buna anca... eu am fost la bolero anul trecut de paste; parcarea era 10 euro pe zi, dar nu intra f. multe masini; parcarea este mica. O zi buna...

[29.07.10 22:58:28]

Multumesc frumos, Celeste. Tocmai in aceasta seara ne-am intors de la Bolero si am sa postez cat de curand un review amplu. Ai dreptate in ceea ce priveste parcarea.

celeste

Să găsesc poze cu soare

Să se vadă că-i mişto

La hotelul Bolero,

Poze d-alea din sejur,

Hai te rog ştiu că par dur

Că la 9,80 cotare

Vreau poze frăioare!!!

ancabanu, celeste, geni, natypatras*, sbacau
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Bolero Hotel: