ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2010
ÎNSCRIS: 18.08.09
JUL-2010
2 AD. + 2 COPII -- v: 11-14

De vazut

Am ajuns in 9 iulie la ora 13. 30 la hotel, am gasit loc de parcare la hotel la pret de 10 leva pe noapte (destul de scump), iar cazarea s-a facut doar dupa ora 14, am vazut ca si in alte zile cei care ajungeau inainte de ora 14 asteptau pentru cazare.

Cazarea este o simpla formalitate, decurge rapid, se cunoaste camera si se mai da doar bratara.

Camera era pentru 2 adulti si 2 copii foarte mare, la ultimul etaj, balcon foarte mare, curata, zilnic se facea curatenie, se schimbau la 2 zile prosoapele si cearceafurile, are frigider si aerul conditionat este centralizat si a facut fata acestei camere, desi aveam la inceput mari dubii.

Pe palier se mai aflau arabi (cred) si nemti, toti galagiosi, nu respectau programul de liniste.

All inclusive de la acest hotel nu este ca cel de la Nisipurile de Aur sau Albena (unde am mai fost), in sensul ca intre mesele principale nu existau gustari, ci doar inghetata dupa masa intre 15 si 17 si ceva prajiturele la Lobby bar.

Mesele principale erau generoase, cu multe sortimente de mancare, anumite feluri se schimbau de la o zi la alta, asezate cu gust si profesionalism. Bautura de la restaurantul principal era mai buna decat de la Lobby bar sau de la barul de la piscina.

Exista 2 restaurante separate, unul cu profil peste si altul pizza si pui, unde se poate servi pizza de la 12 la15 fara programare (pentru cei care ajung si sunt cazati dupa ora 14 si oricum nu mai prind masa in restaurantul principal le recomand sa serveasca pizza pana la ora 15).

Bauturi erau multe feluri, inclusiv cokteiluri alcoolice si non-alcoolice bune, mai putin berea la barul din gradina, coniacul este bun si sucurile (la mesele principale din restaurant se dadeau fresh-uri foarte gustoase).

Noi am stat mai mult la mare decat la pisicina, marea a fost lina, intrarea in apa este intinsa (cam 50 m in larg) cu nisip fin (mai fin decat la Nisipurile de Aur), apa limpede, curata, se vedeau pestisorii.

Plaja este lata, curata, sunt sezlonguri la 7 leva pe zi si 7 leva umbrela, dar este suficient spatiu si pentru cei care stau pe prosoape.

La piscina sunt suficiente sezlonguri pentru toata lumea, nu este necesar sa se aplice regula ocuparii sezlongulului cu prosopul,

Statiunea este foarte intinsa, cu diverse atractii pentru copii (turbojet, tiruri cu arcuri, mini golf, etc), dar si pentru adulti cazinouri si terase, multe tarabe cu suveniruri.

Recomand o plimbare la Nesebar, orasul vechi, daca mergeti cu minicarul pretul este 3 leva de persoana, dar trebuie luate 2, unul pana la hotel Kotva si apoi altul spre Nesebar. Este mai indicat autobuzul care este 1leva de persoana de la Nesebar pana la Sunny Beach, capat de linie. Biletul se ia din autobuz.

In general am fost multumiti de acesta vacanta.

Trimis de lucid in 19.07.10 21:32:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 1340 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lucid); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Visan125
[19.07.10 23:48:31]

Poate ar trebui sa fac cunoscut celor ce nu au aflat inca: AI este un concept care variaza de la hotel la hotel, s-a incercat standardizarea lui pe plan international folosindu-se mai multe trepte, de la AI Light (un fel de pensiune completa cu 3 mese/zi si bauturi autohtone doar seara), la AI Gold (ceea ce numim noi UAI).

De aici sunt si diferentele de meniuri/ facilitati intre AI furnizat diferitele unitati de cazare

dudu.*
[29.07.10 12:01:46]

si scuze dar intre 12 si 14.30 era un bucatar care facea sandwichuri

lucidAUTOR REVIEW
[29.07.10 18:23:05]

Intre 12 si 14 era masa oricum, era de preferat intre 14 si 18. La alte all inclusive, unde am mai fost, era de la 11 la 17. asa ca..........

dudu.*, lucid, Visan125
Alte impresii din această RUBRICĂHrizantema Hotel: