ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2010
AUG-2008

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Never back

Am fost la acest hotel in august 2008. In pimul rand ca sa ajungeti cu bine in Bulgaria trebuie sa stiti denumirea locatiei deoarece nu seamana deloc denumirea in lb romana cu cea din bulgara.

La Nisipurile de Aur se ajunge destul de usor si repede daca esti cat de cat documentat.

Hotelul arata destul de bine, are o sala de astepate destul de mare, are bar propriu, are si un magazin cu unele chestii de mancare (mai mult de rontait), lotiuni de plaja, paupuci, etc... cam ce iti trebuie pentru plaja...

Imi aduc aminte k intr-o seara am cumparat o sticla de vin si am rugat barmanul sa o desfaca si pt acest serviciu ne-a cerut 2 leva (4 lei)... Spaga lui... dar cand te gandesti ca vinul a costat 7 leva...

Sa trecem la aspectul camerei... mobilierul este dragut, baia nu mi s-a parut curatata foarte bine, era un miros al unui odorizant carea parea sa ascunda un miros aiurea, teava de deasupra cazii era cam ruginita...

Alt aspect neplacut: am stat la parter si usa de la balcon se putea forta oricand... din acest punct de vedere nu mi-am simtit obiectele personale in siguranta in momentul in care paraseam camera... aaa... si din cand in cand ne mai trezeam cu femeia de serviciu in camera din senin... deoarece nu toate aveau obiceiul sa si bata la usa inainte sa intre.

La aspecte bune pot trece: frigider in camera, uscator de par, pat confortabil si fff mare...

Sa trecem la piscina exterioara... este ok pentru un hotel de 3 *, nu am ce reprosa, sezlonguri gasesti daca te duci mai de dimineata ca apoi se ocupa...

In ceea ce priveste masa... noi am avut all inclusive si vreau sa va spun ca am facut cea mai proasta alegere... o mancare mai proasta decat acolo nu am mancat... in primul rand de f proasta calitate... sa va dau niste exemple... parizer, un cascaval extrem de prost, carnati, tot felul de sosuri in care nu aveam incredere... care mai erau si bazaite de muste, rosii ca pentru bulion... drept urmare o persoana din grup in ultima zi a facut o infectie toxico alimentara groaznica din care si-a revenit dupa o saptamana... deci nu sfatuiesc sa mancati acolo mai ales la pranz... noi nu am gasit un piept de pui, un muschi... ceva de calitate... 80% macare ieftina si proasta!!!

Alt dezavantaj este distanta mare fata de plaja... mergem cam 20 min pana la plaja, aveam putin de urcat... iar pt plaja trebuia sa ai cam 24 leva adik 28 lei la dispozitie pt sezlong, umbrela... pt k plaja este privata! si trebuie sa inchiriezi ca sa te lase sa stai. Erau si zone in care nu plateai dar acestea se situau ori langa apa, la 2 m, ori in spatele plajei particluare...

Alte aspecte: viata de noapte nu am gasit, cluburi dragute deloc, terase insa sunt, tarabe cu suveniruri ca si la noi... totul este ceva mai curat ca la noi insa diferenta foarte mare nu e!

Trimis de cranlo in 19.07.10 15:16:08
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3403 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cranlo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.07.10 15:57:45]

@cranlo: Nu ne-ai spus cam prin ce alte tari/statiuni ai mai fost.

Eu am avut doar mic dejun (in 2009) insa nu am avut parte de sosuri cu adaos de muste, iar rosiile erau prospete.

Sezlongurile si umbrelele se platesc mai peste tot exceptand hotelurile de pe tarm care au plaja privata.

cranloAUTOR REVIEW
[19.07.10 16:12:36]

O sa afli unde am mai fost, ai rabdare

Nu am spus k sosul era cu adaos de muste, am spus sa era bazait de muste... adik se urca musculita pe el, lasa niste microbi si apoi zbura... e simplu, nu? Daca anul trecut tie ti-a oferit mancare mai buna ma bucur f mult pentru tine!

virginia61
[30.08.10 22:55:17]

Buna seara,

Tocmai am revenit de la acest hotel.

Imi pare rau pentru sejurul ratat . Cred ca ai avut ghinion.

Mie mi-a placut .

Doar un semn de intrebare am : daca pot recunoaste hotelul in pozele lui Savin 512, trebuie sa spun ca nu recunosc locurile in cele postate de tine. Esti sigur ca apartin hotelului Perla? Cel putin piscina nu reusesc de loc s-o recunosc, de asemenea mobilierul camerei.

Am sa postez un mic ecou insotit de poze.

Pana atunci o seara buna.

[13.09.10 12:03:27]

E clar, pozele sunt din alta "parohie"!

badea68
[18.09.10 14:09:10]

frate! tu nu ai fost la hotel perla!!! pozele atasate nu sunt de acolo!!! pacat, nici nu stii unde ai fost!! poate sunt de undeva din ploiesti!!!! ha ha ha

[18.09.10 14:27:27]

@cranlo poti aduce lamuriri in legatura cu pozele postate de tine?

Din cate mi-am dat si eu seama consultand mai multe seturi de fotografii parca nu seamana cu ale tale, dar este bine totusi sa ne precizezi acest lucru.

@badea68 atacul la persoana este interzis pe acest site, poti ataca ideiile dar nu si pe cei care le emit.

[19.09.10 01:14:42]

@cranlo: Daca hotelul este Perla, cu siguranta nu este nici cel din Nisipuri si nici cel din Mamaia.

alex1968
[19.09.10 01:45:11]

Daca nu ma inseala memoria, hotelul din pozele postate de autorul review-ului este Dana Palace din Nisipurile de Aur (tot un hotel de 3 stele).

Andox
[19.09.10 02:21:04]

Dana Palace este 100% in poze. Insa este posibil sa fi incarcat pozele gresit deoarece eu stiu ca Dana Palace are doar mic dejun iar Perla are AI si este departe de plaja.

[19.09.10 07:45:56]

Review-ul a fost trecut in stare "suspendat", pana la clarificarea situatiei.

Asteptam in primul rand o lamurire de la cranlo

pepsi70ro
[19.09.10 08:52:20]

Pe anumite site-uri apare pentru Dana Palace si pensiunea completa alaturi de mic dejun si demipensiune, este posibil ca autorul sa fi avut pensiune completa, dar... noi doar ne dam cu presupusul, cel mai bine ar fi ca autorul impresiilor sa elucideze misterul.

[19.09.10 22:45:43]

Ca sa fim obiectivi, se prea poate ca pozele sa fie gresite si comentariul sa se refere chiar la H. Perla. Tinand cont de faptul ca acest hotel a avut in acest sezon cea mai ieftina oferta la AI din Bulgaria, se prea poate ac pretul scazut sa ascunda multe. Cum nu am fost decat anul trecut la Perla si nu am avut AI nefiind un fan al acestui concept, trebuie sa dau crezare celor scrise de cranlo chiar daca par exagerate pe ici pe colo.

virginia61
[21.09.10 00:16:08]

Mai am o observatie: in rewiew se vorbeste de uscator de par.

Poate gresesc dar la Perla nu sunt uscatoare de par in bai (am schimbat 2 camere, nu era in dotare).

Cred ca nu am avut eu taman cele 2 camere cu lipsa de dotare...

[30.12.10 18:35:21]

Cel mai probabil avem de-a face cu un sejur la Dana Palace (si nu la hotel Perla), astfel ca review-ul a fost mutat la rubrica Dana Palace

alex1968, badea68, cranlo, virginia61, Visan125
Alte impresii din această RUBRICĂDana Palace Hotel: