ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2010
ÎNSCRIS: 18.07.10
JUL-2010

Concediu foarte placut

Hotelul superb,

piscina cu apa calda si f curata, piscina ptr copii, bar la piscina,

mancarea identica in fiecare zi, dar suficienta, adika: cafea, capuccino, ceai, lapte, cereale de 2 feluri, omleta, oua fierte, stafide, sunca, cascaval, cremvursti, rosii, castraveti, branza, apoi patiserie, compot de piersici, dulceata de capsuni si portocale, masline etc.

Plaja e cam la 800 m de hotel, dar se ajunge cu masina f repede la plaja; ptr ca plaja de la Kalithea e cu nisip fin si statiunea e doar la 5 km de statiunea kriopigi, am preferat sa mergem la Kalithea; plaja din statiunea kriopigi era mai mica, si cu pietricele.

Sezlongurile costau in Kalithea 7 euro, in Kriopigi erau gratis.

Mai o plaja superba era la 20 km de Kriopigi, pe nume Santi. Superba plaja apa turcoaz, intrarea lina in mare; superb

Trimis de miremirc in 18.07.10 17:33:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: insula corfu, insula thassos

VIZUALIZĂRI: 6696 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (miremirc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

aliantasudului
    [22.07.10 21:11:19]

Si eu merg pe 4 septembrie la Hotelul Alkyon...Ai putea sa imi dai mai multe detalii.... Ce ati vizitat?...

Intre ce ore se serveste micul dejun?

Ce excursii optionale ati facut si eventual mai multe detalii: preturi, procurare bilete, etc?....

Micile cumparaturi de unde le-ati facut?..

miremircAUTOR REVIEW
    [23.07.10 09:28:42]

Micul dejun se serveste intre orele 8-10; am fost intr-o croaziera la muntele athos; daca plecam de la hotel costa biletul 45 euro/persoana si la copii gratis pana la 6 ani; dar noi am fost cu masina pana in portul Ormos Panagias, care e cam la 80 km de statiunea kriopigi si asa am platit doar 30 euro/persoana, dar am inteles ca daca iei biletul direct din port de la agentiile care se ocupa cu excursiile era cam 22 euro/persoana; pe vapor s-au facut poze cu un pirat, daca doreai le cumparai, dac nu, nu; o poza costa 4 euro sau 3 poze 10 euro.

Micile cumparaturi le-am facut la supermarketul unde clientii hotelului au 5% reducere.

Daca mai doresti si alte detalii sa-mi spui.

aliantasudului
    [23.07.10 13:19:03]

Si voi de unde ati cumparat biletele mai exact in Ornos Panagios? Unde ati parcat masina in Ornos Panagios?

Unde este amplasat acel supermarket cu 5% reducere?

Cum este plaja in Kriopigi? Cat costa sezlongul?....

miremircAUTOR REVIEW
    [23.07.10 15:04:05]

Noi am cumparat biletele de la reprezentanta agentiei cu care am mers; am parcat unde am gasit si noi loc; plaja din kriopigi e cu pietriele si nisip, e micuta, asa si asa, sezlongurile nu costa nimik.

Supermarketul... intrebi si tu reprezentanta agentiei cu care mergi, e mai simplu

anma
    [25.02.11 23:37:47]

Miremirc, multe multumiri pentru impresii.

Pentru mine au contat in alegerea acestui hotel in aceasta vara pentru 10 zile in luna iulie.

Spune-mi te rog in ce conditii se serveste cina; noi avem pachet cu demipensiune.

Te-as mai ruga sa-mi spui cat de aglomerat pare hotelul in sezon, daca la piscina poti gasi locuri in orice moment al zilei si ce taverne recomanzi pentru pranz.

aliantasudului, anma, miremirc
    Alte impresii din această RUBRICĂAlkion (Alkyon) Hotel: