ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2010
JUL-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 23 luni

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un sejur multumitor...

Ne-am simtit forte bine. Trebuie mult mai multa curatenie. Sunt foarte multe panze de paianjeni, cu tot cu vietati care te cam musca, cateva urechelnite... lasa de dorit cazarea.

In schimb, restaurantul, este super... curatenie, mancare mai mult decat excelenta, un personal promt si amabil. Acolo am mancat cel mai bun strudel de pana acum.

Seara poti sta linistit pe malul lacului, ai la dispozitie sezlonguri ale hotelului, chiar te relaxezi. Ai plaja aproape, iar seara ai puncte de atractie...

O problema, daca pleci cu un copilas mic, o creeaza paturile, deorece, chiar daca sunt lipite, dau mult discomfort. Trebuie paturi multe ca sa nivelezi... Sau sa doarma cu unul din parinti in pat...

Trimis de ady29 in 16.07.10 19:03:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Costinesi, Eforie Nord, Calimanesti, Herculane, Olanesti, Felix, Calimanesti, Sovata, Poiana Brasov, Busteni, Sinaia, Moeciu de Sus, Govora, Vama Veche, 2 Mai.

VIZUALIZĂRI: 2715 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ady29); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Djbobo* [16.07.10 21:29:38] »

Bine ca v-ati simtit bine alaturi de toate acele vietati care va muscau!

Pacat de banii pe care i-ati dat, nu aveti nici un fel de pretentie in schimbul lor! Traiasca turismu' si turistii din romania!

Diaura* [16.07.10 23:25:55] »

@ady29 Vorbesti serios? Chiar ai fost multumita dupa ce ai dat 70 Eur/noapte si... " Trebuie mult mai multa curatenie. Sunt foarte multe panze de paianjeni, cu tot cu vietati care te cam musca, cateva urechelnite... "? In situatia in care daca tu cunosti si te aperi de o urechelnita... un copilas de aproape 2 ani cu siguranta nu stie ce e aia...

Nu vreau sa te mai necajesc spunandu-ti unde puteai sa te duce la pretul acela si de ce conditii (desigur mult mai bune) puteai beneficia.

silky_lilky [17.07.10 19:02:36] »

Bine ai venit adi.

Este bine ca pana la urma v-ati simtit bine, e destul de greu cu copil mic, stiu din proprie experienta.

Dar sa fiti voi sanatosi si poate in viitor, daca bugetul, timpul si copilul va va permite, veti ajunge si pe alte meleaguri.

Iar voi care ati scris mai sus, poate ca ar trebui sa incepeti sa respectati alegerile fiecaruia. Ce sa spun, voi va petreci concediul numai afara (in BORA-BORA ), hai sa aruncam cu pietre in cei care indraznesc sa ne scrie unde si-au pretrecut vacanta in Romania. Numai alegerile voastra sunt bune? Eu nu prea cred!

Inca o data multumim pt. ce-ai scris adi si te mai asteptam pe aici.

Liliana

ady29 [18.07.10 13:51:59] »

Multumesc silky lilky....Am crezut ca este un site unde iti poti lasa impresiile pentru a sti si altii,dar vad ca este un site unde se aduc jigniri si vorbe urate...moderatorul stie? Nu mi se pare normal....Dar astia sunt romanii....din cauza lor nu este mai bun turismul nostru....

webmasterXY* [18.07.10 15:42:15] »

@ady29> da, moderatorul ştie. Dar... nu a văzut nimic din ceea ce acuzi tu că s-ar fi petrecut aici. Poţi te rog să citezi partea care conţine "cuvinte urâte şi/sau jigniri" din comentariile de mai sus? Dar pe de altă parte, ştii că tu prin fraza "astia sunt romanii... " poţi să-i nemulţumeşti pe cei care NU sunt "aşa"?

Cei ce au scris mai sus nu au vrut decât să spună că în mod normal, pentru preţul ce l-ai plătit la hotelul descris (pentru care îţi mulţumim! chiar că trebuie să ştie şi alţii!) în primul rând NU trebuia să aveţi parte de tot felul de insecte în cameră, dar ar fi trebuit să fie curăţenie şi mai multă grijă pentru client. Totodată, ţi s-a mai spus şi că, pentru o sumă echivalentă sau poate chiar mai mică ai fi putut găsi o locaţie unde să simţi cu adevărat că eşti în vacanţă şi mai presus de toate, să fii respectat şi tratat corect de către personal.

ady29 [18.07.10 16:15:15] »

"In mod normal" mi se pare cu totul altfel de conversatie si abordare... Bunul meu simt reprezinta altceva... Dar este democratie... Pentru moderator... As dori sa-mi fie scoase aceste "impresii de vacanta", precum si pozele... O zi placuta tuturor precum si vacante reusite!

Diaura* [18.07.10 22:47:28] »

@Ady29 Imi pare rau daca nu am afost inteleasa corect. Ma refeream la o evaluare corecta ; pret- conditii. Sunt o multime de pensiuni sau mici hoteluri unde cu 30- 35 Eur/noapte ai parte de conditii mai mult decat bune. ( mai ales in pensiunile de la munte ) si aici vorbesc despre Romania.

In plus cand ai cun copilas, raspunderea este enorma ; daca un adult poate accepta o noapte - doua , " asa si asa " cu un copil; se schimba situatia .

@silky_lilky Aici nu este vorba de lipsa de respect. Este vorba de o informare inainte de plecare si de evaluarea corecata a situatiei dupa ce ai ajuns acolo. Daca una s-a promis ...si alta gasesti este o problema , care trebuie rezolvata nicidecum acceptata cu resemnare ; au fost destul de multi bani la mijloc pentru un hotel de 2 * unde riscul de a ramane surd pe viata .........era enorm si inestimabil in bani.

webmasterXY* [19.07.10 01:12:36] »

As dori sa-mi fie scoase aceste "impresii de vacanta", precum si pozele...

Politica sitului este din păcate diferită. Din momentul postării, toate impresiile (şi pozele aferente sau nu) devin proprietatea noastră şi nu sunt şterse decât dacă încalcă regulamentul în vreun fel.

Vom face o excepţie parţială de la această regulă în acest caz: vom şterge pozele in care apare copilul Dv. dar păstrăm restul.

ady29 [19.07.10 10:42:08] »

Diaura,nu sunt un parinte iresponsabil,asa cum ai spus tu,cu alte cuvinte.Cred ca toata lumea isi putea da seama ca nu dormeam eu ,dar cu un copil mic in astfel de conditii.Nu a fost ceva ce nu puteau curata.Cred ca orice om mai are respect de sine si face putina sau mai multa galagie pentru ceea ce plateste.Dar se gasesc unele persoane care trag concluzii si dau sfaturi atotstiutoare sau stiu sa critice.Diaura,eu mi-am rezolvat problema la hotel.Fii fara grija,nu ramane nimeni surd...Eu am dat o descriere asa cum o gasesti cand deschizi usa,ca cine se duce sa stie ce-l asteapta( nu marea cu sarea,clar).Nu aveam nevoie de critici "constructive" sau "educative",ca am umblat si eu destul si stiu cum poate fi in alte parti,mai rau sau mai bine.Nu este nevoie de tonuri intepatoare.Nu cred ca ai fost inteleasa gresit,cred ca trebuie sa vezi cum te adresezi sau exprimi in continuare... Ca ceea ce se promite si ceea ce gasesti este altceva,este adevarat,asta am vrut si eu sa arat,de aceea am scris pe acest site( ce m-a nemultumit si ce mi-a placut).Multi bani,in schimb,mie nu mi s-au parut,avand in vedere ca am avut si toate mesele,care au fost ireprosabile,de nota 20...Dar in functie de fiecare,acum.Multumesc admin pentru pozele scoase...imi pare rau ca nu se poate scoate tot.Concedii placute tuturor!

Visan125 [19.07.10 16:30:19] »

Pana la urma, in ciuda "valului de caldura", in principiu sunt de acord cu ady29. Cred ca acest site este destinat relatarilor turistice pe care toti (ni) le dorim cat mai obiective si nu prezentarii de solutii alternative catre ale destinatii.

Ady, bine ai venit si te asteptam, apele fiind limpezite, cu impresii noi

ady29, Diaura*, Djbobo*, silky_lilky, Visan125
    Alte impresii din această RUBRICĂPiccadilly Hotel: