Kaliakra Superior Hotel

3.450 lei
+ COPII: 1 -- varsta: un an

ARTICOL ARHIVAT

Deocamdata... acceptabil

Acum sunt la hotel; am ajuns ieri, drumul ok, iesire pe vama veche, am facut cam 5 ore si jumatate; parcare berechet peste drum de hotel, chiar vedem perfect masina de pe holul hotelului; camera a fost gata dupa 2, dar intre timp am mancat si am ajuns perfect la program.

personalul este amabil, ne-am chinuit insa rau de tot sa ne gaseasca un cablu pentru internet; deci ideal e sa veniti cu cablul vostru de acasa, cu mufa dubla (pentru priza si calculator- sunt identice) ;

la curatenie pe etajul nostru era camerista la ora 2, cand din pacate nu a mai intrat in camera pentru ca i-am aratat un mare semn de "nu deranjati" sa culc bebelul; si e adevarat, nu exista nici urma de aspirator la curateniile din timpul sejurului, probabil doar la schimbarea ocupantilor;

camera este mare, frumoasa si curata, chiar nu am nimic de comentat, bebelul meu se plimba in voie in labutele goale; baia o izolez, din motivele spuse mai sus de altcineva (iese apa pe sub usa dusului si e permanent uda zona respectiva)

mancarea mi se pare ok, sunt toate felurile de carnita, permanent gratare proaspete si de ajuns, nu stai la coada, la legume e ceva mai... slabuta miscarea; dar ne descurcam; adica eu gasesc ce sa-i dau baietelului de un an si 3 luni fara probleme (gratarel, cartofi natur, orez cu legume, intotdeauna este o supa pe care sa pot sa i-o dau... etc). si au dimineatza niste croissante cu unt... cel mai bun lucru pe care l-am mancat vreodata; pacat ca lumea se infige la produsele de patiserie cu ciocolata si alte minuni...

plaja este minunata, foarte curata, nisipul fin fin, este o placere pentru copii mici; sezlonguri slava Domnului... la discretie; acuma na' daca vrei langa apa te duci mai devreme; dar ce mare lucru sa faci 10 pasi pana la mal???

revin cu impresii la terminarea sejurului, pentru ca sunt multe de spus.

Impresii încărcate de ladydykitty in 16.07.2010 15:57:53

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipurile de aur

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ladydykitty); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  600 PMA (din 3 voturi) nota2

- creivean
[16.07.10 16:02:29]

@ladydykitty

Bun venit în comunitatea AmFostAcolo.

Să ai un sejur super fain, văd că ai dispoziţia necesară.

Am o singură întrebare. Ai plătit 4.000 lei pe 5 nopţi ? Cam mult.

- webmasterXY*
[16.07.10 16:58:07]

La terminarea vacantei te rugam ca impresiile finale sa le postezi sub forma de ecou, aici, iar noi le vom alipi review-ului tau. Vacanta placuta in continuare!

[16.07.10 17:09:12]

ai dreptate, am scris mai mult; am platit 3450ROn; o sa intru sa editez informatia, - nu vreau sa induc lumea in eroare; sper sa am impresii bune la final de sejur pentru ca buna dispozitie... e din belsug, mai ales ca e primul concediu cu baietelul nostru.

- Admin
[17.07.10 06:53:31]

ajustat informati din rubrica 'pret sejur' la 3.450 lei, cf indicatiilor de mai sus ale autoarei

- sorinapa*
[17.07.10 08:56:57]

Buna. Parcarea este a hotelului? Se plateste, e pazita?

[17.07.10 12:18:39]

hotelul are o parcare foarte mica; dar peste drum de el s-a deschis o parcare foarte mare, si intotdeauna sunt locuri berechet acolo; nu este cu plata, nu e nici pazita.... dar toata lumea spune ca nu au existat probleme pana acum cu parcarea de acolo; plus ca de pe holul hotelului noi avem vizibilitate foarte buna la ea.

[17.07.10 14:43:42]

sa mai completez... ca minunea a tinut fix... o zi; adica:

la masa nu gasesti legume la gratar decat foarte greu si nefacute bine (deci nu merg la copil mic) ; mancarea a devenit extrem de condimentata, deja de 2 zile nu am avut ce sa-i dau copilului sa manace (noroc ca am adus borcanele dupa mine) ; s-au schimbat mult lucrurile de la sejururile din iunie!!

dar precizez ca pentru adulti mancarea este excelenta, variata si pentru toate gusturile!!!

curatenia lasa enorm de mult de dorit; azi a durat fix 3 minute sa-mi faca curat in camera; eu ma oferisem sa ies cu copilul... dar mi-au zis ca nu trebuie; si a dat cu matura in baie, 2 fasuri de spray pe toaleta... si atat!!! nici macar nu s-a trezit baietelul meu... ; si asta se intampla in toate camerele, ca suntem 3 familii cazate aici. aaa, si nici vorba de halate de baie si papuci cum se gaseau in iunie; probabil ca-n plin sezon renunta la..... detaliile care aduc totusi stelele acestui hotel.

[18.07.10 11:18:06]

si sa continuam.... ieri nu m-au lasat sa ies cu O NECTARINA pentru copil; una singura!!!!!!!! si intre orele de masa nu se gasesc fructe pe nicaieri; deci adio gustarea copilului dintre mese (cand oricum altceva nu manaca de la ei, ca nu am ce sa-i dau)... daca vrei sa manance... te duci si cumperi din bazar!

si noua regula de azi: nu se mai iese pe plaja cu bere (culmea... de la barul de plaja)!!!! uite asa au hotarat ei azi dimineata; asta in conditiile in care oricum este plaja lor privata si nu intra nimeni altcineva strain ca te verifica vreo 4 oameni ca pe butelie!!!

- Gealy
[04.08.10 11:41:34]

Ladydykitty spune-mi te rog ce fel de mufa trebuie sa am ca sa mearga internetul in camera. Nu prea am inteles cum e mufa dubla pentru priza si calculator.

Multumesc anticipat.

[04.08.10 12:06:38]

pai este firt cu acelasi tip de mufa la ambele capete, adica din aceea care se baga in placa de retea; priza de calculator este in perete, daca vrei mobilitate mai mare sa iei fir lung, altfel stai la masa.

- Gealy
[04.08.10 13:18:16]

Aha, deci e cablu normal. Cand am vazut ca ai scris "mufa dubla" nu imi era foarte clar pentru ca la turci, spre exemplu, (cel putin la hotelul unde am fost eu) priza din perete avea o mufa rotunda ciudata. Astfel ca nu am putut folosi netul in camera desi aveam cablu :). Iti multumesc pentru precizari pentru ca nu am mai gasit in niciun comentariu despre Kaliakra amanunte legate de priza de internet din camera.

Cat ai platit sa ai internet in camera?

[04.08.10 13:57:04]

pai daca ai cablul tau nimic; noi am lasat doar o garantie de 10 leva pe care i-am recuperat cand am returnat cablul; internetul este gratuit; in holul hotelului este wireless (dar nu l-am incercat ca nu aveam de ce sa ies cu laptopul pe acolo).

pagină generată in 0.100195884705 sec