ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2010
    ÎNSCRIS: 19.07.08
    JUN-2010
    2 AD. + 1 COPII -- v: 4 ani

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Cea mai frumoasa statiune din Turcia

Daca sunteti tineri si vreti distractie la greu (pe bani nu moca) atunci nu ezitati si mergeti la Marmaris!!! Este cea mai frumoasa statiune din Turcia.

Dupa mine in aceasta statiune nu merita sa iti iei hotel scump cu AI, aici merita sa faci excursii cu vaporasul pe timpul zilei iar seara sa cinezi in port si mai tarziu la distractie la unul din sutele de baruri din statiune.

Vaporasele contra 7,5 - 10 euro cu pranz inclus te duc in locuri deosebite unde poti face baie intr-o apa cristalina. Cred ca pozele spun totul...

Trimis de Dum* in 16.07.10 09:35:09
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 17970 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dum*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

balasa violeta [09.09.10 17:23:59] »

Si mie mi-a placut foarte mult Marmarisul ! Este ceva deosebit si-mi pare rau ca foarte putini turisti aleg aceasta destinatie .

Am votat cu mare placere !

dana_iancu2001 [26.01.11 22:04:59] »

Buna,

M-ar incanta sa incerc Turcia anul acesta.

Intre Kusadasi si Marmaris ce imi recomandatI.

Multumesc

Dum* [26.01.11 22:10:37] »

Marmaris!!! Depinde la ce pretentii aveti. Intreaba-ma si iti voi raspunde punctual.

dana_iancu2001 [26.01.11 22:18:38] »

Intr-adevar din pozele pe care le-am vizionat, Marmaris-ul mi se pare ca troneaza, ca si peisaj. (asta este un punct care conteaza pt mine).

Din punct de vedere al aglomeratiei, distractiei?

Raportul calitate-pret? (desi am inteles ca turcii sunt serviabili pretutindeni...)

Ms mult

Dum* [26.01.11 22:28:45] »

Marmarisul e cea mai misto statiune din Turcia!!!

Viata de noapte in Marmaris e super misto, am fost si cand aveam 30+ si la 40+... Seara pe faleza imediat dupa ce se serveste cina incep barurile sa-si intre in rolul lor. Bar langa bar, rsetaurant lana restaurant, nu te mai poti intelege om cu om. Faleza din port iarasi e plina de animatie, bar streetul super. Dar pt toate astea trebuie si bani. Plaja nu e cine stie ce dar trebuie plecat in excursii cu vaporasul.

Preturile difera f mult in functie de luna, de ex cu vaporasul in iunie costa 8/euro de persoana inclus pranzul iar in iulie 15-20 euro.

La ce hotel ati dori sa mergeti?

dana_iancu2001 [26.01.11 22:45:29] »

Mulumesc mult pt sfaturi.

Deocamdata nu am ales hotelul... suntem la stadiul de a alege destinatia: D

Este unul pe care trebuie neaparat sa-l evitam in Marmaris?

Numai bine!

Dum* [26.01.11 22:53:37] »

Intodeauna am luat hotel doar cu mic dejun sau fara. Merita sa mananci seara la terase. Un sfat iti dau cauta la agentiile din Anglia, preturile sunt beton si oferta f variata.

lalita21 [26.01.11 23:02:41] »

@Dum, as avea o intrebare... hotelul Pasha beach ti-a sarit cumva in ochi? E alegerea mea pentru anul acesta numai ca eu caut o oferta cu autocar dar numai cu cazari intermediare si pina acum n-am gasit nimic... multumesc.

Dum* [26.01.11 23:11:26] »

Pasha Beach e un hotel ok (din auzite), aici se duc o mare parte din romani. O singura data am fost cu autocarul (ma intreb si eu de ce) la Marmaris dar fara oprire intermediara. Nevasta-mea cand a ajuns acolo era un pachet de nervi dar dupa ce am scos-o in oras si-a revenit in juma de ora. Doar noi am fost cazati la alt hotel, restul la Pasa Beach.

balasa violeta [27.01.11 17:51:42] »

@dana iancu 2001, nici nu suporta comparatie Kusadasi cu Marmaris!

De evitat sunt hotelurile de dincolo de sosea pentru ca accesul la plaja e mai greu. Va recomand unul din hotelurile mai spre Icmeler.

Nu uitati ca din Marmaris, puteti face o excursie cu vaporul in Rhodos, costa 45 eur. Noi am luat si vizitarea orasului, nu prea se merita. Mai bine din port, mergeti ~1km si la prima poarta in zid intrati in frumoasa piata, cu multe magazine, multe restaurante si terase cu mancaruri traditionale, nu foarte scumpe si beti o cizma de bere.

Se spune ca in zona Marmaris s-a nascut Fecioara Maria.

Tot aici se intalneste Marea Egee cu Marea Mediterana.

Este foarte frumos!

corneliamar [21.02.11 11:55:59] »

Buna, si noi mergem vara aceasta la Marmaris. Am vazut ca te intereseaza un circuit cu autocarul, cu opriri intermediare, noi am gasit asa ceva. Sunt 11 nopti de cazare, dintre care 7 in Marmaris, 1 in Canakkale, 1 noapte la Selkuc langa Kusadasi si 2 nopti in Istambul. Daca esti interesata poate luam legatura si mergem impreuna.

dana_iancu2001 [22.02.11 14:38:36] »

Buna,

Te rog sa-mi dai o adresa de email ca sa luam legatura.

Ms

corneliamar [14.05.11 23:42:59] »

Buna, imi poti spune si mie de unde ai luat excursia pentru insula Rodos cu 45 e si cand? Multumesc.

balasa violeta [15.05.11 10:16:36] »

Cornelia, pe faleza sunt foarte multi care vand excursii. Am cumparat de la unul din ei. Sunt de cuvant, ne-au luat de la hotel si ne-au si adus. Noi am luat si turul orasului Rhodos de aceea a costat 45 eur. Neaparat sa va duceti.

Vacanta placuta!

procurror [09.06.11 18:37:59] »

Va salut,

urmare a impresiilor voastre am ales GRAND YAZICI CLUB TURBAN HOTEL 5*, 25 iunie 5 august, o ajungem cu masinile, va rog daca aveti ceva info sa ne impartasiti si noua din experienta voastra

de asemenea fiind pasionati pentru meniurile sea food... cam ce preturi cam ce recomandati... etc... poate reusiti sa-mi recomandati cate ceva precum si cam ce se mai poate face in aceasta statiune

hotelul este situat la 5 km de Marmaris, la 3 km de Icmeler... unde merita mers si cam ce e de vazut

multumiri anticipate

0720.XXX.XXX [editat de webmaster -- fara numere de telefon pe site!]

idrocurror

balasa violeta [10.06.11 12:53:21] »

@procurror,

am fost la acest resort si am scris un revew aici "Raiul pe pamant!"

Va felicit pentru alegere si astept cu nerabdare sa va citesc impresiile!

Vacanta placuta!

Alb* [20.02.13 00:01:37] »

Mie nu mi-a placut Marmarisul absolut deloc ca si locatie.

Mi s-a parut modest chiar murdar, iar investitiile sunt la ani lumina de ce s-a facut in Antalia.

NicI peisajul nu m-a dat pe spate.

Au cateva hoteluri bune, dar cam atat.

Mai degraba Bodrum este mai ok.

In Marmaris nu m-as mai intoarce.

Alb*, balasa violeta, corneliamar, dana_iancu2001, Dum*, lalita21, procurror
    Alte impresii din această RUBRICĂDescoperind Marmarisul: