ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2010
    DIN: Timisoara
    ÎNSCRIS: 19.07.08
    JUL-2010

Hotel bun, management prost

M-am intors acum doua zile dupa 11 nopti petrecute la CDC.

Din capul locului trebuie sa precizez ca foarte multi romani care au fost la acest hotel si comenteaza in fel si chip uita din capul locului pretul platit. Pentru 802 euro cat am platit pe 11 nopti 2 adulti si un copil nu am dreptul sa comentez nimic.

In primele 3 zile din iulie am intalnit cateva familii nemultumite de mancare care dupa o saptamana nu stiau ca la restaurantul Horizon se servea tot timpul pui grill, chiftele si kebap. Nu-mi explic cu ce se hranesc aceste persoane acasa, aveam tot timpul pui, carne de vita, peste, de doua ori pe saptamana scoici, caracatita, shrimps, cateva feluri de peste, calamar... Binenteles ca mancarea nu era extrem de variata dar gaseai ceva de fiecare data sa-ti placa.

O familie din Galati imi spunea ca au venit la acest hotel ca sa manance si sa bea. Se pare ca acestia si multi alti conationali urmau sa fie deportati in Siberia sau Baragan, de isi faceau farfuria musuroi. Se plang ca sunt cozi la inghetata dar pun pariu ca si cei care au scris aici nu pot sa-mi spuna si alte 2-3 locatii unde se servea inghetata si nu era absolut nimeni la coada!!! Nu pot sa cred ce scriu unii ca multi au stat la coada la restaurant, ca nu li se facea curat in camera sau ca nu gaseai loc la plaja. Intodeauna nu ajungeam mai devreme de ora 10 la plaja si gaseam sezlonguri, poate nu exact unde am fi vrut noi dar gaseam.

Sa nu se creada ca sunt super incantat de acest hotel, pe de parte acest lucru, dar cand am citit pe unele forumuri ca unii n-au avut ce manca decat paine cu pepene sau ca prosoapele se schimbau intre camere - mi se face scarba.

Lasand la o parte faptul ca dupa 1 iulie au mai adus personal la animatie, se umplea frigiderul cu 8 doze si doua sticlute de apa minerala, cea mai importanta schimbare a fost ca romanii au devenit pe zi ce trece din ce in ce mai putini, lucru care s-a simtit in bine, evident.

Trimis de Dum* in 16.07.10 07:36:34
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Marmaris, Kusadasi, Antalya

VIZUALIZĂRI: 2616 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dum*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

biancuta
    [16.07.10 08:25:29]

Norocul tau ca nu ai fost transferat la alt hotel, asa cum s-a intamplat cu multi altii care au fost aici! In rest, detalii interesante! Ma bucur ca ai fost multumit!

[16.07.10 08:37:55]

Repet nu am fost extrem de multumit, nu mi-a placut faptul ca trebuia mers extrem de mult intre vila si plaja, sau intre diferite restaurante ca sa-ti iei ceva dar am stiut din capul locului de acest lucru.

Nu mi-a placut ca daca am chemat masina la vila nu venea sau ii lua pe turci inaintea noastra.

Fetele (rusoaicele) de la clubul de copii erau cazute din cer habar n-aveau sa vorbeasca si o alta limba decat rusa si nu se ocupau de alti turisti nevorbitori de rusa.

presario
    [16.07.10 09:28:33]

Foarte bine - Dum. Un vot.

La pretul de 73 Eur / noapte, 2 adulti + 1 copil, mi se pare super rezonabil.

La 73 Eur / noapte ai anumite conditii, iar la 133 eur / noapte ai alte conditii, etc.

Cu cat pretul este mai mic, apar anumite minusuri. Important este sa stii sa le apreciezi corect.

neapuiu
    [16.07.10 16:21:02]

Sunt de acord cu tine in special in privinta managementului, care lasa mult de dorit, din pacate. Dar banuiesc ca atunci cand ai ales acest hotel stiai de distantele intre bungalouri si plaja, stiai ca este de coborat si de urcat asa cum ar fi trebuit sa stie si altii cand au ales acest hotel siau vazut si pretul.

Eu una sa sti ca il consider un hotel foarte frumos si regret enorm situatia creata in acest an aici. Cum am mai spus, cred ca era loc si de mai bine, dar sa incepi chiar sa spui ca nu aveai ce manca sau ca ti se inlocuiau prosoapele cu unele folosite... parca e chiar prea de tot.

Si sa sti ca ceea ce am mai remarcat ca totusi angajatii faceau totusi diferenta intre turistii lor, turci, si ceilalti, sau cel putin asa am simtit eu de cateva ori, in detrimentul nostru al celorlalti. Si sa inchei, ai un vot de la mine.

[16.07.10 18:03:42]

Binenteles ca stiam ca e mult de mers dar oboseala am simtit-o la sfarsitul perioadei cand eram mai iritat de diferentele pe care le faceau. Am stat de vorba cu niste turci din Germania si erau ff suparati pe hotel si conditiile din hotel. Mi-au zis ca nu au auzit un turc ca sa spuna ca hotelul e super. M-am mirat.

Diversitatea mancarii a fost slabuta, eu de 18 ani merg in Turcia si pot spune ca se compara cu un hotel de 4 stele care are AI dar nu m-am dus sa mananc acolo ci doar pentru copil.

Partea nasoala e ca pe viitor hotelurile din Turcia vor fi pline de turci ca dupa cate am inteles de anul asta turcii au preturile ca si turistii straini. Ei pana acum nu se puteau atinge de un asemenea hotel, pretul pt ei fiind mult mai mare.

oldcastor
    [19.07.10 23:45:00]

Daca ai fi avut prosoapele care mi-au fost aduse mie chiar ti s-ar fi facut scarba, conteaza si ce prosoape folosesti tu de obicei! Oricum felicitari ptr. pretul pe care l-ai platit ptr. 11 zile in luna iulie. (pret de Timisoara!). In Bucuresti s-a platit 960€ pt. 10 zile in luna iunie si din pacate noi stim ce conditii si servicii trebuie sa avem la 5* UAI, asa cum s-a prezentat hotelul. Un turist scarbit!!!

[20.07.10 08:45:58]

Pretul de 802( camera standard la vila) pt 11 nopti l-am platit in Bucuresti din luna februarie!

Nu pot sa vorbesc daca nu am fost in perioada ta dar am vorbit cu prieteni care au fost in aceeasi perioada si n-au vazut cozile descrise de tine, n-au ramas nemancati niciodata si n-au gasit pui imputiti, cirese stricate.Cred c-ai incurcat din greseala restaurantul si ai nimerit in alta parte.

Daca 2-3 persoane faceau o coada imensa pt tine, pt la anul cautat-ti din timp un hotel la care doar tu cu cei dragi sa fi-ti acolo si in cazul asta poate nesimtitii aia de bucatari o sa-si faca mai mult timp pentru curatatul cartofilor wedges.

biancuta, Dum*, neapuiu, oldcastor
    Alte impresii din această RUBRICĂAria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) :