ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2010
DIN: pitesti
ÎNSCRIS: 26.06.09
JUL-2010

Un concediu peste asteptari

Am cautat de cativa ani acest hotel, dar cand ma hotaram sa iau bilete nu mai erau. Anul asta am facut rezervari din februarie si acum cand din pacate concediul sa terminat pot sa ma felicit pentru alegerea facuta.

Conditiile oferite se pot compara cu succes cu cele oferite de unele hoteluri din belek, dar banii de trei ori mai putini.

Hotelul este intesat de olandezi, nemti si vreo doi-trei rrusi rataciti.

Masa imbelsugata, bauturile locale de buna calitate, fara restrictii, camerele curate ireprosabile.

Sa nu uit, la masa am avut de cateva ori onoarea sa fiu servit chiar de managerul general al hotelului, care impreuna cu tot staff-ul facea muncile de jos ca sa zic asa, la toate mesele principale.

De cateva ori am fost intrebati daca mai dorim ceva, daca ne-ar mai trebui ceva, surprinzator nu?

In concluzie la ephesia hotel e de dus fratilor!!!

Trimis de tataee in 15.07.10 11:59:56

VIZUALIZĂRI: 2715 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tataee); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

michaela_1961
    [15.07.10 16:11:44]

La Ephesia eu am fost prima data in anul 2001. Am venit la fel de incantata ca tine acum. Asta inseamna ca ei nu au coborat standardul.

Felicitari ptr. alegerea facuta !

cladyra
    [16.07.10 11:36:36]

Buna,

O sa merg cu familia ( noi, 40 ani, doi adolescenti si o fetita de 12 ani) din 16 august la acest hotel si urmaresc cu inters orice impresie scrisa aici.

Va multumesc tuturor!

Pt tataee : multumesc, posteaza niste poze si spune-mi daca ati avut acces si la celelalt hotel cu nume similar, macar la piscina si topogane?

Animatie ceva pt adulti, serile nu sunt plictisitoare?

Zona e frumoasa ?

Plimbari pe jos in zona, ai ce vedea??

Multumesc inca odata!

[18.07.10 09:55:22]

nu am postat foto pentru ca exista cam tot ce se poate fotografia in zona;nu stiu daca puteam avea acces la celalalt ephesia,posibil da,posibil nu;echipa de animatie e activa ziua la piscina,seara in amfiteatru,dar noi seara am iesit in oras sau am facut plimbari pe malul marii sau prin cartier;eu am 51 ani iti dai seama ca nu mai caut tobogane,dar daca va simtiti in stare si nu a-ti mai fost, o zi la aqualand face toti banii;

daca totusi vreti mai multe detalii raspund la tel.0744696314

bebelusul
    [18.07.10 15:55:28]

Mergi cu incredere,eu am venit acum o luna de acolo.Aveam tot timpul ceasul la mine,nu-mi dadeam seama cand trecea timpul...Nu am mai postat comentariu pt.ca nu prea mai este nimic de adaugat!

RobertCodescu
    [31.01.11 12:11:48]

Chiar daca am votat "F. UTIL/F. BUN" nu-mi dau seama cum un turist asa de multumit cum te declari tu NU a postat NICIO poza la acest review!!!

[01.02.11 09:42:08]

Pentru Robert CODESCU, a fost o intamplare nefericita cu pozele, fiul meu a plecat in vacanta si a sters totul de pe memory card, aceasta fiind a 14-a vacanta petrecuta in kusadasi oricum nu am mai facut poze cu vederi generale ci doar cu noi.

Vreau doar sa stii ca ce am scris acolo e real si nu am semnat vreun contract de publicitate cu acest hotel, oricum nu merg niciodata de doua ori la aceeasi locatie.

Am uitat sa mentionez ca in 2010 am reusit sa fac o scurtatura de drum prin Grecia, intrare pe la Svilengrad-Orestiada se intra in Turcia in dreptul orasului Kesan. sunt portiuni numai cu drum expres, cu limita de viteza 100km/h, dar ca-n palma, dupa estimarile mele am scutit in jur de 80 km. A fost placut pentru ca sotia mea e grecoaica la origine si ne-a placut cum arata Grecia.

Aceasta modificare de traseu va duce mai repede la Canakkale cam cu o ora, pe care oricum o pierdeam vizitand galeria comerciala situata la intrarea in Kesan.

RobertCodescu
    [01.02.11 15:20:04]

@tataee MULTUMESC MULT de raspuns acum sunt pe deplin lamurit si scuze daca am fost mai incisiv in exprimarea mea!!!

sibicrengut
    [21.04.11 09:49:24]

SPUNE MI SI MIE TE ROG EXISTA CEVA PE ACOLO DE IESIT SEARA, ESTE VREUN BAZAR APROAPE SAU TREBUIE SA IESIM IN KUSADASI-ORAS?

[21.04.11 21:22:05]

exista cateva localuri dragute in fata hotelului si ceva bazaruri, insa e mult mai frumos in oras, sunt doar 7 km, pentru cumparaturi mai serioase recomand Soke

bebelusul, cladyra, michaela_1961, sibicrengut, tataee
    Alte impresii din această RUBRICĂEphesia Hotel [Long Beach]: