ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2010
    ÎNSCRIS: 09.05.10
    JUL-2010

ARTICOL ARHIVAT

Un sejur excelent!

Este prima oara cand am fost in Bulgaria si am ales hotelul Laguna Mare Albena.

Am facut rezervarea in luna aprilie si de atunci am cules informatii despre cum o sa fie.

Am plecat destul de dezamagit de ceea ce citisem despre acest hotel, dar... surpriza... totul a fost excelent.

Hotelul se afla in apropierea plajei (aprox. 100m) cu o priveliste superpa catre parc si mare (am fost cazati la etajul 5, de fapt 4 pentru ca ei nu au parter),

mancarea nemaipomenita, foarte multa, aveai de unde alege oricat de pretentios ai fi, personalul zambitor si serviabil, mesele erau debarasate repede, se plimbau printre mese calm, fara sa se precipite si iti strangeau farfuriile si paharele pe care nu le mai foloseai,

cei de la bar si receptie cunosteau bine limba engleza, curatenia era facuta zilnic (in sapte zile ne-au schimbat prosoapele, au strans gunoiul, spalau in baie si pe jos zilnic, iar lenjeria o sg. data, i-am dat cativa leva cameristei dar nu ca spaga ci drept multumire)

apa marii extraordinara,

sezlongurile la plaja si piscina nu erau niciodata ocupate in intregime,

sunt 3 lifturi pe care nu trebuia sa le astepti, era animatie la piscina (cam slaba ce-i drept, dar foarte distractiv pentru copii.

Daca aveti copii este un loc nemaipomenit.

Ce nu mi-a lasat o impresie buna este barul de la piscina in care se forma des coada si trebuia sa astepti sa ti se aduca pizza la fel si bauturile destul de proaste dupa gustul meu.

In concluzie ne-am simtit foarte, foarte bine si vom repeta negresit experienta!

Trimis de Costin* in 13.07.10 21:02:58
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3135 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Costin*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

[13.07.10 23:14:15]

despre laguna beach stiti ceva, aveti idee cum e?

parcare, loc de joaca, piscina, plaja... etc, vazute ca sa spun asa din mers, sunt ok?

am bilet in aug si nu prea am citit lucruri bune, si deja cam regret alegerea, sper si eu, ca si dumneavoastra sa gasesc contrariul acolo. multumesc

Costin*AUTOR REVIEW
    [14.07.10 08:39:42]

Piscina este foarte frumoasa, exista si una interioara mai micuta, de la piscina ajungeti direct pe plaja.

Receptia hotelului este mare si primitoare cu canapele imitatie piele, bar si un tv LCD cu diagonala mare.

Exista piscina pentru copii si loc de joaca in hotel (pare ca o gradinita), plaja este foarte curata si mare.

Mai multe nu prea stiu pt. ca nu aveam voie la sala de mese si in camere de aceea am fost doar in trecere.

Sper sa va ajute sa va faceti o idee. Concediu placut!

[14.07.10 11:35:15]

multumesc mult pt informatii si rapiditatea raspunsului sper sa fie bine pt ca am citit atatea pareri diferite (contrast total)

[14.07.10 15:07:10]

Buna, noi avem bilete la Laguna Beach din data de 19iulie-26iulie, asa ca la intoarcere o sa-mi postez impresiile poate te ajuta.

[14.07.10 16:11:37]

foarte mult,multumesc frumos,un sejur reusit,vreme frumoasa si sper sa fie totul ok

[22.07.10 20:36:56]

Buna! tocmai am facut rezervare acum 5 minute, sper sa nu fi gresit... intrebare: cum e cu parcarea?.. si 2: e ngalagios hotelul?.. ce parte a acestuia ar fi mai linistita, avand un baietel de 2 ani? mersi anticipat ptr raspunsuri.

Costin*AUTOR REVIEW
    [23.07.10 00:36:36]

Parcarea este mereu plina, dar se gasesc locuri libere. Este foarte liniste in hotel. Partea cea mai frumoasa si mai linistita este cea cu vedere la mare. Concediu placut!

[23.07.10 10:22:40]

Costin, dar sezlongurile si parcarea se platesc? ... hotelul il gasim usor, sunt indicatoare? stie cumva cineva care este diferenta intre Laguna Mare si celelalte 2 surori Laguna?.. in afara faptului ca asta nu are piscina proprie, e mai slab din alte puincte de vedere, cazare, masa?...

[28.07.10 14:28:40]

Buna, pe data de 26 iulie ne-am intors de la Laguna Beach unde am stat 7 nopti. Pentru inceput vreau sa va spun ca drumul spre Albena a fost OK nu am avut nici o problema, rovinieta am gasit la Vama fara probleme, nu a fost aglomerat in vama. Pe la ora 15. 30 am ajuns in Albena la hotel Laguna Beach.

Pot sa spun ca a durat cam 10 minute pana ne-a dat camera. Despre camera pot sa spun ca a fost OK, lengeria a fost schimbata dupa 2 zile cat si prosoapele, in fiecare zi venea si lua gunoiul si matura. Piscina destul de mare si foarte curata apa.

Problema lor care o au este ca au un singur bar in hotel si era mereu aglomeratie, dar nu s-a facut diferenta de servire intre romani si ceilalti straini. Despre restaurant unde se lua masa era destul de mare, mancarea era destul de diversificata dar erau momente cand nu gaseai furculite, cutite, trebuia sa astepti sa mai aduca, mesele se debarasau cam greu, dar mancarea era proaspata. Noi am mers si cu copilul care are 2ani jumate si am putut sa-i dau de mancare si nu a avut probleme. Despre plaja pot sa va spun ca este foarte curata, apa marii la fel, dar ca sa ai sezlonguri mai langa apa, trebuia sa te duci cam pe la 6. 30 dimineata sa ocupi, adica puneai prosoape pe ele si asa aveai rezervat, mentionez ca au fost incluse in pretul biletului, adica nu mai plateai. Aveau animatori la piscina, care organizau tot felul de jocuri pentru copii, seara o jumatate de ora era discoteca tot pentru copii. In ansamblu a fost bine, dar nu merita totusi categoria IV stele. Vreau sa va spun ca exizta un parc de distractii pentru copii foarte frumos. Cat am stat acolo ne-am mai informat si despre alte hoteluri si le-am vizitat, si pot sa spun ca Hotelul Gergana, Elitsa sunt mult mai dotate in servicii, decat acest hotel. Daca mai doriti informatii mai in amanunt, trimiteti mesaj. Am avut vremea foarte frumosa, apa era foarte calda si pot sa spun ca 80% sunt romani, este o statiune pt. familii cu copii.

Va doresc la cei care urmeaza sa plecati un sejur minunat.

[28.07.10 14:37:38]

Revin, despre parcare pot sa spun ca este foarte greu sa gasesti loc, parcare amenajata foarte mica, dar cu putin noroc si rabdare gasesti, trebuie doar sa fi atent cand pleaca cineva, noi am avut noroc, ca sa eliberat in fata receptiei un loc si l-am ocupat dar nu am mai miscat masina ca pe urma nu prea mai aveai sansa altui loc. Parcarea a costat 5 leva pt tot sejurul si am platit la plecare.

[28.07.10 16:17:35]

multumiri pt impresii si ma bucur ca totul a fost bine, mai ales pt copil, si eu plec cu copilul de 3 ani si sper sa fie totul ok. as dori sa mai intreb daca intradevar toate camerele au vedere la mare, minibarul se plateste, daca parcarea, piscinele si restaurantul sunt separate de cele 2 laguna (si nu comune), daca merge sa dai ceva la receptie (cineva scria ca nu au primit) si cum se ajunge de la intrare in statiune la hotel... sper sa aveti timp si amabilitate sa imi puteti raspunde la intrebari, multumesc mult

[28.07.10 19:18:56]

Cristinela, multumim ptr impresii, si eu asteptam pareri proaspete, mai ales despre ce se poate face p-acolo cu copiii mici, al meu va avea tot 2 ani jumate cu mancarea m-am lamurit, deci pare ok. ce m-ar mai interesa, de ce spui ca ti-a placut mai mult la Elitsa? ce anume? stii cum e camera si mancarea acolo? eu as putea schimba rezervarea...

Costin*, cristinela, marrtini, TLA
    Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Mare Hotel: