ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2010
DIN: Adjud
ÎNSCRIS: 25.06.10
JUN-2010
3 AD. + 1 COPII -- v: 7 ani

Am plecat foarte multimiti,cu o vacanta foarte reusita

Pentru inceput hotelul este la fel de frumos ca in poze, poate chiar si mai frumos. Noi am ajuns pe acolo in jur de 9. 30-10. 00. Cazarea s-a facut facut rapid, 10 min. maxim. Intre timp am platit parcarea, 7leva/zi, iar cei de acolo au trimis un om pentru a ne arata unde sa o parcam, pentru a va lua bagajele si a-le duce in camera.

Pot spune ca aproape tot personalul, inafara de unele menajere, inteleg engleza. Dar nu va faceti probleme ca va inteleg oricum.

Din receptie, intrati in Lobby, iar daca iesit din el intrati intr-o terasa foarte frumoasa si linistita, cu privire la mare si la picine. Din terasa sunt niste scari care coboara la piscine si la scnack-bar. Snack bar-ul se afla tot la piscina, la fel ca bar-ul de la piscina, viz-a-vi de piscina inerioara. Din Snack-bar te poti duce la sala de fitness, insa acolo sunt aparate cu greutati, la liftul care urca in hotelul propriu-zis, va asigur ca e mult mai comod sa ajungi in camera sau sa cobori, si piscina interioara, iar din piscina interioara aceeasi treaba.

Mancarea a fost diversificata, cam aceeasi in fiecare zi, insa mai schimba. Nu va faceti griji, aveati de unde alege. Salate gasesti la orice masa vrei tu si ele la fel de diverse.

Restaurantul avea doua parti in care puteai manca, in interior, si pot spune ca nu mirosea a nimic, cu toate ca friptura la gratar se facea acolo pe loc, sau afara, pe terasa, unde era foarte frumos, cu privire la piscina.

Echipa de animatori era foarte dezinhibata, iar ei erau niste tipi de treaba, indiferent ca-i vedeai prin hotel, in timpul lor liber, sau la munca, cum s-ar zice. In fiecare zi fotbal, volei, gimnastica in apa sau tot felul de jocuri originale, cu oameni cazati la hotel, va puteti inscrie si dumneavoastra daca vreti. Seara se organiza mini-disco pentru copii, tot animatorii se ocupau, insa, cu toate ca cei mici erau pe scena, cei care priveau dansau si ei cu mare distractie (erau dansuri haioase).

Camerele erau simple, nu incarcate, insa foarte curate, aerisite, cu mobilier modern. In camera se facea curat zilnic. Mie mi-a placut foarte mult baia, foarte foarte eleganta si curata.

Noi am fost o familie cu 2 adulti, un copil de 7 ani si unul de 15, dar pt. ca cel de 15 era considerat adult, a venit cam asa 3 adulti si un copil. Din aceasta cauza camera pe care am avut-o a fost duble-large, aproximativ de marimea unei garsoniere. Acolo unde se afla extra-patul era un fel de separeu, ca o mini-camera, iar pe pat, o canapea extinsa, puteau dormi 2 persoane. Ce mi-a mai placut la camera a fost patul matrimonial, foarte, foarte comod si relexant.

Pentru camere nota 10

Hotelul nu a fost departe de plaja, dar pentru ca statiunea este situata pe un deal, cum ar veni, vi se poate parea pentru va trebui sa urcati la intoarcere. Ceea ce mi-a displacut a fost faptul ca trebuia sa urcam si sa coboram un numar de trepte cand doreati sa mergeti la plaja, insa nu e asa de greu pe cat pare.

Plaja nu e la fel de frumoasa ca in Mamaia si nici intrarea in mare nu e ca acolo, insa e foarte multumitoare.

Sezlongurlie de la piscnisa le puteti ocupa din timp, de pe la ora 7 daca nu doriti sa ramaneti fara, insa noi am gasit si dupa, pe la 10, sau dupa ora 3. Iar cu parcarea e o mica problema, insa cei de la hotel au grija sa nu ramneti fara. Noua ni s-a rezolvat rapid.

Cred ca o sa ramaneti foarte multumiti daca mergeti acolo. Eu am incercat sa va dau cat mai multe detalii, sper ca au fost de folos.

Trimis de Jane320 in 13.07.10 17:45:01
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1406 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Jane320); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Coborai din Loby, pentru a ajunge la piscina

meshterul [13.07.10 19:11:21] »

va salut! am o intrebare pentru jane320:

ati ajuns la hotel la ora 10 si cazarea s-a facut imediat adica..pana la 10.30 sa zicem? va intreb ptr ca in august urmeaza sa merg si eu la acest hotel, iar cel de la agentie mi-au spus ca, cazarea nu se face mai devreme de 14.

Jane320 [14.07.10 11:24:38] »

Cazarea a durat in jur de 10 min. -15 maxim

meshterul [15.07.10 09:19:58] »

mda...eu te intrebam de fapt la ce ora s-a facut cazarea..nu in cat timp.

Jane320 [15.07.10 11:28:35] »

Aaaa ... Neatentia mea ....Pai si noi ne intrebam daca se face de la o anumita ora, dar daca ei au camera libera, oricum ea nu se va mai ocupa, e rezervata pentru dumneavoastra. Noi ne-am cazat dimineata si nu a fost nicio problema.

meshterul [15.07.10 11:31:05] »

am inteles acum. multumesc mult pentru raspuns! sper sa ne primeasca mai devreme adica..pe la 10 si sper sa fie o vacanta reusita. mc mult inca o data!!

Jane320, meshterul
Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel: