ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2010
DIN: Iași
ÎNSCRIS: 13.07.10
JUL-2010

ARTICOL ARHIVAT

O vacantza reusita cu putini bani si cu peisaje minunate

Am ales agentia ****** pentru acest an sa mergem cu ei in vacantza. Am platit 753 de euro pt 2 adulti si un copil de aproape 14 pentru hotelul JULIA din Fourka (halkidiki-bratul Kassandra).

Am plecat in data de 2 iulie intr-o vineri cu un microbuz la ora 1130 si am mai luat de pe traseu oameni.

Am ajuns in jurul orei de 19 in bucuresti unde a asteptat in jur de o ora pentru ca cele 5 autocare sa vina si ghizii. Ne-am imbarcat din parcul izvor spre destinatia de halkidiki. In statiune am ajuns la ora 10 si nu pic.

Pana sa ajungem am mai lasat oameni la diverse hoteluri. Cu ocazia aceasta nu va recomand hotelul aristotelis beach care se afla izolat de centrul statiunii. (cam 3 km de fourka).

Vreau sa va anuntz ca programul all inclusive incepe la ora 15 si puteti servi o cafea, un suc si cina care e la ora 19. Ghidul local, Andrei, ne-a recomandat sa mancam la Bella Venezia care se afla sfarsitul statiunii. Aveti grija sa va uitati la nota de plata ca s-ar putea sa va adauge din senin cativa euro la nota de plata. (si painea se plateste chiar daca nu consumati).

Plaja este la cam la 4 minute de hotel si in perioada in care am fost noi era putina lume. Apa era cristalina si curata si calda.

Masa:

- MICUL DEJUN: (in fiecare dimeatza era acelasi) : gem de capsuni, caise, oua fierte, lapte batut, lapte cu ceriale din malai, branza topita, salam

-PRANZ SI CINA: cartofi prajitzi, carofi natur, piure, pilaf, amestec mexican, carne de pui sau de porc sau peste, tocana de vinete, pastai prajite. musaca cu vinete, dovlecel sau vanata cu deasupra carne tocata si un pic de branza rasa, un aluat cu carne tocata

-DESERT DUPA PRANZ: fructe cum ar fi portocale, caise, piersici

-DESERT DUPA CINA: prajituri

-INGHETATA: este de la 12-13

Trimis de raluka1312 in 13.07.10 17:31:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: paralia katerini-ana studious

VIZUALIZĂRI: 4125 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (raluka1312); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 o parte din hotel(cladire reprezinta bucataria)

webmasterXY*
[13.07.10 17:39:59]

@raluka1312, citeste cu atentie:

ATENTIE! referirile pozitive la AGENTII si alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE - altele decat cele recomandate oficial de AmFostAcolo.ro - sunt considerate RECLAMA NEAUTORIZATA si sunt INTERZISE

Este scris cu rosu putin mai jos.

Pentru ca esti noua pe site, de aceasta data doar te atentionez, dar pe viitor incearca sa te conformezi cerintelor acestui site, Multumesc.

ardei
[22.07.10 23:03:14]

Am fost acolo in penultima serie inaimtea rezilierii contractului dintre Rania si Christian Tour. Noi in calitate de early booking am fost dezavantajati de renegocierea contractului la 3 luni de la cumpararea pachetului. Din aceasta afacere a castigat Christian Tour a pierdut Rania si noi ceilalti. Deoarece ei micsoranduise profitul a taiat din caliatea serviciilor prestate. Acesta este si principala cauza a rezilierii contarctului - calitatea slaba a mancarii. La micul dejun pe unde am fost in Grecia nu a existat sa nu fie rosii, branza, minim 2 feluri de masline, mortadela margarina, miere, gemuri, lapte cald cu cacao, cafea, ceai, fulgi, omleta sau oua fierte. La pranz sau seara daca nu erai cu 5 minute mai devreme nu apucai carne de porc in maxim 10 minute se termina si era inlocuita cu macaroane. Locuri la mese nu erau suficiente pentru toata lumea asa ca unii stateau in picioare si vanau o masa libera. Cele 2 sucuri neacidulate erau atat de chimice incat la noi nu ar fi avut acceptul de comercializare dar acolo cine sa verifice (le botezasem Ali Lamaie si Ali Portocala de la Ali Chimicul). Hotelul este unul vechi de 30-40 de ani reconditionat cu camere mai mici decat cele construite in aceesi perioada in zona Neptun, Olimp, Jupiter, Venus, mobila veche, fara termopane. Patul suplimentar era mic ingust scartia si imi trezea copilul din somn cand se misca in somn. Iar datorita economiei sa folosesti acelasi personal si la curatenie si la bucatarie lucrand de la 6 la 22 zi de zi se rasfrange asupra randamentului atat la curatenie cat si la bucatarie.

• Alte impresii din această RUBRICĂJulia Hotel:

• pagină generată în 0.047461986541748 sec