ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2010

Sub orice critică

ARTICOL ARHIVAT
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Evitati hotelul Olympion

Problemele cele mai mari ale hoteluilui sunt baile, intr-o stare deplorabila, cameristele fura tot ce prind, managerul hotelului este foarte nesimtit, hotelul este plin de tantari.

Trimis de keysersoze in 13.07.10 13:25:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: paralia, atena etc

VIZUALIZĂRI: 3799 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (keysersoze); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

webmasterXY*
[13.07.10 13:38:07]

@keysersoze, ar fi foarte utile impresii mai pe larg cu privire la aspectele care te-au nemultumit, pentru a intelege mai bine nota acordata.

Multumesc anticipat!

[13.07.10 14:43:06]

completare la sejurul petrecut la hotelul Olympion: cu doua zile inainte de plecare, ne-au disparut bijuteriile din argint din camera de hotel.

Managerul ne-a spus ca a 2-a zi se rezolva, daca nu se gasesc bijuteriile ne despagubesc.

Bineanteles ca nu s-a rezolvat nimic, a 2-a zi a zis ca nu-l mai intereseaza, sa mergem la politie. Am fost si la politie, unde ni s-a spus ca plangerea nu e valabila daca nu avem timbru fiscal de 20 euro care nu se gasea decat in capitala administrativa a insulei, adica in celalalt capat, asa ca am lasat-o balta.

Micul dejun se servea afara, sub un cort unde era plin de tantari, din aerisirea de la baie la fel, apareau fara oprire tantari.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[13.07.10 16:53:07]

Citat Keysersoze (cel adevarat): "nu cred in Dumnezeu dar mi-e frica de el"!

In alta ordine, matusa mea si mama au stat aici la sfarsit de mai si nu au fost probleme nici cu furturi nici cu altceva, decat cu tantari dar acestia au fost si in Zakynthos si in Pireus si in Lefkada puzderie, fara aparate de combatere a lor esti mancat, noi avem aparatura creme si spray-uri destinate alungarii acestora cat mai departe de noi.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
[13.07.10 20:24:00]

Curios e faptul ca desi bijuteriile erau langa laptop,de laptop nu s-au atins.Femeile care faceau curatenie erau albaneze si nu erau angajatele hotelului,apartineau de o firma specializata.

cupcake*
[13.07.10 22:50:29]

salut,ai fost pe cont propriu?sau prin agentie?suna destul de urat pentru thassos...

[13.07.10 23:11:29]

am fost printr-o agentie.ghida a fost destul de draguta,a venit cu noi la politie si a tradus pentru noi dar cam atat.sa nu ma intelegeti gresit,insula e super,dar evitati hotelul Olympion.

ami2010
[05.08.10 11:14:42]

Am fost si noi in iulie- august 2009 la acelasi hotel si nu am avut probleme de genu...Chiar lasam bani si telefoane si nu au disparut. Conditiile au fost oki... avand in vedere ca hotelul are 2 stele, chiar curat (am si poze) depinde poate in ce camera ati nimerit. Noi am fost multumiti, avand in vedere banii pe care i-am platit pt aceast sejur. Intradevar erau multi tantari, noi am avut pastile si spray si am supravietuit

andu_i
[05.10.10 03:20:15]

Cred ca esti putin ghinionist (a!!!) cred ca au mai fost si altii, dar raportul calitate pret servicii, pentru un hotel de 2 stele este super! noua nu ni s-a intamplat asa ceva!

am lasat diverse in camere, dar am gasit totul asa cum au fost puse!

imi pare rau pentru tine, dar incearca sa vezi si partea frumoasa a vacantei!

de ce va duceti cu bijuterii in vacanta dupa voi? nu iti tin socoteala, dar totusi cand mergi la mare, trebuie sa ai toata casa dupa tine?

sandu.53
[05.10.10 08:41:03]

pacat de ce vi s-a intamplat cu furtul bijuteriilor dar din cate citesc ceilalti au fost totusi multumiti de hotel mai ales ca are doar 2 stele...

andorache
[23.05.12 17:42:50]

Imi pare foarte rau pentru cele intamplate. La acelasi hotel am stat si eu in urma cu cativa ani si am fost destul de multumiti. Chiar aveam in camera un seif, care era pozitionat in sifonier, si am lasat acolo banii si pasapoartele. A fost primul meu concediu in Grecia si pe langa faptul ca m-am indragostit de insulele grecesti, am invatat ca cel mai bine este sa imi iau sejur fara mic dejun!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]

ami2010, andorache, andu_i, cupcake*, ionescunic, keysersoze, sandu.53