La pas prin Cetatea Neamțului

Avatar Tempo
DIN Pitesti
înscris/ă în 05.06.08
MAY-2010

O locatie de vizitat care nu trebuie ratata

M-am bucurat foarte mult in luna mai anul acesta cand am fost sa vizitez din nou Cetatea Neamtului dupa vreo 5 ani.

Drumul impecabil pana acolo. Dupa ce am urcat pe jos vreo 15 minute la pas lenes de admiratie a naturii, am fost placut impresionata de cum arata dupa restaurare. Intr-adevar simti istoria vremurilor trecute si te trec fiorii de peisajul superb care ti se infatiseaza dupa maretele ziduri ale cetatii.

M-am bucurat ca ne putem lauda cu inca o cetate care poate concura, ca si amenajare, cu cele de afara.

O recomand tuturor celor aflati in circuit in tara ca si locatie de vizitat.

Impresii încărcate de Tempo in 13.07.2010 11:43:08

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Tempo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1000 PMA (din 3 voturi) nota2