ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2010
    DIN: galati
    ÎNSCRIS: 21.07.09
    JUL-2010

ARTICOL ARHIVAT

Al doilea an la Miramar - sigur mergem si in 2011!

Ne-am intors sambata, 10 iulie, de la Miramar.

Am mers si anul trecut si de vom avea bani vom merge si anul viitor!

Este locul ideal pentru noi... plaja aproape, paza in toate colturile complexului (fetita noastra de 6 ani statea in parc cat noi eram in camera, fara sa imi fac grija ca dispare undeva),

mancare mai mult decat ok - sa fii carcotas sa gasesti ceva defect la capitolul asta;

zicea cineva mai jos ca nu ai ce alege la micul dejun: pai numai la capitolul lapte, iaurt cu cereale, musli - aveai: fructe uscate, mezi de seminte crude, stafide, nuca de cocos, naut prajit, fulgi integrali simpli, fulgi integrali cu fructe uscate, fulgi de proumb, alune maruntite, gemuri de cateva feluri, boluri cu 2 feluri de miere de albine (inclusiv la pliculet), iaurt simplu si cu fructe, lapte cald si rece, omlete simple si cu adaosuri: ciuperci, sunca, cascaval, sandwich la cuptor cu sunca si cascaval (gen pizza), oua fierte, prajite ochiuri, branzeturi vreo 7-8 feluri, sunca si salamuri vreo 5 feluri, legume rosii, castraveti, ardei, ceapa, masline, cornuri cu branza, gem, simple, cozonac, madlene, paine vreo 5 feluri - neagra, alba, japoneze, crocanta... la capitolul lapte cald: lapte cu musli (care nu avea deloc zahar cum zicea cineva mai jos), lapte cu macaroane si cu orez... dupa parerea mea mai mult decat ai putea manca intr-o luna de stat acolo!

Pranzul si cina nu mai zic: mancaruri gatite gen: carne cu sos de ceapa, carne cu mazare, fasole verde sau uscata, musacale, legume cu sos de toate felurile (vinete cu sos de cascaval, conopida, brocoli, varza de bruxelle), sote-uri de legume, gratare sau carne la cuptor, peste pane, la gratar sau prajit... multe legume gen salate: morcov ras, varza alba si rosie, fasole verde si uscata, salata orientala de cartofi, ceapa rosie si alba, porumb, castraveti cruzi si murati, rosii, salata de muraturi conopida, gogosari, ceapa verde, marar maruntit si patrunjel, ardei copti murati sau proaspeti, dressing-uri de iaurt sau maioneza, ketchup... garnituri orez, cartofi prajiti sau la cuptor, piure sau natur; la kids food: snitele de pui, piftelute de cartofi, peste pane... ciorbe: cate una pe zi de pui, porc sau vita si o supa crema de legume; dulciurile sunt din plin, acelasi gust la toate gen cofetarie, sarlote, compoturi (visine, capsuni, caise, piersici), checuri, inghetata de toate culorile, fructele de toate felurile: mere, caise, piersici, nectarine, banane, kiwi, portocale; cafea cu si fara cofeina, capucino;

bere numai buna de baut cateva pahare pe zi, vin alb si rosu, cocteiluri si vodka, rom... sucuri acidulate si neacidulate!

Fata de anul trecut plusurile sunt: sezlonguri fara plata pe plaja (insa romanii rezervau cu noaptea in cap locurile - asa ca noi am stat pe nisip la vreo 30 metri distanta de sezlonguri (unde era liber liber) ; leagane si cateva cataratori pentru copii, restaurantul cu specif italian, animatia super.

Apa a fost superba, calda, cu valuri si fara, fara pic de alge sau mizerie, clara si curata; cand vremea a fost inchisa piscina interioara era deschisa.

In rest traiasca patronul si felicitari! Nu am mers in alta parte in Bulgaria, nu stiu cum este in alt loc, nu fac comparatie cu nimic din Bulgaria sau alta tara... doar intre Romania si Bulgaria... si scuze... dar mai avem multi zeci de ani pana acolo!!! Merita fiecare banut dat!

Concediu placut celor ce merg aici!

Trimis de claudia_a* in 12.07.10 10:57:29

VIZUALIZĂRI: 2279 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (claudia_a*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

pepsi70ro
    [12.07.10 11:24:39]

Ce-i drept ai cam avut curaj sa lasi fetita singura in parc. La 6 ani se poate intampla orice. Eu cred ca n-as avea curajul asta.

mmierla
    [12.07.10 14:20:27]

Buna , din poza nu se poate localiza ... Poti sa imi spui in ce loc este restaurantul cu specific italian ?

claudia_a*AUTOR REVIEW
    [12.07.10 14:28:10]

Cunosti Miramarul? ai mai fost? este in locul terasei, snack-ului, unde in cursul zilei dimineata si la pranz se servesc food-urile... chiar la iesirea din complex pe plaja, in partea dreapta!

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [12.07.10 14:30:28]

Nu stiu ce sa mai cred, e bine sau e rau, ieri am citit un rev al unui om care a zis ca da nota 6 pentru masa dar puncteaza cu 37. 5 adica pe fata, azi citesc rev de fata cu 100% la masa si nota generala mare peste 95%, daca nu as fi stat aici la Miramar doi ani la rand ce puteam crede? ca e ceva nasol rau de tot, cu toate astea sunt convins ca e unul din cele mai bune locuri din Bulgaria care are si el minusurile lui insa mult mai reduse ca la alte hoteluri.

Felicitari pentru vacanta frumoasa si pentru review care emana numai lucruri pozitive.

mmierla
    [12.07.10 14:33:33]

Am fost anul trecut si a fost excelent. Mersi de raspuns.

claudia_a*AUTOR REVIEW
    [12.07.10 14:50:08]

De asta m-am hotarat si eu sa impartasesc iar parerea... postarea cu nota 6 mi s-a parut lipsita de temei...am 2 zile de cand m-am intors si spun cu mana pe inima ca este exact cum am descris... oricat ai fi de pretentios, poti gasi fara nici un pic de probleme, multeeeee legume, salate, fructe, gratar si garnituri... deci nu poti spune ca nu ai ce manca! Este ori o minciuna, ori o stramba, ori pur si simplu rea intentie!

Eram intr-o seara pe senzlong in fata complexului si a iesit un grup de vreo 6 romani, dintre care unul nemultumit rau... ca nu a mancat mai mult de 10 lei ... ca la orice carciuma gasesti mancareaasta!! Noi ne-am intrebat ce cauta acolo? ce credea ca gaseste? mancarea e acceasi peste tot... o poti cumpara sau te poti servi la all inclusiv!

Poate isi inchipuia ca va fi numai caviar si salam de Sibiu... desi chiar si asa tot trebuia sa manance niste fructe, legume, garnituri... care nu pot fi altele decat cele clasice...

Deci carcotasi exista si vor fi mereu!

O fi oare cel de pe plaja?! Oricum daca este el... ii spun ca voia sa isi spuna pucntul de vedere cam zgomotos; nu era cazul sa auda toata plaja... si oricum atitudinea sta e specifica unor (din pacate multi) romani veniti in all inclusiv si cu figuri!

Ca in orice relatie (inclusiv) comerciala trebuie sa dai si sa primesti... deci primesti all inclusiv, curatenie, respect, liniste... trebuie sa dai respect, liniste, bun simt!

Cristina3
    [16.07.10 10:57:17]

Pentru cei care au stat in camera standard side sea view, poate cineva sa-mi spuna daca sofa este extensibila sau nu ? Daca nu este extensibila, poate dormi un copil de 6 - 10 ani pe aceasta sofa ?

Multumesc

Cristina

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [16.07.10 11:03:07]

Cred ca , camerele standard sunt numai cu fata la parcare si sunt foarte putine cam 20-25 , restul sunt duble superior , toate cele cu sea side view sau direct sea view su au ceva extensibil in care pot sa dorm si eu.

claudia_a*, Cristina3, ionescunic, mmierla
    Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: