ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2010
ÎNSCRIS: 10.07.10
JUN-2010
single

Exceptional

Salut iubitori ai Greciei! Si eu am fost acolo, abia m-am inapoiat in tara si vreau sa ma intorc acolo cat mai curand.

A fost cel mei frumos concediu din viata mea.

Am stat la vila "Crystal Aura" doua sejururi in perioada 23 iunie-7iulie 2010 si m-am simtit minunat acolo.

Patronul vilei, dl. Gregory (Gregorios), e un om deosebit, nu stie decat cateva cuvinte in limba engleza, dar ne-am inteles grozav.

Le-am facut poze si lui si sotiei lui si o sa le postez dupa ce le descarc. Sa nu uit, au o catelusa cu doi pui adorabili.

Totul a fost extraordinar. Sunt fericita ca am ales aceasta vila pentru ca am avut conditii net superioare celor din alte vile la care am fost cazata in anii precedenti.

Trimis de danai9 in 10.07.10 09:02:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Tot in Paralia Katerini, la late vile

VIZUALIZĂRI: 3250 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danai9); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Mica bucatarie, suficienta pentru cei care nu merg in concediu sa se " indoape"

amfost16
    [10.07.10 09:50:02]

se pare ca ai reusit sa gasesti o locatie minunata in Paralia, dupa poze se pare ca e si mai noua asa ca merita efortul...

[10.07.10 10:35:51]

Merita pe deplin, crede-ma ! Totul a fost la superlativ.

sbacau
    [10.07.10 10:50:13]

nu te supara, dar ce-a fost asa "exceptional"? Vad din fotografii (pentru ca ne-ai lipsit de detalii scrise) ca sunt absolut aceleasi conditii ca la marea majoritate a vilelor din PK. Deci?

Cam pe unde era situata vila? Cat faceai pana la plaja, in dreptul bisericii de exemplu?

[10.07.10 11:23:08]

Pai de ce era sa merg la plaja in dreptul bisericii? Plaja e suficient de lunga sa nu stai in aglomeratie, iar putina miscare nu strica nimanui, dimpotriva. Poate dupa ce vei sta cativa ani pe la alte vile, vei vedea diferenta intre acelea si Crystal Aura. Nu te supara, dar mie mi-a placut enorm de mult acolo. E dreptul meu sa am aceasta parere... nu-i asa ?

[10.07.10 11:25:44]

Vila e situata in zoua noua a statiunii, o zona linistita, la intrarea in Paralia Katerini dinspre Salonic. Aveam de mers doar 500 m pana la plaja. Mie imi place sa fac miscare, asa ca nu m-a deranjat asta, dimpotriva.

[10.07.10 16:29:37]

Spre deosebire de majoritatea vilelor, la vila Crystal Aura curatenia e la mare pret, drept pentru care la fiecare 3-4 zile se face curatenie in camere, ti se goleste si cosul de gunoi daca ai uitat cumva sa-l golesti. A fost prima vila la care am avut uscator de par, prosoape, sapun, detergent de vase, burete de vase, prosoape de bucatarie, pungi de gunoi, hartie igienica. La celelalte, daca nu ti-ai dus de acasa, trebuia sa mergi sa cumperi.

[10.07.10 16:41:04]

In holul hotelului se afla la dispozitia turistilor un calculator conectat la internet( in permanenta deschis), asa ca poti comunica pe Yahoo mesenger, MSN, Skype, cu oricine doresti. Acest lucru e minunat pentru ca te scuteste de plata unei facturi telefonice "grase" si nu e nevoie sa-ti limitezi conversatiile. De asemenea, poti accesa orice site favorit fara nici un fel de restrictii. Vila are si conexiune Wireless in toate camerele, asa ca puteti sa va folositi laptopurile in camere, in holuri si chiar pe terasa piscinei.

[10.07.10 17:05:21]

Camera pe care am avut-o era foarte spatioasa, de vreo 25 mp si era situata spre intrare, deasupra piscinei si a terasei de la piscina. Baia, la fel de spatioasa, de vreo 5 mp, cu geam de aerisire ( spre deosebire de celelalte vile unde nu exista asa ceva si te sufocai cand faceai un dus). Balconul , de circa 6 mp era dotat cu masa de terasa si cu scaune asemanatoare celor de la piscina.

[16.07.10 21:30:34]

Intrucat am fost incantata de serviciile oferite si de ospitalitatea gazdelor ma reintorc in aceeasi locatie in a doua jumatate a lunii august 2010, tot pentru un sejur dublu.

[05.09.10 15:42:09]

M-am intors recent din al doilea sejur dublu si sunt la fel de incantata de serviciile oferite si de gazde. Va recomand cu caldura aceasta vila.

tzuchi_dada
    [01.04.11 23:35:27]

Imi poti da te rog niste date de contact de la aceasta vila? As vrea tare mult sa mergem la vara dar tot caut si nu gasesc decat oferte de la agentii cu transport inclus iar noi vrem sa mergem cu masina.

Voi cum ati ajuns acolo, tot prin agentie?

[02.04.11 06:58:13]

Nu poti contacta direct patronul pentru ca are contract cu agentia de turism. Dar nu te agita... eu am vrut sa merg din 10 iunie si nu mai erau locuri decat din iulie, asta se intampla prin 12-13 martie, asa ca voi merge in Olympic Beach la vila Helen. E foarte aproape, vreo cinci kilometri. Poate vii si tu acolo. Contacteaza agentia .........edit WM...........din Cluj la adresa ...........edit Wm............ Poti opta pentru transport individual.

Voi merge totusi la Vila Crystal Aura sa-i vizitez pe prietenii mei: Iannis-patronul si pe parintii lui: d-na Froso si dl. Gregory.

[02.04.11 07:10:47]

@danai9 mai jos scrie cu rosu pentru toata lumea, ca reclama la agentii facuta de useri este interzisa pe site, aceste date se pot trimite prin mesaje private!

danai9, sbacau, tzuchi_dada
    Alte impresii din această RUBRICĂVilla Crystal Aura: