ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2010
ÎNSCRIS: 29.04.09
JUN-2010

ARTICOL ARHIVAT

Al doilea an la Miramar - 8 zile au fost putine

A fost al doilea an cand am fost la Miramar.

Voi completa doar prezentarea de anul trecut.

Doar plusuri din partea mea. Am fost sase familii, 18 persoane. Un plus pentru animatori care au invatat limba romana, putin, dar au invatat de la noi. Si multe alte jocuri decat anul trecut, plus coctail party zilnic. Aveau o zi libera pe saptamana, dar in acea zi ramaneau macar doi animatori sa puna muzica si chiar sa organizeze ceva jocuri.

Mancarea a avut un plus pentru aparitia restaurantului cu specific italian. Eu am mancat fructe de mare si vitel, iar sotia rulada de ton si medalion de porc, iar copilul pui cu sos picant si cartofi, totul super. Prietenii au comandat carpacio sau caprese si s-au cam fript deoarece nu stiau ce mananca.

Intr-o seara am mancat fasole cu ciolan (de fapt piept de porc) afumat, o minunatie. O recomand tuturor. In alta zi am mancat ton la gratar. Am avut niste priteni care nu au crezut ca tonul nu este atat de mare. Il stiau doar din conserva.

Spectacolele de seara s-au imbunatatit prin discoteca de dupa in care DJ-ul iti punea ce muzica vroiai, inclusiv romaneasca. Am tras un chef intr-o seara cu animatorii pe muzica romaneasca si bulgareasca de a rasunat Miramarul. Aveau inclusiv Bingo.

Alt plus: sezlongurile de la plaja erau gratis.

Alt plus: am vorbit cu directoarea comerciala (miss Zaneva) si cu directorul general (nu stiu cum il cheama dar il veti vedea zilnic la spectacole dar si la masa) ca nu sunt ziare in limba romana si nu exista decat un post TV in limba romana. A doua zi au bagat Antena 2 si mi-au promis ca vor aduce si ziare romanesti.

Pentru cine mai are intrebari despre Miramar sa nu ezite.

Pentru noi cele sase familii care am fost anul acesta (dintre care trei am fost si anul trecut) a fost un sejur super.

Trimis de eugen in 08.07.10 14:02:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2207 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eugen); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 6 voturi)

mmierla
[08.07.10 15:12:19]

Ma bucur sa aud de bine de Miramar, si ca v-ati simtit bine. Mai ca imi pare rau ca n-am fost si anul asta...

magdalena
[08.07.10 17:19:08]

Vad ca romanii se simt bine aici, e un hotel care si-a mentinut stafeta si incearca chiar sa se ridice...

doctorul45
[08.07.10 22:46:28]

Este cel mai bun hotel de pe litoralul bularesc la care am stat. Are picine excelente, salvamari proprii pe plaja, sezlongurile la piscina ajung pentru toti, barmanii isi fac treaba bine.

Siguranta deplina in hotel si la parcare. Parcare suficienta.

Despre mincare au punctat toti fbine. Distanta mica intre plaja si hotel reprezinta un mare avantaj pt familiile cu copii mici.

De asemeni si noi am simtit grija managerilor pt ca sa nu existe nemultumiri. Si noi am fost de 2 ori ultima data anul acesta de 1mai si totul a fost ok.

Inclusiv ag. de turism recomanda acest hotel ca unul fbun la care mergi la sigur si te intorci acasa numai cu cuvinte de lauda, ...

[09.07.10 16:03:03]

Voi merge impreuna cu familia la Miramar, in august.

Ar fi trebuit sa plecam astazi dar vremea este nefavorabila asa ca am modificat rezervarile pentru 07 August.

Am facut rezervarile direct la hotel si am fost surprinsa de flexibilitatea si amabilitatea celor de acolo.

Nu am avut probleme sa schimb rezervarea, ba mai mult, afland ca in august este ziua sotului meu deja se gandesc sa pregateasca o pretrecere surpriza.

Cred ca ne vom simti foarte bine si review-urile voastre ma incurajeaza sa cred asta.

Deocamdata nu am ce sa le reprosez.

Toate cele bune,

Cristina

webmasterXY*
[09.07.10 16:17:34]

@Cristina3, la intoarcere in functie de timpul liber te asteptam cu impresii proaspete de la acest hotel. Vacanta placuta!

[14.07.10 16:27:24]

cristina3

daca se poate, as dori sa stiu costul sejurului (bineinteles nr nopti si persoane) in conditiile in care ati rezervat direct la hotel? multumesc

dorim si noi sa mergem la sfarsitul lui august, m-ar ajuta mult aceste informatii pentru a ne organiza acum.

[14.07.10 17:00:36]

dl eugen

si noi am fost in 2009 la Miramar.

Va rog spuneti-ne: orarul de masa este acelasi ca in 2009?

Sa inteleg ca Snack-ul de langa plaja, are in continuare program 12- 15 -cu gratare, pizza si apoi 15-17 numai sendwiciuri si prajiturele? si langa este localul cu specific italian?

Sortimentele de prajituri sunt tot atat de multe ca in 2009? (rulade cu gem, tarte cu fructe?)

Va multumesc anticipat.

[14.07.10 17:10:11]

Claudia_m, noi am rezervat 4 nopti / 5 zile, 2 adulti + copil de 6 ani, pentru perioada 09 - 13.07. Pentru ca am platit 50 % avans am beneficiat de un discount ( early booking ) de 10 %, astfel incat costul total a fost 475 euro.

Datorita conditiilor meteo, am modificat rezervarea ptr 07 - 11.08.2010. Nu ma costa decat 30 euro in plus fata de cei 475 euro.

Ei mi-au spus ca au pastrat discountul de 10 % pentru ca am platit 50 % pana la 31 Mai.

Prin agentie ( nu stiu daca pot nominaliza ) m-ar fi costat 574 euro pentru perioada initiala si 591 euro pentru perioada din august.

Sper ca te-am putut ajuta.

[14.07.10 21:08:02]

Cristina3

multumesc foarte mult, va dorim zile frumoase si sedere placuta. Asteptam impresii !!

eugenAUTOR REVIEW
[14.07.10 21:32:22]

Claudia,

Este la fel ca si in 2009. Terasa unde se mananca produsele de la gratar, seara, se transforma in restaurant italian, cu fete de mese, cu peretii din plastic lasati jos.

O sa incerc sa pun ceva poze cu terasa amenajata pentru italian.

Sper sa aveti vreme frumoasa, ca in rest nu va plictisiti:

la etaj, deasupra receptiei aveti si internet si biliard.

Eugen

mathilda
[18.07.10 12:38:21]

salut!

hotelul se afla pe plaja sau la departare?? cit tre' de mers pina la mare??

eugenAUTOR REVIEW
[18.07.10 14:16:56]

Depinde in care pavilion stai.

Daca esti in cel principal cam 50m, daca esti in cele de langa piscina cam 10m. Sunt si camere cu vedere la mare din care iesi direct pe plaja. Asa ca....

[03.08.10 19:26:37]

Buna Eugen,

Spune-mi, te rog, in restaurantul cu specific italian, bauturile sunt gratuite? (in regim all inclusive) Daca doresti altceva exista un meniu de bauturi (contra cost) din care sa poti comanda?

Te intreb pentru ca vom sarbatori ziua sotului meu si am rezervat masa in restaurantul cu specific italian (din dorinta de a sta afara, sper sa nu murim de cald) si as fi vrut sa stiu daca putem comanda un vin mai bun, un wishkey, etc.

Multumesc pentru atentie.

Cristina

webmasterXY*
[03.08.10 19:29:38]

@Cristina3 şi @all

Nu mai da(ţi) enter după fiecare rând, programul le aeriseşte din oficiu. Mulţumesc.

[24.08.10 14:01:16]

Buna! si eu am fost anul acesta la Miramar si m-am simtit foarte bine. Personalul este foarte ospitalier si dragut. Imi poti spune te rog daca ai gasit aceelasi personal ca si anul trecut? ... MULTUMESC .

[14.02.11 21:55:52]

Da, si eu am facut rezervarea pentru iulie 2011 tot direct la hotel, am dat tot de miss Naceva (pe contul lor de Skype), care este nemaipomenit de amabila, am facut chatting cu ea aproape zilnic pana am rezolvat cu rezervarea. Extrem de amabila. Nu prea am intalnit atata amabilitate pe la noi... si imi pare rau. Deja prima impresie (cea virtuala) despre acest hotel a fost foarte buna. Cand ma intorc, o sa va povestesc...

[19.02.11 21:50:17]

Alina M in ce perioada pleci si cat a costat sejurul?

[21.02.11 19:03:38]

@ iulya:

draga Iulia, plec in 3.07-9.07,2 adulti si un copil sub 13 ani, camera dubla standard cu vedere laterala la mare, am platit 612 euro (bineinteles, transportul nu este inclus...)

[27.02.11 20:26:30]

si plata cum ai facut-o? pe 6 nopti si 7 zile... si eu vreau sa merg tot in perioada asta da-mi detalii te rog

[28.02.11 00:55:52]

Iulia, ma poti contacta la alinamina1[@]yahoo.com si o sa-ti dau detalii.

[28.02.11 11:19:45]

Contul "Alina M" a fost inchis definitiv (prin banare la cerere), la solicitarea detinatorului.

claudia_m, Cristina3, doctorul45, eugen, iulya*, magdalena, mathilda, mmierla
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: