ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2010
    DIN: bucuresti
    ÎNSCRIS: 21.06.10
    JUN-2010
    2 AD. + 2 COPII

Revin cu drag ...si la anul !!!

Nu stiu altii cum sunt insa eu... nu ma las convinsa atat de usor incat sa renunt la un concediu doar pentru ca X sau Y nu s-a simtit bine...

Si... tare bine am facut...

Am plecat spre Turcia incantati si nerabdatori... Drumul prin Bulgaria... brrr... sinistru si... rapid...

Inca de la vama, cand intri in Turcia ai senzatia ca... e o alta lume... cel putin asta am simtit eu... Dar sa nu va plictissc cu drumul si sa ajungem la hotel, caci el este "eroul principal"...

Am ajuns in jur de ora 11, oo si ne-am dus la receptie sa ii informam ca am sosit chiar daca eram programati la 14, 00. Au fost foarte amabili, ne-am inteles super cu ei (poate si pentru faptul ca vorbeam... engleza) si am plecat spre Kusadasi, urmand sa revenim dupa ora 14, 00.

Ne-am reintors, la receptie acelasi domn amabil, cu care am glumit si care imediat ne-a inmanat cardurile... Bagajele au fost duse la etaj... am luat camera in primire si... fara repros. Chiar asteptam (paranoia si unele impresii citite pe aici) sa se intample ceva... dar nu s-a intamplat nimic...

Camera spatioasa, curata, dusul la fel... prosoapele albe, ca noi, repet fara cuvinte...

Am coborat la plaja si... stiti ceva... am incetat sa ma uit si sa caut ceea ce altii inaintea mea vazusera!!!

Sunt de acord cu ceea ce Oto, sau nu mai tin minte sigur cum il chema pe domnul care nu mai dorea sa-i vada sau sa-i intalnesca pe conationalii nostri... nici eu insa asta nu m-a impiedicat sa mi petrec concediul frumos... concentrandu-ma pe partile frumoase si bune ale acestuia...

Seara undeva pe terasa de langa receptie era un domn ce canta la chiatara... superb... in interior un alt domn canta la pian... melodii ce ti "mergeau" la suflet... oare nimeni nu i-a auzit? ! ? Poate ca nu fiind prea preocupati sa caute si sa gaseasca minusuri...

La fel si nenea (ca domn nu-i pot spune) care astepta "disperat" (scuze dar asta a fost impresia ce mi-a lasat-o) sa se termine cartotii din tava pentru... a poza tava goala!!! Trist! Imediat erau umplute nenea... asta in cazul in care a ti fi avut curiozitatea sa... asteptati...

Mancare era... cine spune ca nu... sa fie sanatos... dar minte... scuze din nou...

Dimineata era cereale de 3 feluri cu lapte, panckes-uri cu cel putin 3-4 feluri de gem, oua fierte de la 3 la 5 minute, omlete ce ti le pregateau pe loc, vreo 3 feluri de aperitive pe baza de ou, 10 feluri de croisante, mimi pateuri dulci, cu masline, cu gemuri, cu stafide... si ma rog mai erau o groaza de chestii dar deja as scrie prea mult... doar intreb: TU stimate turist ce mananci frate acasa la tine dimineata???

Dupa amiaza, cel putin cand am fost eu nu a existat sa nu fie cel putin 3 feluri de carne!!! Si o groaza de chestii specifice lor... dulciuri nu mai spun... Dar ma rog... la fel, intrebarea revine: TU draga turist ce mananci acasa, la pranz? ! ?

Masa de seara, pe care noi o serveam dupa ora 20, 30, la fel mie m i s-a parut super indestulatoare (ce aiurea suna!! ) carne sub diferite forme preparata... a fost si kebap din carne de oaie si pui rotisati... si pulpe si... Doamne fereste sa spui ca nu ai avut ce manca!!! Stateau bucatarii turci si se uitau si la tavi si credeti ma ca nu trecea mai mult de 5-7 minute pana nu le umpleau... numai ca oamenii "disperati" faceau cozi... imediat dupa se gasea mancare... din abundenta dar deh... fara coada... nu-i placere... la roman...

Pentru mine a fost super... imi plac salatele si a fost perfect... rucola cu iaurt... delicioasa... cand nu era... o preparam singura...

Si dupa fiecare masa... pepene... iar prostia cu... nu erau fructe... sa ma ierte Dumnezeu... cand au fost cirese... luau de parca nu mai vazusera si... le-au lasat in farfuri... trist...

Asa si cu dulciurile... umpleau farfuriile si... le lasau neatinse... Acum ce mai spuneti domnilor... de ce nu a ti facut poze???

Echipa de animatori... super... munceau tinerii aceia de dimineata pana seara... cinste lor ca erau tot timpul cu zambetul pe buze!!!

Am facut si aqua gym, si lectii de dans am luat, si aerobic si tae bo am facut... daca vroiai credeti-ma ca nu aveai timp de stat la plaja... important este sa vezi partea buna a lucrurilor... parerea mea...

M-am imprietenit cu ei si nu exista sa nu vorbim de cate ori ne intalneam si... i-am incurajat pentru ca din pacate aveau nevoie...

Am vorbit si cu managerul spaniol... si cu tipul de la spa si cu... femeia ce mi facea curat in camera...

Toti lucrau si eu ma distram... si am apreciat efortul...

Chiar daca mai au mici scapari... chiar daca plaja nu-i perfecta (dar noi... sau ma rog nenea astia cu lanturi de aur la gat de stau cocosati... o murdaresc) chiar daca bauturile nu's calitate extra, chiar daca paharele nu's de sticla (si auzeam ca se spala nu stiu cum -sa fim seriosi nu risca ei sa se imbolnaveasca o multime de turisti... hmmmm)... chiar daca mai asteptai un lift... un prosop... ceva... eu revin, obsedant, cu intrebarea mea: CE ASTEPTATI DE LA UN CONCEDIU? ! ? DISTRACTIE SAU... NOD IN PAPURA? ! ?

Poate ca am fost o norocosa sau poate ca... stiu sa ma distrez???

Astept... replici...

Trimis de kouklakys* in 06.07.10 14:52:29

VIZUALIZĂRI: 2563 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kouklakys*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 piticu' meu ..sef la miniparadis!!

presario [06.07.10 15:05:07] »

Replica mea este = Bravo !

Miss Butterfly [06.07.10 15:09:46] »

O singura reactie: FELICITARI atat pentru review, cat si pentru felul tau de a fi (ma bucur ca ai avut o vacanta reusita si ca ai reusit sa te distrezi in pofida tuturor 'minusurilor' mentionate de altii). Bravo!

[later edit]: Chiar ma intrebam zilele astea ce se intampla de majoritatea impresiilor referitoare la resorturile din Turcia si Bulgaria sunt negative; criza-criza (tot se da vina pe ea) , dar chiar asa... sa se fi 'prabusit' mai toate lanturile hoteliere? Sa fi scazut calitatea serviciilor brusc atat la hotelurile mai modeste cat si la cele ce apartin lanturilor hoteliere de lux?!? Sau poate ca romanul devine din ce in ce mai critic si mai carcotas?!? Acum inteleg ca ATITUDINEA este unul dintre factorii care fac diferenta.

sbacau [06.07.10 15:29:06] »

rw cu informatii utile, daca esti atent sa citesti printre reprosurile adresate altora; parerea mea: ti-ar fi iesit si mai bine daca nu erai pusa pe contre cu..."nenea"; si multe puncte de suspensie si scuzeee cat cuprinde.

Dar ca si concluzie, te-am votat cu maxim, ca meriti.

carmenplesa1977 [06.07.10 15:40:56] »

FOARTE TARE! NOTA 10 pentru review, ai fost putin acida si asta mi-a placut fff mult!

Sunt intr-un totul deacord cu tine..... asta este uitam unde ne-am nascut si ce mancam pe acasa .

Cel mai simplu este sa-i criticam pe altii si sa nu fim obiectivi. As dori sa stiu daca pretul sejurului este trecut pentru o singura persoana, ca altfel pare suspect de ieftin ?

Este prima iesire in Turcia?

alinutzza140* [06.07.10 16:14:00] »

TU stimate turist ce mananci frate acasa la tine dimineata???

Tare intrebarea. Poate ai fost un pic cam acida ,dar cred ca ai avut motivele tale.

ionescunic [06.07.10 16:39:20] »

Corect [si] felicitari pentru primul review, si pentru vacanta voastra frumoasa, SB si cu ajutorul meu si nu pot spune ca nu sunt de acord cu Sbacau, cam multe... si incearca pe viitor sa nu contrezi autorul ci doar parerea, pentru ca asa e mai frumos. Si eu sunt la fel ca tine cand plec undeva in concediu, caut frumosul mai intai, caut sa ma simt cat mai bine si las toate problemele in alta parte, eventual la granita.

Cum s-au simtit copilasii? mai vroiau acasa la sfarsitul concediului?

Cris [06.07.10 16:40:23] »

Nici eu nu pot avea decat aceeasi replica: felicitari pt review si pt felul in care privesti lucrurile.

daniarim [06.07.10 20:32:29] »

se vede ca lucrati la agentii de turism, sunteti disperati ca va pierdeti clientii la acest hotel

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [06.07.10 20:40:05] »

Hahahaha, tin sa te anunt ca dupa 15 iulie la CDC nu mai primesc romani.

Probabil ca a fost iures mare anul asta pe acolo.

In rest acuzi fara nici o acoperire. Pana una alta @kouklakys a pus poze in care apare inclusiv ea , dar tu nu ai pus nici o poza .

Ti-ar place sa te acuz si eu ca ai interese pe litoralul nostru si il ponegresti pe cel turcesc ca sa nu mai mearga lumea acolo ???

marcy74 [06.07.10 20:44:27] »

Gura ta adevar graieste stimate turist.Bravo!

daniarim [06.07.10 20:45:54] »

o reactie de asteptat...

tilinka [06.07.10 21:28:33] »

Am senzatia ca te-ai fi simtit bine si la patru stele pentru ca stii sa te simti bine oriunde Kuky!

Pt Daniarim: cam asta inseamna bufet suedez draga mea sa impingi tava! ) sau voiai sa fii servita la masa?

doina [06.07.10 22:43:22] »

Asteptam cu nerabdare un asemenea rw, felicitari si mii de multumiri; eram pe punctul de a schimba biletele, mai asteptam un rw din aceasta serie si iata ca norocul meu ai fost tu.

MULTUMESC, ai puncte si de la mine. Dar, totusi, stii ceva despre faptul ca nu mai primesc turisti romani (eu plec pe 21 august) ?

tudi* [06.07.10 22:48:09] »

Am fost si eu in anul 2009 cu familia, am avut un concediu extraordinar si poate datorita faptului ca erau putini romani.

Vreau sa spun ca ai dreptate in totalitate, romanii sunt nascuti nemultumiti paradoxal conditiile de la noi fiind deplorabile.

Aceleasi neajunsuri vis a vis de conationalii nostrii le-am constatat si noi in concediile petrecute in Turcia, concluzia fiind aceea ca daca vrei sa ai un concediu linistit este bine sa-ti alegi un hotel unde sunt romani cat mai putini, neamurile proaste cu lanturi de aur la gat fiind cele care aplica emblema Romaniei in afara granitei.

Pentru toti cei care citesc aceste randuri va rugam sa va exprimati concluziile pe acest site pentru a ne feri de locurile unde vin conationali certati cu bunul simt, pentru ca, nu-i asa, omul incearca in concediu sa se simta bine si sa-si incarce bateriile si nu sa asiste la fitele acestor conationali.

georgiana [06.07.10 23:01:46] »

Felicitari pentru review!mi-a placut.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [06.07.10 23:07:15] »

@doina stiu cateva persoane care trebuiau sa plece saptamana viitoare si i-au mutat la Paloma Pasha.

Deasemenea mai stiu pe cineva care avea sejur din 1 sept. si a fost anuntat azi la fel ca-i schimba hotelul tot pe Paloma Pasha cu acelasi motiv care mie mi se pare hilar si de ce nu chiar xenofob.

Cel mai bine este sa iei maine legatura cu agentia care ti-a vandut biletele sa vezi care este treaba, sa nu te trezesti in august ca nu mai poti merge la CDC si nici alt hotel bun nu mai ai de unde sa alegi (cum s-a intamplat cu cei care aveau rezervari la Duni).

doina [07.07.10 06:27:37] »

Multumesc, Andox, asa am sa fac !!!

ionescunic [07.07.10 07:16:42] »

@Doina: parerea mea e ca trebuie sa inveti sa citesti printre randuri si mai ales sa-l citesti pe autor si sa hotarasti pe cine preferi, pe cei care contesta hotelul sau pe cei care il lauda. Nici unii nici altii nu sunt, asa cum se arunca gratuit pe aici agenti de turism. Ci doar turisti , unii sunt foarte pretentiosi si au la activ mai multe vacante in Turcia, iar ceilalti mai putin pretentiosi si sunt poate la prima vacanta in Turcia sau poate la prima vacanta la 5*.

Daca ai fost la Rixos si anul asta nu iti permiti decat CDC normal ca o sa fie o tragedie, dar am citit review-uri in care si Rixos Premium e facut praf si pulbere, deci fiecare are perceptia lui, diferita de a celorlalti.

Trebuie sa te decizi singura in care tabara te plasezi si sa iei in considerare nejunsurile semnalate de unii sau avantajele laudate de altii.

Eu sunt convins ca m-as simti bine aici avand in vedere ca e un hotel nou si nu as nota cu 0 pentru ca mi se pare o exagerare dusa la extrem, gratuita sau chiar o rautate pana la urma.

Deci Doina: curaj si vacanta placuta! Tu decizi daca pleci cu zambetul pe buze sau imprumuti ochiul soacrei.

Admin [07.07.10 07:29:12] »

Relocarile la alte hoteluri nu se fac pe motivul "ca sunt romani" - e chiar hilar, intr-adevar, motivul si ma mira cata lume il ia in serios, pe alte forumuri - ci pentru aceeasi mai meteahna de overbooking. Insa se pare ca, intr-adevar, pentru relocare sunt selectati majoritar (doar? ) turistii romani.

Cei care aveti bilete acolo - e bine sa luati legatura cu agentia prin care ati cumparat sa vedeti cum stau lucurile. Chiar daca vi se va spune ca "nu sunt probleme", sa insistati - de multe ori s-a dovedit ca unele agentii nu aveau habar de situatia reala de acolo!

Si inca un lucru, important: chiar daca sunteti relocati de la CDC, tot raul spre bine -- in privinta asta cei de acolo chiar sunt "domni" si platesc pentru relocare doar la hoteluri din clase superioare! Cel putin asta s-a intamplat *fara exceptie* pana acuma.

kouklakys* [07.07.10 10:23:19] »

* multumesc pentru gandurile scrise aici de voi (uraaaa a ti avut rabdare sa cititi!!! )

* scuze nu mi mai cer... punctele de suspensie erau tocmai pentru a exprima nici nu stiu cum sa numesc dezamagire... tristete... nu mai conteaza...

* am fost prima data in Turcia insa "veneam dupa" Cyprus (Limasol, Larnaka, Paphos, Agia Napa, etc) si stiu sa spun asa, cam ce inseamna "luxul" (sunt si modesta pe deasupra)

* nu sunt "disperata" pentru ca lucrez la o firma de constructii (si poate de aceea am apreciat arhitectura moderana si ma rog am avut ce vedea din acest punct de vedere)

* fiica mea abia asteapta anu'viitor si piticu' la fel (au libertate acolo si asta le place)

* atat timp cat sunt cu cei dragi... ma simt bine si in... padure... la cort... zambesc...

* sincer nu cred ca... au interzis romanilor accesul

* pretul afisat a fost pentru toata familia (cei mici avand free) si poate ca de aceea raportul calitate pret a fost ok

* culmea este ca... am fost servita la masa... poate pentru ca am fost... simpatica?!? Am avut intotdeauna un zambet si o vorba buna pentru fiecare persoana de acolo si asta a contat (eu asa sunt de felul meu)

* doina draga daca pleci cu voie buna si vezi partea frumoasa a lucrurilor imposibil sa nu te distrezi

Am aflat ce inseamna numele hotelului "TRAIESTE VIATA, CLIPA, MOMENTUL"

DECI, DRAGII MEI "CARPE DIEM"!!!

Admin [07.07.10 10:28:53] »

kouklakys din partea mea doar atat - jos palaria.

sbacau [07.07.10 10:38:33] »

am impresia ca deja discutia a luat-o putin razna...agentii de turism "disperate" sa vanda hotelul (din ce stiu eu la acest hotel nu se pot lua camere in garantie asa ca daca o agentie nu-l vinde- paguba-n ciuperci! nu pierde nimic adica...; si nici patron la acest hotel nu stiu sa fie vreo agentie); apoi ca nu se primesc romani...se primesc, daca au biletele luate din timp si vreun turc idiot de la receptie nu a facut overbooking, dupa cum spune web (idiot ma refer la boala respectiva :-) ). De obicei, din cauza comportamentului unora din tarisoara noastra, vor fi preferati nemtii, rusii (ca-s multi...) sau alte natii in detrimentul alor nostri. Adica daca va fi de ales in situatia de overbooking intre un romanache si un altul, mereu va ramane altul si al nostru va pleca.

Agentiile sunt obligate sa asigure conditiile de cel putin acelasi nivel (ma refer la overbooking) cu cel contractat sau superior. Adica cum e Carpe Diem in overbooking, turistii vor fi mutati obligatoriu la 5 stele. Nu acceptati sub nici o forma un hotel inferior ca numar de stele! In nici o tara nu este legal, se profita doar de slabiciunea turistului "disperat" ca nu are loc la hotel si accepta oriunde!. Deci atentie!!!

Si din ce am dedus din randurile scrise de colegii mei, poate e mai bine anul acesta sa fie mutati!

cladyra [07.07.10 12:55:12] »

Ma bucur ca mai sunt persoane care stiu sa vada jumatatea plina a paharului si ca ati avut un concediu frumos.

imi spui te rog unde ati schimbat euro in lire sau cum ati procedat cu banii deoarece urmeaza sa plec in 15 august si inca nu stiu cum este mai potrivit: euro, dolari... caci lire cred ca doar la vama sau acolo se pot cumpara, nu?

multumesc!

otos [07.07.10 13:25:02] »

Felicitari kouklakys!

Nu pot decat sa ma bucur pentru ca a fost un concediu pe placul vostru. Sunt convins ca sunteti o familie vesela, care stie sa se distreze atunci cand altii sunt morocanosi, o familie care se poate detasa cu usurinta de unele stari de fapt care pentru altii par insurmontabile.

Cred, de asemenea, ca noi cei nemultumiti am facut tot posibilul pentru a schimba ce nu era la nivelul unor asteptari de bun simt (de la discutii si reclamatii cu/catre echipa manageriala si personalul deservent, la luarea de atitudine fata de conationalii care nu ne fac cinste).

Mi-ar placea sa cred ca nu v-ati multumit cu putin, ca multe lucruri s-au schimbat acolo. Nu vreau sa fiu carcotas, dar noi, la acelasi pret ne-am simtit mult mai bine in alte parti. Raman la parerea ca distractia si bunul simt sunt invers proportionale cu numarul turistilor romani cazati in hotel... la un car de oale este suficienta o bata... si daca-l intalnesti zilnic adio distractie. Felicitari

mmonica [07.07.10 17:44:44] »

Draga, dar mult ti-am mai trebuit sa emiti ** * asta!!

te-ai gandit mult?

aniarim [06.07.10 20:32:29]

Admin [07.07.10 17:52:10] »

mmonica - rog foloseste un limbaj si termeni care sa nu ofenseze ceilalti utilizatori.

doina [07.07.10 18:12:26] »

S.O.S. salvati-ma !!!acum am primit telefon de la agentie cu privire la mutarea noastra (suntem 2 familii)la hotel paloma pasha. Nu stiu ce sa fac , cred ca nu am alta alternativa, nu vreau decat sa ne fie bine , sa ne relaxam dupa un an de munca . Se pare ca, CDC , ramine o amintire si ne indreptam catre tine PALOMA PASHA, cu speranta ca vei la inaltimea asteptarilor noastre . VOI CE SPUNETI ?

Corina70 [07.07.10 18:15:13] »

stai linistita, de pe alt forum am inteles ca este mult mai bine la Paloma Pasha decat la CDC...

mmonica [07.07.10 18:45:35] »

Stai linistita, Paloma Pasha este tot un hotel nou de 5 stele, poate ca e spre bine... nu disperati

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [07.07.10 19:15:38] »

@doina , grupul Paloma are servicii foarte bune iar faptul ca tu mergi spre sfarsitul lui august faca ca si personalul sa se rodeze pana atunci.

Eu zic sa fi fericita ca mergi la Paloma Pasha si nu la CDC.

@webmaster, cand s-a aflat de overbooking-ul din perioada 15-30 iunie prima solutie a fost mutarea sejururilor pentru cine putea sa-si modifice concediul in perioada mai scumpa (iulie-august) cand mai erau locuri.

Acum se pare ca este overbooking si in iulie si in august si in septembrie.

Ori sistemul lor de rezervari este varza ori ceva pute rau in legatura cu rezervarile romanilor.

Inclin sa cred spre a doua varianta.

Sunt curios cati romani vor fi in perioada urmatoare la CDC. Tare curios.

Admin [08.07.10 01:53:18] »

Andox - e absurd sa-ti imaginezi ca cineva si-a propus sa renunte la 80% din clientii lor (romanii) si sa ramana cu goluri la cazare! E prea tarziu acuma sa spere ca-si va umple camerele cu alte rezervari.

Mai fireasca si mai logica ramane prima explicatie - si anume ca mai exista cazuri de overbooking, iar de renuntat renunta la romani (chiar il inteleg pe manager in privinta asta, citind despre comportamentul romanilor de pe acolo)

doina: mergi linistita la Paloma - e un hotel nou (si el) si poate unele lucruri nu sunt slefuite pe deplin (nici aici), insa (1) e un hotel mai mic, mai ingrijit, mai intim, mai linistit, n-o sa gasesti pe-acolo aglomeratia si "nebunia" hotelurilor mastodont (precum CDC); (2) serviciile sunt mai bune decat la CDC si (3) nu sunt nicipedeparte atatia romani!

Lorry-Laura [08.07.10 12:29:29] »

Poate ca am fost o norocosa sau poate ca... stiu sa ma distrez???

Eu cred ca ai stiut sa te distrezi nu sa stai toata ziua sa cauti micile" scapari" daca le putem numi asa...

Nimeni nu e perfect sau nici un loc nu e perfect indiferent de numarul de stele pe care il are... nu intotdeauna "se ridica" la ele...

Faptul ca ai fost mereu cu zambetul pe buze si ai trecut peste unele maruntisuri este de apreciat... ai incurajat oamenii de acolo!

Un review frumos si bine punctat... nu pot decat sa dau un vot si sa te felicit! cum zicea cineva mai sus Jos Palaria pentru ca mai exista si oameni cu bun simt

kouklakys* [09.07.10 10:37:19] »

Exact... nu am stat pe sezlong... cu tigara si cafeaua in mana (ce bine ca nu fumez si cafea beau rar) si va spun sincer ca abia asteptam ora 10, 00 cand echipa de animatori incepea... dansul... da... dansam pe plaja o melodie (ce rau imi pare ca nu am retinut numele)

apoi treceau printre noi, zambeau si ne invitau la gimnastica in piscina si pe locul special amenajat, darts, un alt joc cu mingi de oina... ma rog... acum depinde de fiecare dintre noi de ceea ce si doreste de la o vacanta...

Multumesc pentru aprecieri si vreau sa va mai spun ceva: nu de putine ori, mi s-a intamplat sa fiu vazuta ca si... rusoaica sau ma rog, de oriunde insa numai din... Romania, nu...

Ramaneau surprinsi si ceea ce ma amuza si mai tare era faptul ca dupa ce spuneam de unde sunt, imediat ii intrebam: "A ti mai vazut vreun roman pe aici?!?" Rezultatul... deveneam prieteni...

doina [09.07.10 15:21:06] »

@webmaster - Multumesc ptr incurajari, sunt convinsa ca ai dreptate; chiar daca va fi tarziu, cand voi reveni din concediul mult visat, voi oferi informatii despre hotel PALOMA PASHA

oldcastor [10.07.10 11:31:01] »

stimata doamna (eu nu va spun tanti), cred ca ati fost in alta perioada fata de cea in care am fost eu. Ma bucur ca ati avut un concediu fericit si nu va doresc sa aveti parte de tratatia pe care am avut-o eu la CDC - si nu numai eu. Reiterez faptul ca am fost 5 familii cu copii, nu suntem pretentiosi dar vrem sa fim respectati iar serviciile oferite sa fie de 5* nu de 3*. Sper ca nu nu va complaceti in aceeasi conditie de roman umil care accepta sa fie tratat ca un paria al Europei. Oricum mult succes pe viitor DOAMNA! Sa nu uit! Nu aveam timpul necesar sa astept sa treaca timpul ca sa fac poze la o tava goala. Doar am trecut pe acolo si am stat sa beau un sprite, 15 min pana a venit cineva ca sa o umple.

anna30 [10.07.10 17:30:17] »

poate ca stii sa te "distrezi"....dar e clar, nu ai mai fost la alte hoteluri de 5 stele

kouklakys* [12.07.10 10:22:10] »

ACUM... discutia "pleaca" spre altceva...

Nu am sa incep sa dau explicatii despre ce sunt... cum sunt... sau ce statut pe scara sociala am... nu este cazul...

Un singur lucru invat zi de zi: TREBUIE SA FIM OAMENI... ATAT...

E ATAT DE SIMPLU SI TOTUSI ATAT DE COMPLICAT...

STIU SA "COBOR" LA NIVELUL FEMEII CARE-MI FACE CURAT... STIU SA PORT O DISCUTIE CU UN MANAGER...

Inca o data "CARPE DIEM " oricine ai fi!!!

Admin [12.07.10 10:50:18] »

bravo kouklakys - & jos palaria pentru intreaga atitudine

marcy74 [12.07.10 11:46:01] »

Draga kouklakys iti sustin opiniile intru-totul! Intr-adevar a fi om este un lucru foarte greu pentru multi, in ultima vreme... Cred ca orice am face si orice am spune nu vom reusi niciodata sa civilizam niste asa zisi turisti pentru care o vacanta reusita inseamna bautura, mancare, fitze si arogante la tot pasul. Ne luptam cu morile de vant... Singurul lucru bun pe care il putem face este acela de ai evita pur si simplu si de a ne ascunde nu de putine ori nationalitatea. Ne mai miram de ce notiunea de roman este adeseori asociata cu cea de rom... datorita acestor ,,connationali de exceptie'' care nu pierd niciodata ocazia (nici macar in vacante) de a-si da in petec!

Iti apreciez sincer modul in care gandesti, jos palaria cum spunea webmaster si iti doresc din suflet vacante la fel de minunate si in viitor!

mirelopodu* [21.09.10 12:43:26] »

Excelent! Nota 10 cu plus. Aceeași filosofie de vacanță am și eu, exact ca a ta. Pentru asta admir oamenii ce gandesc asemenea ție. Tot respectul!

21 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    alinutzza140*, anna30, carmenplesa1977, chelie_d, cladyra, Corina70, daniarim, doina, georgiana, ionescunic, kouklakys*, Lorry-Laura, marcy74, mirelopodu*, Miss Butterfly, mmonica, oldcastor, otos, sbacau, tilinka, tudi*
    Alte impresii din această RUBRICĂAria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) :