ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2010
ÎNSCRIS: 04.07.10
JUN-2010

Foarte nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Mai cautati si in alta parte...

daca inca nu ati platit avansul sau toata excursia, mergeti in alta parte. hotelul e destul de frumos, camerele sint mari si frumoase dar:

1. mincarea lasa de dorit, atit ca si calitate cit si cantitativ. produsele la gratar, la care e lupta cea mai mare, sint cam neprajite. cel mai bun moment de mers la masa este chiar la terminarea programului de masa, atunci nu mai e imbulzeala, ce se prepara la gratar e facut mai ca lumea si gasiti loc la mese. sint mult mai putine mese decit turisti.

2. din punct de vedere al calitatii mincarii, 2 copii din 7 (citi au fost in grupul nostru) au facut toxiinfectie alimetara.

3. igiena la restaurant lasa de dorit. cani cu ruj (cani "curate", dupa spalare), la bar paharele se spala cu o simpla clatire cu apa si culmea culmilor, pahare de plastic de unica folosinta spalate in fata clientilor si repuse in circuit.

4. cafeaua de la automate e oribila, la barul de la nivelul receptiei se poate lua un expreso acceptabil, dar daca sinteti dependenti de cafea luati-va de acasa un filtru sau plicuri de 3 in1.

5. romanii! noi sintem romani dar am vazut si romani din aia cu 10 farfurii in fata a 2 persoane, se baga in fata la coada si culmea culmilor a fost una care a luat un tort de vreo 2 kg cu tot cu tava de pe care trebuia sa se serveasca poporul.

6. plaja e mica, total subdimensionata, daca iesiti tirziu (dupa 8) nu mai gasiti loc nici la piscina. pe linga faptul ca hotelul e mare, in spatele lui mai sint o multime de vile de unde vine o multime de oameni. scaunele de plaja se ocupa incepind cu ora 6 dimineata cu prosoape, la opt vin salvamarii care string prosoapele de pe scaunele unde nu este nimeni (daca va dispar, sint in cusca salvamarului). asa ca la 8 - 8:30 sa fiti pe plaja sa va aparati sezlongurile cucerite sau sa le ocupat pe cele "eliberate" de salvamari.

7. pentru seara va recomand barul "irlandez" aflat in capat la "shoping center". e mare, frumos, confortabil, nu e inghesuiala, si e deschis pina sta lumea (pe usa scrie ca e pina la ora 23 dar am stat pina la 1 si nu ne-a alungat nimeni)

8. parcarea oficala a hotelului e minuscula, daca nu aveti de gind sa va plimbati prin zona cu masina trebuie sa stati la pinda vreo 2-3 ore sa prindeti un loc liber. cealalta optiune e parcarea privata, sint vreo 4, [si costa] 10 leva (5 euro) pe zi. cursul de schimb in nesebar este cu 10% mai bun decit la hotel (194 in loc de 180 pe 100 euro la hotel)

in concluzie va recomand sa mai stringeti niste banuti si sa mergeti la hotelul kaliakra din albena, ultra all inclusiv (pe bune) unde am fost acum 2 ani si a fost super totul.

Trimis de muri in 04.07.10 23:10:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena, hotel kaliakra superior

VIZUALIZĂRI: 1176 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (muri); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.07.10 23:22:23]

un alt review pe care-l gasesc bun, obiectiv si echilibrat.

• Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Park Hotel [complex Royal Club Victoria]: