ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2008
ÎNSCRIS: 26.08.08
AUG-2008
[?] AD. + 1 COPII

Cat dai... atata face!

Cineva mi-a spus odata ca dupa ce mananci caviar e greu sa te intorci la fasole. Acesta este sentimentul cu care ma intorc anul acesta de la Miracle dupa ce acum 2 ani am petrecut un concediu excelent la Delfin Palace (situat la vreo 500m de Miracle), iar anul trecut am avut o experienta fantastica la Rixos (in Belek). Anyway... una peste alta nu este catastrofa la Miracle, dar se pare ca diferentele de pret (substantiale) sunt speculate cu brio de prietenii turci. Si acum concret pentru cei ce vor sa mearga la Miracle:

1. Camerele sunt mari, luminoase foarte ok. cu bai curate

2. Hotelul arata bine, curatenie....

3. Plaja este buna, nisipul nu foarte fin, apa cu o panta ce permite balacirea copiilor mici la mal.

4. Pentru cei cu mici copii exista piscina (cu tobogane) dedicata, as zice chiar pentru copii de toate varstele

5. Piscina pentru adulti - spatioasa, peste tot 1,65m

6. Mancarea... daca nu esti pretentios (a se citi fitos) este foarte ok. Intr-un concediu de 10 zile nu te plictisesti de mancare

---astea au fost cele bune----

DAR:

1. Pana nu am solicitat personal (adica am luat-o de mana pe femeia de serviciu) nu au facut zilnic curatenie in camere, nu au schimbat prosoapele si nu au "reimprospatat" provizia de sampon,sapun...

2. La televizor nu vezi decat ceea ce au programat ei (serv. de cautare al tv. este anulat) fapt pentru care neavand Eurosport am cam ratat juma' de Olimpiada.

3. Bauturile... saracie de coctailuri (mai deloc si alea proaste), iar restul doar locale. Vin cam cum era Dealu Mare la litru, bere Efes (ok), tariile... mai bine fara. Din pacate sucurile ingrozitoare. Sunt niste dozatoare pe care nu va sfatuiesc sa le accesati. Apa la liber.

4. Nu prea ai cu cine sa te intelegi pe acolo decat daca vorbesti turca sau rusa. engleza este stiuta la nivel de profund incepator.

5. Serviciile dezamagitoare mai ales daca esti roman. Pentru turci - si mai ales rusi - personalul poate chiar sa si zambeasca.

6. Chiar daca ultimul, cel mai important... majoritari in acest hotel sunt... ROMANII. Asa ca se vorbeste foarte tare, se arunca mizeria pe jos, nu se respecta nici o regula! Morala: reusim sa ne facem de c...t peste tot!

Aaaa. sa nu uit: in programul muzical de la piscina se puteau auzi tare de tot.. MANELE!

Una peste alta titlul spune tot. Cu mentiunea ca la banii acestia pe litoralul romanesc nu beneficiezi de acest standard de confort, nu mananci si nici nu bei ca la TURCI!!!

Trimis de ciuli in 26.08.08 09:30:38

VIZUALIZĂRI: 1539 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciuli); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina mare, in spate hotelul
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

myky
    [04.09.08 04:32:55]

cu ce agentie ati plecat?din Bucuresti?

simov
    [04.09.08 08:03:18]

dar si diferenta de pret fata de delphin sau rixos e mare deci cat platesti atat ai.

ciuliAUTOR REVIEW
    [04.09.08 12:27:34]

pt. myky : alibabatour

pt. simov: ai perfecta dreptate!

ilona
    [16.09.08 13:47:37]

la restaurantele a la carte se maninca GRATUIT , bauturile locale tot gratuit , doar daca doreai sa servesti vreun vin sau sampanie se platea , absolut in orice loc din lume exista si vor exista inconveniente , denaturezi, ca sa zic asa, totul despre hotel prin pataniile tale , eu am fost i acest an la un hotel nou 2008 , royal dragon , sincer era mizerie prin wc-euri bineinteles multumita romanilor , dar noi neam simtit grozav ....

cozin
    [11.05.09 00:20:42]

in 2007 am fost la acest hotel... sunt de acord cu tine, ciuli, 100%...

in 2008 am fost la Delphin Palace Deluxe (recomand chiar si pentru fitosi)

In concluzie Miracle este un hotel in Turcia pentru romanii cu ieftinica care au plecat din Neptun.

P. S. Sa ma contrazica unu!!!!! (era a 3`a experienta in turcia, deci am termene de comparatie)

alxbk*
    [06.07.09 18:06:31]

Dar apa a fost char peste tot peste tot 1,65? ... mi se pare cam mare!!??!! ... In piscina copiilor ce adancime avea?

edy_by_buftea*
    [07.08.09 03:32:15]

da... este diferenta... dar daca compari miracolu asta de 5 stele cu rixos (ala din belek'''? )... este un pic de diferenta una de pret 1200... 3000 este ceva nu? ... pe de alta parte daca vrei sa te simti sublim fara sa iti faci probleme ca o sa ai surpriza ca ai sa vomiti din cauza tecului care nu este bine reglat si iti da mai mult concentrat... si ca daca cei de la bar au in fata o rusoaica sau o romanca buna si il rogi sa iti dea ceva de baut si el nu aude nu vede pt vreo 30min si incepi sa te enervezi... si cind acolo unde este un ''miracol'' si nu se face diferenta intre cel care apuca sa dea ciubuc mai repede si toti chelneri sunt croiti pe asa ceva alegeti MIRACOL... dar la rixos... dai de placere bacsis (si acei oameni care clar cistiga mult mai mult decit cei de la miracol) si sar putea sa ai surpriza ca nu a fost luat... asta da ''cum sa ii zic ""' miracol nu? ... si esti servit la piscina... si daca adormi pe sezlong intodeauna se va gasi un om angajat acolo sa aiba grija sa mute umbrela ca sa nu fi ars de soare... si multe alte nimicuri pe care noi romani suntem foarte atinsi... se merita sa dai si 3000... nu?

si pt domnul alxbk... stimate domn turci astiea cu astea neau aburit... topogane (sa ne aducem aminte de copilarie) si piscine (pt copiii incepind de la 10cm-50cm; pt adulti 140cm-max 165cm) mincarea deja este ceva care sincer (eu personal) o prefer pe cea romaneasca... si la bauturi mare parte din hotelurile de 5 stele de pina in 1600euro sau stricat tare anu asta... adica in loc de pepsi-cola ai parte de tecuri (85% dintre ele) iar bauturi... 3-4 cocteiluri non alcool si 5-6 cu alcool...

Daca pina anu trecut eram fan al turismului turcesc, anul asta am avut 2 mari deceptii, unu din ele punindu-mi capac (queen elisabeth... kemer) - hotel de max 3 stele turcesti in cea ce priveste servirea, curatenia, mincarea, personalul, diversitatea, nefuntionalitatea... (pisici in calduri pe mese in bucatarie peste tot... zgomot... miros dubios.

... TURCII CLAR IN SCADERE la hotelurile de 5 stele de pina 1500-1600e de pereche

in crestere dupa PAREREA MEA bulgarii... am avut o surpriza placuta la kaliacra din albena... super hotelul din toate punctele de vedere

si chiar ROMANII... surpriza golden tulip ok servire chiar daca la noi nu a intrat cu varianta ai sau uai SINCER (am inceput sa prefer decit prefacutele ultra all inclusive; all inclusiv all-exclusive... tari TURCII astia... de parca i-ar durea gura

ira_maria
    [11.07.11 19:03:43]

Aseara am citit review-ul dumneavoastra si am decis sa nu merg la Miracle. Ati fost foarte convingator. Cu acelasi buget meg mai bine la 4 stele in Creta si sigur nu ma voi simti ca la Mamaia. Astazi am platit pentru Iberostar Creta Panorama. Pe site'ul acesta nu e decat un singur review la acel hotel dar m'a convins.

De 2 saptamani am ametit intre sejururi in Spania, Cipru Turcia si Grecia. E mai greu sa alegi cand ai buget limitat

alxbk*, ciuli, cozin, edy_by_buftea*, ira_maria, myky, simov
    Alte impresii din această RUBRICĂMiracle Resort Hotel: