ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2010
    ÎNSCRIS: 01.07.10
    JUL-2010

la PMM* = 102 USD

Voi merge / A fost perfect

Am dorit sa aflu cateva pareri despre Iberotel Aquamarin dar nu am gasit asa ca mi-am propus sa adaug hotelul pe aceasta pagina. Voi merge acolo marti 6 iulie cu plecare din Cluj. Dupa revenirea in tara voi lasa un comment pe site. Am inteles ca este un hotel de lux foarte bun si cu servicii ireprosabile. Daca cineva detine informatii despre hotel va rog sa postati un comment. Tin sa mentionez ca gradul de satisfactie nu este valabil dar trebuia sa il pun deoarece nu puteam adauga commentul.

---- adaugat ulterior, la revenirea din vacanta ------------

M-am intors in data de 20 la ora 8 :30 cluj! Hotelul este superb si foarte curat! Noi am ajuns in 6 la ora 1 noaptea si am fost cazati destul de repde dar din pacate camera ne-am cam dezamagit deoarece era cam mica si aveam vedere la constructi ! Ne-am intors din nou la receptie pt sa schimba camera dar nu a fost posibil decat a doua zi ! Am vb cu managerul hotelului care ne-am prezentat o camera superba cu vedere la mare si la piscina , camera fiind intr-o arpia a hotelului nou construita de vreo 3 saptamani . In fine aceste ne-a cerut in jur de vreo 300 de euro pt a schimba camera dar pana la urma am ajuns la 80 de euro!

In fiecare zi baiatu care ne facea curat in camera ne-a lasat impresionati si cu gurile cascate deoarece facea tot felul de lebede crocodili testoase pe pat din prosoape, bine ce este drept lasam in fiacare zi cate un dolar pe pat!

Ce ma dezamagit a fost ca, apa era limitata dupa parerea mea! Nu aveai sticle de apa gratuite ci numai de la dozator iar in camrea minibarul evident era cu plata! M-a dezamagit iar apa marii deoarece noi am facut baie numai in piscina fiindca apa marii era retrasa si era apa pana la gleza desi am trecut cu mult de geamandura.

Un sfat: sunt tot felul de angajati ai hotelului care umbla ziua pe plaja cu excursii etc mai ieftine decat cele cu ghidul. Eu cu prietenul meu am mers la snorkeling dar am fost total dezamagiti. Barca cu care am mers era ff mica miros de benzina puternic ne-a fost foarte rau si nu s-a meritat cat despre pesti noi am vazut fff putini.

In rest a fost o vacanta foarte frumoasa iar vara viitoare planuim sa mergem in Antalya la Hotel Dolphin Diva.

Voi adauga cateva poze in curand

Trimis de andra00* in 01.07.10 21:32:40
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT.

VIZUALIZĂRI: 3234 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andra00*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Iberotel Aquamarin
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 102.60 USD pe cameră

webmasterXY*
    [01.07.10 21:41:16]

Daca tot ai postat acest help nu ne ramane decat sa iti dorim vacanta placuta si te asteptam cu stiri la intoarcere .

Review invalidat pana la cand autoarea va reveni cu noutati si note reale, rezultate in urma sejurului.

[14.07.10 12:38:57]

Buna, sunt foarte curioasa de impresiile facute acolo, deoarece merg si eu din 3 august. Pretul obtinut de tine pare foarte mic, 1700 ptr 14 zile. Si eu plec tot din Cluj cu 1600 7 zile, dar suntem si cu un copil. Astept impresiile tale. Sa ai un concediu placut.

Cecilia

Raluca Danila
    [15.07.10 17:08:06]

Buna. Eu am fost la acest hotel, in perioada 05 - 12 iulie.

Este un hotel de nota 20, extraordinar de mare. In prima seara cand am iesit in curtea resortului am avut impresia ca doar el formeaza o statiune.

Camerele mari, spatioase, cu paturi in care nu te gasesti unul cu celalalt decat daca doresti. In fiecare zi cameristul intra si schimba prosoapele, asternuturi, si ne facea cate un aranjament ce ne lasa un zambet larg pe buze.

Restaurantul are mancaruri pentru toate gusturile, insa dupa cateva zile ti se face dor de mancarea din casa si asta datorita unor ingrediente care faca ca toata mancarea sa aiba acelasi gust. Fiecare seara are un alt specific: seara turceasca, frantuzeasca, egipteana, etc.

Piscinele te lasa cu gura cascata, mai ales seara, cand de pe balconul camerei admiri palmierii ce se joaca in luminile albastre ce reflecta din apa.

Pentru orice intrebari, va stau la dispozitie. Am sa pun si cateva poze, ca sa va ajut sa luati o decizie. Noi am fost extrem de multumiti si nu am avut nimic de reprosat in privinta alegerii facute.

[16.07.10 02:52:28]

Raluca Danila - in mod evident, un review distinct de la acest hotel ar fi chiar util - ai putea porni chiar de la textul postat mai sus - copy si apoi paste in pagina review-ului (poti folosi linkul ADAUGA IMPRESII NOI de imediat dedesubt).

andra00*AUTOR REVIEW
    [02.08.10 19:16:09]

M-am intors in data de 20 la ora 8:30 cluj! Hotelul este superb si [...] - textul a fost mutat in interiorul review-ului "orginar". (nota webmaster)

[02.08.10 21:10:33]

Bine-ai revenit, andra00

Am mutat textul postat mai sus in continuarea textului introductiv de mai demult din reveiw.

Acum o sa te rog sa scrii aici gradele de satsifactie pe capitole, pentru a modifica noele trecute "pe neve mai demult...

lolo78*
    [02.08.10 23:27:13]

Ati dat bacsisi la camerist, ca sa va faca aranjamentele astea?

[03.08.10 00:06:50]

ok, am modificat notele initiale cf celor date de autoare intr-un al doilea review (!???) scris din aceasta.

andra00*AUTOR REVIEW
    [06.08.10 23:45:28]

[@lolo78] - NU! Am lasat cate un dolar pe pat ca sa insiste cu curatenia si pt ai rasplati munca pt ca salariile sunt foarte mici si ei cu 1 dolar mananca o zi intreaga!

alex1968
    [15.09.10 00:47:24]

@andra00, te rog spune-mi prin mesaj privat prin ce agentie ai fost. Pretul este excelent, ai beneficiat de early booking? Multumesc

alinabarleanu
    [24.09.10 08:12:46]

scuze hotelul este retras sau sunt si alte hoteluri in jur si magazine multumesc

[24.09.10 08:58:40]

Pe toata plaja sunt o multime de hoteluri, iar la 1 minut de hotel sunt mult magazine, dar numai cu lucruri ieftine si de proasta calitate. Nu-ti recomand hotelul. O sa adaug si eu impresii.

alinabarleanu
    [24.09.10 14:41:09]

multumesc pt ca si eu vreau sa plec pe 30 oct. momentan inca nu am ales, poate raman pe h alibaba palace. stii ceva de el intreb pt ca plecam cu copilul, multumesc

[24.09.10 14:55:04]

nu stiu nimic despre acest hotel. poti sa te interesezi pe www.tipadvisor.com, dar nu sunt tot timpul impresii reale, si despre hotelul iberotel erau unii foarte incantati, deci depinde de gusturi dsi in primul rand de impresii. eu iti recomand Turcia cu Delphin Palace, pentru copii e super.

Raluca Danila
    [24.09.10 14:59:56]

Cecip, ne poti spune ce anume nu ti-a placut la acest hotel? Le recomanzi oamenilor sa nu mearga acolo dar nu dai nici un motiv. Astept cu interes un ecou in care ne povestesti ce ti s-a intamplat la acest resort si care sunt motivele pentru care nu il recomanzi.

[24.09.10 15:37:47]

pentru raluca:

am scris un review unde am explicat tot:

http://amfostacolo.ro/egipt-pareri, 2/hurghada, 2,2/iberotel-aquamarine, 6196/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta__14911. htm.

am crezut ca l-ai citit.

daca mai ai si alte intrebari iti stau la dispozitie

alex1968, alinabarleanu, andra00*, cecip, Raluca Danila
    Alte impresii din această RUBRICĂIberotel Aquamarine Hotel: