ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2010
JUN-2010
2 AD. + 1 COPII

Putin dezamagit!

Buna,

Sa incepem cu cazarea la receptie a durat 2 ore in timpul care near fi trebuit macar sa ne serveasca macar cu o bautura racaoritoare. Parcarea masini se face jos la sosea langa parapetul de la drum sau norocosi pe langa cladirea hotelului, mai nou sa renuntat si la terenul de bashcet sa facut parcare.

Scandal in fiecare zi cu parcarile: masini blocate, lovite, parcate in locuri necorespunzatoare unde se bloca acesul personalului, etc...

Camerele destul de mari, baia destul de mare dar tot timpul era ud pe jos, si cabina de dus era mizerabila. Prosoapele se schimbau zilnic, curatenie se facea zilnic, transportul de la casute la plaja sau masa nu se face doar pentru cei care stau la vile (VIP)

Plaja destul de mare, batalie la sezloane daca nu rezervi dimineata cu prosopul inainte de masa nu mai faci plaja, sunt intervale de ore cand nu mai au prosoape de plaja si stai 2 ore sa aduca prosoape.

Restaurantul splendid, mare si cu mancare foarte saracacioasa, si aceas mancare la fiecare masa si zi. Fructele sunt o raritate, noi doream fructe pentru baietasul nostru de 1 an, dar in afara de pepene rosu (alb) si pepenele galben care este ca sfecla, am prins de 2 ori niste mere verzi, de 2 ori caise, si odata corcoduse. Banane portocae, struguri, cirese, ananas, nectarina doar in bazar, da scuze la cina era o tipa ce storcea portocale 3 euro paharul. Ingetata doar in intervalul de 16-17, si cu niste cozi ca pe vremea lui Ceasca. Rezervare la restaurat trebuie sa faci in prima zi daca vrei sa prinzi locuri, eu am facuto dar a 3 zi si am mai prins loc doar la restaurantul chinez, unde am servit ultima seara cina si a fost totul de nota 10.

Bauturile bere Tuborg la dozator bunicica, racoritoarele prafuri cu apa, vinul cred ca era cel mai bun dintre toate. La restaurantul de pe plaja se faceau clatite bune, doar ca si acolo era scandal in fiecare zi. Era o Turcoaica care gatea si servea si incerca sa inpuna niste reguli deale ei, de pilda cand fierbea porumb taia porumbul in trei, sau in doua si servea in farfuria ce o intindeai, primeai o singura bucata daca era famili din mai multi membri trebuiau sa steie toti la coada. La fel facea si cu clatitele cand era valu de oameni pe ea, si mai ascundea din ele si le scotea mai tarziu. Te facea sa te simti ca cum ai sta la cersit, stiu erau si cazul cand Romani nesimtiti.

Toboganele de nota 10, parculetrul pentru copii de nota 10, ca cladire este ok au de toate parea mea este ca stau prost cu organizarea, personal destul de necalificati, suplimentarea banilor pe alimente.

Poate in vreo 2 ani cu multa munca sa devina Hotelul*****

Recomand in caz de probleme medicale ADA HOSPITAL KUSADASI, noi am fost internati cu copillul 2 zile, este un spital privat de top doar sa va asigurati ca lucreaza cu casa dumneavoastra de asigurari..

Trimis de CRY in 30.06.10 13:53:13

VIZUALIZĂRI: 1966 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CRY); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Umrela de plaja de 5 stele

sbacau
[02.07.10 16:58:20]

dupa primele doua fraze m-am lasat pagubas....efectiv e jalnic cum scrii...ai faultat limba romana in fel si chip...scuze, dar nu am avut puterea sa citesc pana la capat, sa asist la maltratarea limbii in asa hal...

[02.07.10 17:12:33]

Scuze pentru maltratarea limbii romane.

sbacau
[02.07.10 17:30:30]

ok...pacat ca rw tau ofera informatii pretioase, dar daca nu le putem citi...

kouklakys*
[06.07.10 14:05:49]

Daca tu esti cel care astepta sa se termine cartofii... friptura... pentru a face poze... trist...

Cat despre mancare... te intreb doar atat: care este meniul tau zilnic??

Nu vreau sa fiu rea insa... am fost acolo!

[06.07.10 14:50:07]

Daca ai fi putin mai atenta si isteata, ai vedea ca sub fiecare poza este afisat numele celui care le-a postat' 'foto by sau foto incarcata in data, si de X.''

Cat despre meniul meu zilic, pot spune doar atat in camara mea am si in momentul acestea, doua feluri de mere, nectarine, portocale si banane pentru baietasul meu si pepene galben. Spunemi te rog din fructele acestea cate ai vazut la Carpe Diem. Acasa beau din pahare care nu le gaseai la Carpe Diem, si nu sant din Cristale ci curate, fara nisip, zgariate, sau murdare.

pisicacorina
[08.07.10 23:29:37]

corect CRY. ai perfecta dreptate. mancarea groaznica. orez parca eram in china, cartofi si paste cat mai mult, de fapt erau baza, fructe... jalnic. o seara au servit cirese, iar alta mere. in rest pepene. nu stiu ce mananca doamna acasa de a fost atat de multumita!!!

drumul pana la plaja, pana la masa, infernal. mergeai kilometrii. noi am stat la vile, cu toate ca am rezervat in hotel, dar atat de bine organizati incat dadeau din umeri si nu puteau spune decat ca nu mai au locuri in hotel.

in schimb vila spatioasa, curat, in fiecare zi umpleau frigiderul cu suc, bere, apa. curat faceau in fiecare zi.

paharele de la plaja... mizerabile. din plastic, zgariate, infecte. animatia satisfacatoare pentru copii, slaba.

cry a spus tot ce era de spus. ii impartasesc impresiile si nemultumirile!

[09.07.10 13:19:53]

Total de acord cu tine''pisicacorina''intrebarea mea catre tine este daca ai avut ulltra all? pentru ca vad cai ai schris ca in fiecare zi umpleau frigiderul cu suc, bere, apa. Eu am avut doar all inclusive si nu mi s-a reumplut frigiderul cu bauturi, am auzit Romani care spuneau ca au ultra all, si nici lor nu li se-a reumplut frigiderul.

[09.07.10 13:30:13]

UAI nu presupune automat reumplerea frigiderului sau alte lucruri la care multa lumea se asteapta -- "doar este inclus tot, nu?" dupa cum spun ei. Dealtfel, refill-ul nu este inclus nici la multe hoteluri din regiunea Antalyei!

Am spus-o de de nenumrate ori -- nu mai luati aceste denumiri ca standarde de facto, detalierea continutului lor difera, uneori mult, de la hotel la hotel.

Fiecare hotel alege ce este inclus in serviciile gratuite - refill mini-bar, inghetata, popocorn, la unii curatatorie, halate sau papuci etc samd. Iar acestui pachet de servicii ei ii pot spune CUM VOR EI - daca vor, ii spun AI, daca voi UAI, sau EAI, High Class AI etc -- sunt doar niste termeni de MARKETING, pentru numele lui dzeu! nu va mai lasati impresionati/manipulati de acesti termeni si consultati fact-sheet-ul hotelului pentru a vedea ce este inclus conceptul AI/UAI la acel hotel si ce nu este!

pisicacorina
[09.07.10 14:04:40]

da am avut uai, dar daca sunati la receptie veneau. normal trebuiau umplute in fiecare zi. daca aveati un suc sau o apa nu vi-l mai umpleau.

multe promiteau, putin au oferit. pacat de maretia lui, ca organizarea este praf. ffff multi turisti nemultumiti. daca erati in receptie numai plangeri auzeati.

la anul clar nu voi mai merge la acest hotel.

CRY, kouklakys*, pisicacorina, sbacau
Alte impresii din această RUBRICĂAria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) :