ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2010
    DIN: Tulcea
    ÎNSCRIS: 29.06.10
    JUN-2010

Mare ţeapa.

Duminica dimineata am plecati toti, fericiti ca de, tabara, libertate, bautura, Ajungem acolo, prima impresie nu a fost una neplacuta cu toate ca conditiile nu pareau a fi deloc de 4* cum trebuia, am trecut peste asta, ca dupaia cand ajungem sa luam masa dam peste o mancare cu totul scarboasa, noroc de fructe ca altfel muream de foame intr o saptamana cat am stat.

Intre timp nu mare ne a fost mirarea ca doar cei majori puteam consuma bauturi alcoolice, deci pt cei minori alti bani dati in plus pe bautura. Pe deasupra am prins doar doua zile de plaja, dupa care a plouat si a trebuit sa mergem la piscina din interiorul hotelul ce mirosea asemenea unei morge, hotelul nostru de vacanta fiind plin doar de mosi si babe ce se culcau o data cu gainile:)

La plecare a trebuit sa platim amenzi pt 2 prosoape murdare care s au curatat usor si un instinctor consumat, ca de altfel *police, police!! *.

Pe scurt au un hotel nespalat, plin de molii si o baie urat mirositoare. In nici un caz nu se merita, noroc ca aveam o colega de camera de treaba si niste colegi amuzanti ca de altfel nu gaseam nici un farmec hotelului.

Trimis de Livia Stoica* in 29.06.10 20:59:22
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2142 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Livia Stoica*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

sbacau
    [04.07.10 09:32:54]

draga livia, in Romania minorii (deci cei sub 18 ani) nu au voie nici macar sa cumpere bauturi alcoolice sau tigari, nicidecum sa le consume! Asa ca aici pentru voi a fost mai bine, nu se uita la varsta daca platesti. Si apoi voi v-ati dus acolo sa beti? Nu sa va petreceti frumos o vacanta, conform varstei pe care o aveti?

Si sunt convins ca acei mosi si babe uneori nu aveau mult peste 35-40 de ani, dar asta e, conflictul intre generatii...

Si din ce stiu eu, in aceeasi camera profesorii insotitori sau cine va coordona pe voi ar fi trebuit sa evite sa cazeze copii (ma rog- adolescenti- scuze pentru "micsorare") de sexe diferite; nu de alta dar alcoolul (platit sau nu) si internetul (si nu numai) dau nastere la idei nu totdeauna acceptate de parinti (in cazul in care afla cam cum au dormit copiii lor)

sbacau
    Alte impresii din această RUBRICĂSirius Beach Hotel: