ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2010

Extrem de nemulțumit
    Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Extrem de nemulțumit

Evitati hotelul Festa Pomorie Resort

Ne aflam la acest hotel de 5 zile si traim o experienta foarte urata fata de anii trecuti. Am ajuns in jurul orei 12 iar in ceea ce priveste cazarea nu avem ce sa le reprosam pentru ca s-au miscat destul de repede. Camerele sunt curate dar foarte mici, la fel si baia.

In ceea ce priveste mancarea... este dezastru. La micul dejun in fiecare dimineata au fost oua preparate in trei feluri, carnati, crendvursti, branza, cascaval, rosii castraveti, cereale de 2 feluri, lapte 2 feluri compot, unt, gem.

La pranz erau 2 ciorbe condimentate, trei fdeluri de garnituri (dar nici odata cartofi prajiti), trei feluri de carne (preparate mai ales ca tocanite din carnea ramasa de la mesele anterioare), salate ofilite, fructele erau doar pe un platou si in fiecare zi erau aceleasi (jumatati de banane, jumatati de mere, kiwi mici si stricate, un pumn de cirese, jumatati de portocale.

La cina aceleasi 2 ciorbe, niste aripi de pui neprajite, aceleasi salate si fructe... prajiturile aproape inexistente. Deci in concluzie mancarea 0 barat.

Bauturile sunt destul de OK insa se uita urat daca le ceri de mai multe ori.

Hotelul este chiar pe plaja, prosoapele l-au schimbat zilnic iar lenjeria dupa 3 zile. Pentru a viziona filme se platea in jur de 20 de leva.

In concluzie evitati sa mergeti la acest hotel.

Trimis de lau17* in 29.06.10 15:50:25
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 4175 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lau17*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

webmasterXY* [29.06.10 16:12:47] »

@lau17, bine ai venit pe site si sa ai parte de servicii mai bune in continuare. Daca vei dori sa ne tii la curent cu impresii la cald, le asteptam cu mare interes prin "ecouri" la acest review.

Review-ul de mai sus va fi mutat la o sectiune dedicata acestui hotel. Apropos, la hotelul acesta te referi, nu?

Dragoș_MD [29.06.10 16:19:06] »

mancarea... este dezastru. La micul dejun in fiecare dimineata au fost oua preparate in trei feluri, carnati, crendvursti [???], branza, cascaval, rosii, castraveti, cereale de 2 feluri, lapte 2 feluri, compot, unt, gem.

curat dezastru! mai ales pentru cei ce vor sa slabeasca... pai eu la m.d. am cel mult o felie de paine cu salam/branza/cascaval/(mai rar cate un ou sau dulceata sau miere) si o cana de cafea! restul ar fi risipa totala...

Pentru a viziona filme se platea in jur de 20 de leva

ciudat! si la noi la cinema e la fel!

lau17* [29.06.10 17:55:30] »

Exact la acest hotel ma refer. Apropos, se potriveste de minune zicala "Pe afara e vopsit gardul, inauntru e leopardul"

Admin [29.06.10 18:00:16] »

Mutat la rubrica dedicata hotelului mentionat in review (nou-creata pe site)

lau17 - ceva fotografii nu ai de pe acolo?

savescuvv [29.06.10 18:38:26] »

Multumim pentru impresii e clar ca anul asta nu am nimerit-o dar asta e nu mai avem ce face trebuie sa venim duminica. suntem in aceasta situatie dupa ce am rezervat duni (unde am fost si anul trecut), am primit anulare pentru rezervare si la RECOMANDAREA agentiei am ales festa, pentru care nu am gasit impresii pe nicaieri... e clar ca habar nu au ce vand.

totusi te rog sa-mi spui daca ai timp cate ceva legat de plaja daca sunt sezlonguri, de parcare daca ai stat cu frica, sa stim cum venim pregatiti, de drum ce traseu ai ales... multumesc

Admin [29.06.10 18:50:37] »

savescuvv: eu nu m-as grabi, totusi, sa trag concluzii dupa doar un review.

Citeste mai cu atentie impresiile, pe mine nu m-a convins ca e CHIAR ATAT de rau. De exemplu in bucata subliniata si de Dragos mi se pare chiar amuzant reprosul

N-am cum sa zic ca e (numai de) bine, evident, nu am fost acolo si nu am nicio alta informatie; insa repet, nu m-as grabi sa-mi fac o idee dupa doar un singur review.

lau17* [29.06.10 19:05:54] »

In primul rand sa-ti povestesc despre traseu: anul acesta am ales varianta mai scurta (nu am trecut prin Varna am mers prin Burgas) si rau am facut, drumul a fost mai scurt dar pe o portiune de vreo 10-15 km au fost adevarate cratere pur si simplu nu aveai ce sa ocolesti si mare parte din drum este cu denivelari. Iti recomand sa mergi prin Varna, drumul este mult mai bun.

Hotelul este chiar pe plaja de nisip, care nu este foarte lata dar este curata. Intrarea in apa este destul de lina. Sezlongurile si umbrelele se platesc pe plaja (5 leva un sezlong si 5 leva o umbrela) la piscina sunt gratis dar destul de putine.

In ceea ce priveste parcarea sunt cam 8 locuri de parcare in fata hotelului si mai au o parcare subterana care este inundata partial.

Daca mai doresti alte lamuriri, iti stam la dispozitie. Noi plecam duminica.

crangutalil [29.06.10 23:16:36] »

Am si eu o intrebare, agentiile celor care au anulari la duni stiu ca nu le puteti spune, dar tur operatorul bulgar incepe cu s si se terminja cu x?

Intreb deoarece eu ar tb sa plec la duni pe 2 iulie si inca nu stim sigur daca avem rezervari, si vreau sa verific daca nu cumva este ceva premeditat de aceasta agentie bulgara s... x ca sa ne mute in acest pomorie.

Admin [30.06.10 00:34:53] »

nu va mai sfiiti sa numiti agentiile STRAINE; restrictiile se refera pe acest site doar la agentii romanesti - si doar acolo unde se poate intrepreta ca faceti reclama (pozitiva)

andutu [30.06.10 11:18:45] »

Niste fotografii???

Gustarile din conceptul all inclusive nu exista?

Inghetata, pizza, snack-uri?

La restaurantul pescaresc ai fost?

Iata mai jos ce mi-au raspuns cei de la Pomorie

Please nice to me and answer the questions below:

-1. is the bed room?

you have a DBL room with bed

-2. I also want to know if the pay parking outside 10 BGN / day, there are other fees paid.

The underground parking kost 10 lv per night. outside parking is free.

-3. Please also inform me which time of entry and if entry is from July 3 lunch or dinner

. The entry beginnt with dinner and cheek in time is 14. o'clock

luana29* [01.07.10 18:55:39] »

Fotografii am sa postez cand ajung acasa deoarece nu am la mine cablu sa le descarc.

Inghetata au de 3 feluri dar numai in timpul meselor, adica intre 12 - 14.30 si 18.30 - 21, intre mese restaurantul este inchis.

Gustarile dintre mese: niste felii de paine prajita cu o felie de salam si urme de branza, intr-o zi ne-au dat pizza si 2 feluri de fursecuri, cam asta a fost tot.

Ce restaurant pescaresc? Exista un singur restaurant.

andutu [01.07.10 20:03:48] »

simbata la prinz ajung si eu. asta e, am luat-o, am luat-o.

luana29* [03.07.10 17:11:50] »

ai ajuns?

ce parere ai despre hotel, cazare. mancare... ?

oricum va doresc un concediu cat mai placut

sbacau [04.07.10 10:13:39] »

din ce ai spus mie masa mi se pare destul de ok; iar micul dejun super incarcat! Oricum nu pot manca decat jumate din ce ai scris acolo! Partea proasta e cu dulciurile...sunt fan al lor, asa ca daca lipsesc...

andutu [11.07.10 12:07:39] »

de jale e si prestatia agentiei bucurestene care seamana la denumire cu numele sotului lui moni columbeanu : " _ _ _ travel " , care nu a facut nimic altceva decit sa-mi manince banii pe roaming . Aveti rabdare si va vom povesti .

andutu, crangutalil, lau17*, luana29*, savescuvv, sbacau
    Alte impresii din această RUBRICĂFesta Pomorie Resort: