ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2010
    ÎNSCRIS: 26.06.10
    JUL-2009
    4 AD. + 1 COPII

La Galion - restaurantul preferat

La Galion - vestita corabie de pe plaja unde toata lumea face poze este restaurantul unde am putut manca cu pofta si am fost tratati foaaarte bine. Mancarea e foarte buna si multa, si ca portie si ca varietate, iar preturile sunt ok (la nivel de litoral romanesc). Recomand cu incredere sa mancati orice pentru ca nu veti fi dezamagiti. Limodata cu menta hmm foarte buna pe timp de vara.

Servirea e impecabila, cel putin daca este facuta de baiatul care ne-a servit pe noi (nu as vrea sa-i dau numele aici), iar restaurantul e foarte curat.

Seara se canta live. Gigi Dumitrele si Costel Botezatu au niste melodii de nu-ti vine sa mai pleci. Ba chiar am stat o data pana noaptea tarziu numai de dragul muzicii, dar si al muzicienilor care comunica cu "publicul" si nu dau inapoi nici de la a face dedicatii (ex. : pt cuplul frumos de la masa cutare) sau de la a da autografe. Ps: muzica este mai mult la chitara.

Patronul mai vine si el acolo si sta la masa cu familia. Obisnuindu-ne unii cu ceilalti, mai spre finalul sejurului nu mai plecam fara sa ne salutam. Zambeste prietenos si se imprieteneste parca din priviri cu oamenii.

Aaa si toaleta este foarte curata!

Acestea fiind spuse, La Galion este un restaurant de nota 10.

Trimis de Simonaaa* in 28.06.10 20:16:57
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 3563 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Simonaaa*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 La Galion
    [1 PMA]
    NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

TORA INGRID [28.06.10 20:57:39] »

data viitoare nu mai ocolesc galionul, am crezut ca este doar un kitsch... piratesc, unde eventual... te prada.

Un review care mi-a deschis ochii si pofta de mancare!

Simonaaa* [28.06.10 21:04:11] »

Iti recomand cu drag! Noi prima oara am venit aici crezand ca e restaurant cu specific pescaresc, dar de fapt are tot ce vrei. Ne pare rau ca l-am descoperit cam tarziu.

valimi [29.06.10 08:13:50] »

Asa este, nu pare un restaurant de ocolit

creivean [29.06.10 09:56:59] »

Da, de văzut peste vreo câţiva ani, când o să mă mai întorc la Mamaia. Regret că l-am ocolit, dar asta este, ce să-i faci, în viaţă ai regrete la tot pasul. Felicitări pentru experienţă. Meriţi votul meu.

alinutzza140* [30.06.10 10:21:39] »

Un restaurant pe care nu trebuie sa il ocolim. Mutumim de impresii. Un vot.

alinutzza140*, creivean, domidoc, Simonaaa*, TORA INGRID, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Mamaia?: